..: FCBeer – vozy pro fotbalové vlaky :..

Osobní vůz řady FCBeer a redaktor Juraj Kováč, foto: Josef Petrák Praha/Poprad — České dráhy pro dosažení cílů VIZE2012 razantně modernizují svůj vozový park. V minulých dnech začaly vybírat potenciálně nové osobní vozy, které chtějí nasadit na zvláštní fotbalové vlaky, zejména mezi Prahou, Brnem a Ostravou. Technická specifikace, která je součástí veřejného výběrového řízení, požaduje mnohé moderní prvky. Podle nám dostupných informací se zatím přihlásil jediný zájemce — slovenský výrobce Tatravagonka Poprad. Ten se netají, že chce nabídnout údajně svá nejnovější technická řešení. Na náš dotaz, který z nově představeného sortimentu drahám výrobce nabídne, nechtěla věc jakkoliv komentovat. Na mezinárodním veletrhu InnoTrans 2010 v Berlíně však představila jediný model – samovýsypný vůz pro dopravu substrátů. Na náš dotaz, zda–li by takové vozy byly využitelné i v osobní přepravě, výrobce odpověděl kladně.

„Jejich úprava pro zvláštní osobní dopravu není těžká. Základem je použít doplňkové obkladové materiály interiéru. Takové prvky si může zákazník objednat v rámci doplňkových balíčků,“ komentuje potenciální dodávku jeden z manažerů vagonky. Odbor kolejových vozidel ČD nám exkluzivně podal další podrobnosti zakázky. Vozy budou značeny jako řada FCBeer. Budou vybaveny dvojicí širokých dveří na každé straně. Interiér bude přirozeně klimatizovaný. V doplňkové výbavě mají být i přídavné schůdky. Ty ale doprovodný personál vlaku použije jen v případě, že cestující z vozu nevypadnou hned po dojezdu sami. Barevné řešení bude samozřejmě korespondovat s vizuální indentitou dopravce, kterou jsme, myslím, dostatečně představili přesně před rokem.

Kontrakt v hodnotě 333 mil. korun bude částečně financován také z Operačního programu Sport. Dráhy si od nových souprav slibují větší atraktivitu vlaku jako prostředku pro dopravu na sportovní utkání. V rámci akviziční tarifní nabídky SPORT+ navíc cestujícím v ceně místenky nabídnou aerosolové grafické potřeby, s kterými si mohou krátit dlouhou chvíli během cesty. „Nabídneme např. modrou a tmavě červenou; chceme, aby se cítili jako doma,“ obhajuje tuto nabídku marketingové oddělení drah. Vozy přinesou 10% provozní úspory na údržbě. „Zejména úklid souprav by měl být mnohem rychlejší, než dosud. Vozy bude možné omývat i v hůře vybavených provozních jednotkách a železničních stanicích. Proto nebude nutné zajíždět do plnohodnotné mycí linky,“ vysvětluje náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu Blahoš Antoš. Nasazení první ucelené soupravy se plánuje na začátek ligové sezony 2012.

Zdroj: Tlačová agentúra Divoká kačica, Tisková agentura JFP, ŠotoLeaks CZ


Josef Petrák Poslat mail autorovi , Juraj Kováč Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 31.12.2010 (9:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Fikce a vtipy

More from Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user Honza  mail  
03.01.2011 (12:25)  
jeffer: no myslel jsem, že to bude zaneřáděný i jinak, než jenom odpadky.
Registered user Martin Jůza  mail  
02.01.2011 (21:44)  
Vím že to je sranda , ale nemyslete si, nebylo by to na škodu , kdyby to byla realita, protože to co dovedou fotbalový fanoušci nebere mezí a je to čím dál tím horší
Registered user jeffer 
02.01.2011 (17:05)  
Načo vymývať vodou? Pozrite, ako sa Eas vyprázdňujú napr. v USSKE (niekdajšie VSŽ) - otočením hore kolesami. To by zabezpečilo i dôkladné upratanie (aspoň od neprilepených odpadkov).
Registered user Honza  mail  
01.01.2011 (20:38)  
No, takové přepravníky pro ten "dobytek" by nebyly špatné
:-) hlavně to udělat tak, aby se nic nedalo rozbít, aby to údržba jenom vyhrabala a vypláchla vodou :-)
31.12.2010 (15:42)  
No...,alespoň se tvrdý jádro nebudehádat kdo bude sedět u okýnka :D
Registered user karosa  mail  
31.12.2010 (14:56)  
Prdelky.., jo??? Brzy přejdou....

Jinak všem do nového roku všechno jen to nejlepší, co si kdo budete přát.
31.12.2010 (14:56)  
ROFL :):)
Registered user laik8 
31.12.2010 (14:11)  
hehe, no myslim si, ze tato forma prepravy by bola trochu neludska. Ved oni sa spravaju ako dobytok, takze co takto dobytcaky.
31.12.2010 (13:17)  
Mě zaujal zdroj: Tisková agentura JFP - nedokážu si vysvětlit jinak než "Jeden fero povídal" :-D :-D

Jinak taky všem vše nej do nového roku ;-)
31.12.2010 (12:35)  
- ee - vůz se zásobováním energií z napájecího vedení = vůz bude vybaven přípojkou 220V pro možnost chlazení pivních sudů? Tak to se jistě bude hodit kolem Vltavy v letní fotbalové přestávce, bude umožněna přeprava lodí? :DD

Staňa: Taky se mi poštěstilo nastoupit do vagónu a být vystoupen policií. Vstup umožňovali pouze cestujícím vybaveným šálou, podivné, když to bylo létě. Prý nějací Slavníkovci či co...
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko