..: Výběr šotoklubu - týdny 43 a 44 :..

FotosoutěžV rámci oživení fotogalerie vypouštíme první vlaštovku – pilotní díl seriálu, jehož účelem bude návrat k těm snímkům z uplynulého týdne, jež se vybranému autorovi zdály nejzajímavější. Formu budeme ladit za pochodu, může se měnit forma, počet fotek i periodicita (jednou či dvakrát týdně).

Viděno mýma očima, uplynulé dva týdny ve fotogalerii nijak nevybočovaly ze zavedeného standardu, přesto zde nacházím několik snímků, jež jsou mi něčím milejší, než ty ostatní. Vybral jsem tři, které vám připomenu, a vysvětlím, čím zaujaly právě mě.

81-71M, foto: Ušoplesk Ušopleskova „Potkávačka za fialové záře“ mě nadchla už na jeho Flickru. Říkal jsem si, co by to asi udělalo s návštěvníky ŽelPage, respektive zda by se opět podařilo rozproudit nějakou diskusi (neboť ta v posledních letech uvadá). Představa nejspíš dolehla až k autorovi a vy jste se tak mohli potěšit pohledem na tuto ryze technicistní, téměř dokonale souměrnou fotku. Oceňuji, že nebyly provedeny zbytečné retuše vybavení stanice, které dojem nijak nekazí, ale naopak vhodně narušuje jinak až filigránskou čistotu snímku. Ušopleskovi doporučuji, aby fotku v plném rozlišení poslal jednak Ing. arch. Pavlu Sýsovi, zodpovědnému za ztvárnění zastávky Nemocnice Motol, jednak za úplatu nabídl dopravnímu podniku.

Detail fotografie

362.081-2, foto: Andrew33 Ve Stráži nad Ohří jsem nikdy nebyl, ale po zhlédnutí Ondrovy fotky mám minimálně jeden důvod to napravit. Tenhle záběr prostě chci taky. Ačkoli mi vyobrazené výtvarné provedení nátěru esa přijde naprosto zoufalé, vše ostatní na snímku funguje jako redukční činidlo – příjemně zelené plochy, pocit „tepla“ z naskládaného dřeva, velice pěkná budova stanice v pozadí (i s apartním přístřeškem). To vše obaleno atmosférou příjemného léta. Jeden rázem zapomene na tenhle pokus o reklamní nátěr. Dojem nijak nekazí ani ne zcela dokonalý úhel nasvícení, stín na budově spolu s tím, zanechaným soupravou na kolejích, vytváří dojem plasticity. Bravo, Ondro!

Detail fotografie

Poslední hodiny…, foto: Bean Jsem velmi rád, že správci časem dospěli (tento stav už pár let trvá!) a nestaví se odmítavě ani ke snímkům, jež bourají jednu tradici a staví novou – a samozřejmě by to nebylo možné bez souběžně probíhajícího tvůrčího vývoje autorů a technických možností fotoaparátů. Michalovy „Poslední hodiny“ jsou příjemnou náladovkou, u kterých mě vždy začnou svrbět krovky a dostanu cestovatelskou horečku, aniž bych vůbec někam jel. Dobře zvládnutá je práce v editoru, kdy ani jedna plocha není ze stínu vytažena příliš tvrdě, ale přesto rozeznáte detaily, které chcete vidět. Postupné rozkrývání plánů je zábavnou kratochvílí, přejezdového kříže si možná nevšimnete hned a na cementárnu (stavbu, tyčící se nad stromy v levé části fotky) jsem vlastně přišel až dnes.

Detail fotografie


Martin Grill Poslat mail autorovi | 5.11.2015 (10:20)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on ŽelPage Komentáře

More from Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
13.11.2015 (10:46)  
MG a Sim: To jsou jen zkušenosti. Někdy je nutno se hrabat i ve zdrojáku, abych získal, co chci. :-)
Registered user Sim 
11.11.2015 (12:53)  
Trainmaniak > dobre ty!
06.11.2015 (16:03)  
Kluci, po mně to chce taky přihlášení, ale pouze v případě, že kliknu na fotku pro otevření v hlavním okně. Pokud na ni kliknu kolečkem, otevře se mi zvětšenina na nové kartě (nebo přes pravé tlačítko) bez otravného okna. A tuto zvětšeninu si následně mohu dalším "kolečknutím" otevřít na další kartě ještě větší. Můj poznatek je, že obecně se to otravné přihlášení nabízí po kliknutí levým tlačítkem. Vyzkoušejte. Testováno několikrát, pořád stejný výsledek. Ale je to přeci jenom uživatelsky poněkud méně přívětivé.

Edit: A ještě doplním, že druhá zvětšenina se sice dá otevřít levým tlačítkem, také se otevře v nové kartě, ale v původním okně zase vyskočí přihlášení.
Registered user TM 
05.11.2015 (20:46)  
Každá země, kontinent, má svou charakteristickou tvář krajiny i podnebí. Takže jiné možnosti pro focení. Často na flickru zírám na snímky, jak jsou kouzelné atmosférou. Jakožto autora klasických fotek železnice mě ty ,, o level lepší" fotky baví.
Registered user TM 
05.11.2015 (19:59)  
MG, to mám chápat tak, že když necestuju fotit vláčky do Ameriky, Číny, Austrálie atp., tak je to na prd? Jelikož ČR je už profocená, což si vůbec nemyslím. Nebo máš na mysli techniku focení železnice?
05.11.2015 (19:07)  
MG: "Je třeba vytáhnout paty z téhle už poměrně dost profocené země a podívat se, jak se to dělá jinde."
Kde to můžu podepsat? :-)
05.11.2015 (17:41)  
No, já mám hodně podobnou zkušenost... Ty stránky mě lákají, fakt bych si je moc rád prohlédl, ale po celodenním zápasení s lidma už na zápas s neúnavným vyskakovacím oknem nemám sílu..:) Dej vědět až ho zlikviduješ, Marťasi...:)
05.11.2015 (17:32)  
Martin Grill: Jestli to z mé IP adresy nepoznalo, že se na ní nepřihlašuje nikdo registrovaný :-/
Registered user Sim 
05.11.2015 (17:11)  
MG > kliknuti na jakoukoliv fotku = Víc o pinu se dozvíte po registraci

Pokračovat s Facebookem
nebo


E-mail

Vytvořit heslo
Registrace

Křestní jméno a příjmení

Věk


Muž Žena

Pojďte dál
Zpět
Pokračovat jako firma
Vytvořením účtu souhlasíte se smluvními podmínkami, ochrannou soukromí a použitím souborů cookie.
Již máte účet? Přihlásit se


Zarolovani dolu na strance s nahledy fotek = Díky Pinterestu zjistil, jak proniknout do hlubin
Připojte se k Pinterestu a vyhledávejte (a ukládejte) všechny věci, které vás inspirují.
Pokračovat s Facebookem
nebo


E-mail

Vytvořit heslo
Registrace

Křestní jméno a příjmení

Věk


Muž Žena

Pojďte dál
Zpět
Pokračovat jako firma
Vytvořením účtu souhlasíte se smluvními podmínkami, ochrannou soukromí a použitím souborů cookie.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko