..: Zájezdy CK Praděd Inter s železniční tematikou v roce 2016 :..

Railjet fifty-one na Semmeringbahn, foto: Matouš Danielka Komerční sdělení – Cestovní kancelář Praděd Inter ze Zábřeha i v roce 2016 pořádá zájezdy se železniční tematikou. Tak jako i v loňském roce jsou zájezdy realizovány, s výjimkou letecké přepravy Praha – Londýn a zpět, pouze po železnici. Aktuální informace ke každému zájezdu naleznete na adrese www.ckpraded.cz.


Rakousko: Zahájení parní sezóny ve Strasshofu a Semmering (9.–10. dubna)

Vlakový výlet se sobotním ranním odjezdem z Prahy (6.49) přes Pardubice, Českou Třebovou, Brno, Vídeň na Semmering. Pěší procházka po trati světového kulturního dědictví mimo jiné k dvoupatrovému viaduktu Kalte Rinne. Večer prohlídka centra Vídně, v neděli pak prohlídka železničního muzea ve Strasshofu se slavnostním zahájením nové „parní“ sezóny. Odpoledne odjezd přes Gänserndorf do Břeclavi (odjezd 16.07) a Prahy, příjezd v 19.08.

  • Ubytování: 1× ve Vídni ve dvoulůžkových pokojích v hotelu
  • Strava: vlastní
  • Cena: 4090 Kč, z toho záloha 2000 Kč

V ceně je veškeré jízdné vlakem, vstupné do muzea, komplexní cestovní pojištění, ubytování, průvodce. Zájezd bude realizován při minimálním počtu 9 osob.

Bavorsko a Tyrolsko (5.–9. července)

První den přejezd spojem „Franz Kafka“ do Norimberka (odjezd z Prahy hl.n. v 9.12), zde prohlídka ústředního železničního muzea DB. Další dny na programu prohlídka bavorského železničního muzea v Nördlingenu a v Augsburgu „Bahnparku“. Tratí „Mittenwaldbahn“ pak vjedeme do rakouské spolkové země Tyrolsko a projedeme se úzkokolejkami Zillertalbahn a Achenseebahn. Při zpáteční cestě do ČR bude ještě zastávka v Mnichově s prohlídkou dopravní pobočky technického „Deutsches Musea“ i s železniční expozicí.

  • Ubytování: 4× (2× Německo, 2× Rakousko) ve dvoulůžkových pokojích v hotelech nebo penzionech
  • Strava: vlastní
  • Cena: 10490 Kč, z toho záloha 2000 Kč

V ceně je veškeré jízdné, vstupné do muzeí, komplexní cestovní pojištění, ubytování, průvodce. Zájezd bude realizován při minimálním počtu 9 osob.

Anglie – kolébka železnice (3.–8. září)

Po letecké přepravě z Prahy do Londýna se bude dále používat pouze kolejová doprava. Na jih od Londýna se projedeme úzkokolejkou Bredgar+Wormshill a prohlédneme si zdejší depo. Poté se vrátíme do Londýna k prohlídce London transport musea. Ve střední Anglii navštívíme špičková železniční muzea v Yorku (National Railway Museum se stovkou lokomotiv, např. je zde precizní maketa Stephensonovy Rakety, rekordní parní lokomotiva Mallard a také japonský Shinkansen, dále bohatá sbírka luxusních salónních vagonů, určených pro britské krále a královny…). Pár mil severně od Yorku leží město Darlington s dalším železničním muzeem, které se pyšní mimo jiné originální Locomotion No.1 George Stephensona z roku 1825. V pobočce yorského železničního muzea v Shildonu je vystaven např. originál Sans Pareil postavený železničním konstruktérem Hackworthem v roce 1829 nebo Stirling Single atd. Po návratu vlakem do Londýna odlet do ČR.

  • Ubytování: 5× v Anglii ve dvoulůžkových pokojích v hotelech nebo penzionech
  • Strava: vlastní
  • Cena: 18490 Kč, z toho záloha 5000 Kč

V ceně je letenka do Anglie a zpět, veškeré jízdné vlakem, vstupné do muzeí, komplexní cestovní pojištění, ubytování, průvodce. Zájezd bude realizován při minimálním počtu 9 osob.


Valnoha Ales | 22.1.2016 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Komerční sdělení

More from Evropa


Registered user Etienne  mail  
22.01.2016 (10:31)  
Zájezdy vypadají opravdu pěkně (hlavně ta Anglie), těší mě, že se ještě najdou cestovky pořádající dovolenky vlakem.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko