..: Stevardky Českých drah od září potkáte ve více vlacích :..

Stewardka SuperCity, foto: Josef Petrák Praha — České dráhy od 1. září rozšiřují počet vlaků vyšší kvality, které cestujícím v 1. třídě nabídnou rozšířený servis včetně stevardek. Po dokončení pilotní fáze projektu tak budou stevardky nově přítomny i v expresech Odra, Landek a Jan Perner, které spojují Prahu s Ostravou a Slovenskem. Doplní tak vlaky InterCity/EuroCity Ostravan, Praha, Jaroslav Hašek, Gustav Mahler a Franz Schubert, na nichž byla služba od března testována. S bezplatnou nabídkou denního tisku a teplého či studeného nápoje se navíc setkají i cestující na vybraných spojích mezi Prahou a Děčínem. Distribuci novin a občerstvení zde však místo stevardek zajistí přímo vlakové čety. Toto rozhodnutí odpovídá původním záměrům ČD, které chtějí během několika let postupně dospět k funkci průvodčí - stevard (vlakvedoucí - stevard). Úkolem těchto zaměstnanců nebude pouze kontrolovat jízdní doklady, ale komplexně se starat o cestující, například formou doplňkových palubních služeb.

Spoje doprovázené vlakuškami od 1. září 2011:

Zdroj: Železničář 30/2011, České dráhy, ŽelPage


JiříK. | 11.8.2011 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 6      Zpráv na stránku:   
21.08.2011 (21:11)  
Zavedení stevardek je věcí dopravce. Ale předpokládám, že se k němu rozhodl až poté, co vyřešil svůj "core business", tedy rychlou, pravidelnou, pohodlnou a spolehlivou přepravu cestujících...
17.08.2011 (12:21)  
http://www.jobs.cz/pd/270660225?rps=12§ion=temporary

Je tam i náplň práce a je dobře, že se dráhy budou posunovat směrem k zákazníkovi.

To ovšem mluví v neprospěch M-průvodčí. Pokud bude tendence péče o zákazníka pokračovat, asi bude muset holka zkousnout tu nenávist vůči lidem a jakékoli práci navíc, a nebo se bude i přes svou "lásku ke dráze", poroučet.

Znám takové lidi, co mají plnou hubu odborů a nedělání ničeho navíc... ovšem taková ramena mají jen, když jsou mezi tlupou odborářů... pokud si je šéf veme na kobereček slíbí hory doly, a že už to chtěla dělat dávno sama :-)
16.08.2011 (12:47)  
To je jedno kde jazdite. Povedzme ze kvalitnych ludi z PRH-Ostrava presunu na vasu trasu a Vas vyhodia, lebo nerobite robotu dobre.
Registered user Sim 
16.08.2011 (10:14)  
M-průvodčí > vy nemate rada praci na draze, vam se libi zamestnani :-))) Na draze vam to prochazi, v Tescu (a nejen tam) byste musela pracovat.
15.08.2011 (22:59)  
Dale Cooper proč bych měla jít do teska fuj! já mám práci na dráze ráda

Error404 ale já nejezdím Praha - Ostrava já jezdím Kolín Praha buď přes brod nebo Nymburk a někdy Kolín - Ledečko
15.08.2011 (17:56)  
M-pruvodci, ja Vam zelam aby sa zacali redukovat vlaky CD na trase Praha-Ostrava pre slabu vytazenost a ked nasledne prijde na prepustanie personalu tak aby ste bola medzi prvymi ktora poleti. Zasluzila by ste si to.
Registered user SYN 
15.08.2011 (0:25)  
Mirek Hruška: Synka procházejícího vlak s minibarem zajišťuje pro ÖBB cateringová firma. To samé např. pro SBB.
V Rakousku jsem býval na brigádě docela často ale do vlaků mě fakt nikdo nezajišťuje :):):)
14.08.2011 (22:31)  
M-průvodčí: Jděte někam do Tesca vykupovat flašky a doplňovat regály... Mít Vás v týmu coby šéf, tak s takovýmto přístupem letíte odbory neodbory.
VY jste tam pro cestujícího, nikoli cestující pro Vás. Věřím, že nebýt u dráhy takoví zaměstnanci jako Vy, tak je dráha už teď někde jinde.
A že Vám nevyhovuje vstávat ve tři a být na nohou? Tak to nedělejte, nikdo Vás nenutí. Každá práce je těžká a má svoje, buď to beru jak to je (samozřejmě v rozumných mezích), nebo jdu o dům dál.
Registered user M 
13.08.2011 (14:25)  
PavelZ - 100%...
13.08.2011 (11:31)  
michawel a ostatní: Předně musím říci, že s názory M-průvodčí (ač zřejmě kolegyně) hrubě nesouhlasím a nakopal bych ji za ně do zadní části těla. Ale nemohu si nepovšimnout vašich reakcí o rakouských kolezích roznášejících nápoje ap. Kde jste se s tímto prosím setkali? V Rakousku jsem cca 10x ročně, mám tam část rodiny, používám vlaky všech kategorií vč. ICE a RJ ale s tím, že by vlakvedoucí (na vlaku mj. jen jeden) něco někde roznášel jsem se nesetkal. Synka procházejícího vlak s minibarem zajišťuje pro ÖBB cateringová firma. To samé např. pro SBB.
  1 2 3 4 5 6      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko