..: České dráhy nabízejí výhodné jízdenky ČD Tip do Drážďan :..

371.002 'Lucka', EC 171 Hungaria, Praha–Sedlec, foto: Tomáš PoslušnýPraha — České dráhy kromě tradičního posilového vlaku z Ústeckého kraje do Drážďan, který již několik let pravidelně vypravují, letos připravily i další nabídky pro cesty za vánočními trhy do tohoto města. Zejména se jedná o jízdenku ČD Tip, která je v prodeji až do 19. prosince a platí ještě o tři dny později. Za cenu 16 eur zahrnuje zpáteční cestu z Prahy hlavního nádraží či Holešovic do Drážďan, přičemž ekvivalent v korunách se mění podle aktuálního kurzu. České dráhy uvádí orientační cenu nyní kolem 440 korun. Pro cestu tam lze využít vlaky EC 176 a 178, pro cestu zpět pak libovolný vlak kategorie EC. Vlaky EN 476/477 Metropol nelze využít, podobně jako u ostatních jízdenek kategorie Včasná jízdenka Německo. Jízdenku ČD Tip lze zakoupit nejméně tři dny předem na eShopu ČD, kontingent je dle tvrzení dopravce omezen, nicméně jeho brzké vyprodání se nepředpokládá.

Zdroj: České dráhy


Michal Jaroš Poslat mail autorovi | 27.11.2013 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Německo Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
28.11.2013 (17:34)  
Důležité je znát i podmínky. A to že jízdenka je nepřenosná = je vydaná na jméno cestujícího a číslo průkazu, že jízdenku nelze vrátit ani vyměnit a že jízdenka platí pro cestu TAM pouze ve vlaku na jízdním dokladu uvedeném. Což je při předprodeji minimálně 3 dny předem trochu omezující.
Přesné podmínky: http://www.cd.cz/assets/cd-online/cd-low-cost/cd-promo/vyhlaskaptvadvent_v_drazdanech.pdf
28.11.2013 (0:42)  
stoupa: Domnivam se, ze tohle je veci dopravcu a tech uzemnich celku a predevsm se domnivam, ze na tom dopravci slusne vyrejzujou.
Registered user stoupa  mail  
27.11.2013 (21:44)  
Pro ondrejskalak,27.11.2013 (20:11)>

Domnívám se, že na takovou tuto účelovou slevu - akci, by měl v nemalé míře přispět územní celek, zde region, spolková země... Já to tak alespoň cítím
27.11.2013 (21:30)  
Moc chválím ČD za to, že se starají i o zahraniční spoje, ale nechtěli by třeba zlevnit ty vnitrostátní???

Podobné jednorázové akce dělají ČD několikrát během roku i vnitrostátně, pod názvem VLAK+.
Registered user M 
27.11.2013 (21:01)  
Myslis na nulu?
27.11.2013 (20:11)  
Moc chválím ČD za to, že se starají i o zahraniční spoje, ale nechtěli by třeba zlevnit ty vnitrostátní???
27.11.2013 (11:16)  
Drážďanské trhy sice nejsou to, co Norimberk č Vídeň, ale zase mají v každé čtvrti ten svůj, takže se obecenstvo rozptýlí na větší ploše. Takový malý a útulný je třeba v Loschwitz na úpatí obou drážďanských lanovek. Ovšem cesta tam vloni na SoNe+ byla maso - do Děčína v Béčku s nefunkčním topením (totéž zpět s neregulovatelným) a z Děčína do Bad Schandau v neuvěřitelně narvaném desiru.
Ale my letos jedeme na trh do Steyeru; to ovšem manželka netuší, že jsem ho vybral hlavně kvůli tomu, že o všech adventních weekendech je v provozu Steyertalbahn.
Registered user stoupa  mail  
27.11.2013 (8:28)  
:-) Drážďany už dávno nelákají krásami, co zbyly o Saské královské rodině, žijí namnoze předvánočními trhy. Jsou i tací zvrhlíci, kteří tvrdí, že tyto jsou přinejmenším stejně hezké, jako ony v Nürnberg.

Zajimavostí je, že vánoční nakupování mají Dresden protaženo až do ledna. To se sem nahrne spousta movitých, nakupování chtivých ruských cestovatelů. Vlastní mezinárodní letiště, dobře fungující S-Bahn z letiště do obce a (ještě funkční) rusky mluvící prodavači a v kombinaci s "posunutým kalendářem" - to dělá své, to protahuje prodejní vánoční sezonu ... :-)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko