..: ČD nabídnou nízkonákladové jízdenky :..

Logo ČD (eShop), foto: Atolix (www.cd.cz)Praha - České dráhy se chystají nabídnout svým zákazníkům tzv. nízkonákladové jízdenky v mezinárodní přepravě, které mají být svým charakterem podobné akčním nabídkám některých leteckých společností. Nový produkt nízkonákladových železničních jízdenek nese pojmenování ČD TIP. Cílem zavedení této nabídky ze strany největšího tuzemského přepravce je dle jeho vyjádření zvýšení poptávky po cestách na železnici ze strany cestujících v době nynější finanční krize a oslovení dalších potencionálních zákazníků.

V současné době je třeba celý projekt nabídky nízkonákladových jízdenek brát pouze jako testovací. V počáteční fázi projektu dráhy nabízí jedinou trasu, na kterou je možné jízdenku v rámci projektu ČD TIP zakoupit, a to spojení Praha - Vídeň. Cestující se zde s touto slevou setkají každou dubnovou neděli. Dálšími omezeními, se kterými musí zájemci o tuto nabídku počítat jsou:

  1. Jízdenku je možné zakoupit pouze jako jednodenní a zpáteční.
  2. Počet míst na spoj je limitován na 120 jízdenek ČD TIP.
  3. Jízdenka platí pouze na spoje EC 15 Smetana (Praha – Vídeň) a EC 16 Antonín Dvořák (Vídeň - Praha).
  4. Jízdenku je možné zakoupit pouze v eShopu ČD.
  5. Jízdenka platí pouze pro 2. třídu.
  6. Na jeden nákup je možné zakoupit najednou do 5 ks jízdenek.

Cena jízdenky do rakouské metropole v rámci této nabídky je stanovena na 19 € a zahrnuje veškeré poplatky. Předprodej jízdenek přes eShop by měl být zahájen v týdnu od 23. do 29. března 2009, přesný čas zahájení předprodeje se ČD chystají oznámit v pátek 20. března 2009.

Pokud se nabídka osvědčí, hodlají ČD rozšířit nabídku ČD TIPu i na další zahraniční destinace. „Dalšími destinacemi budou Berlín, Linec a jedná se o Hamburku. Teprve pak by se nabídka měla rozšířit i na domácí linky, například na výlet Pendolinem z Prahy do Olomouce,“ uvedl pro noviny Deník člen managementu ČD, který si však nepřál být jmenován.

Zdroj: Tisková zpráva ČD, Deník


J.F. Poslat mail autorovi | 14.3.2009 (11:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Rakousko Česká republika (celá)


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
31.03.2009 (15:38)  
Další doplnění :

Teprve dnes mi bylo od "zdroje" vysvětleno, že se nejedná o 120 míst na spoj, jak je uvedeno v bodě 2. Není to chyba autora, ale z formulace tiskové zprávy ČD musel tohoto dojmu nabýt každý, takže i já jsem žil v iluzi o 120 zpátečních jízdenkách na každou neděli.

Skutečnost je zcela jiná.

Na každou neděli je pouze 30 míst – no pak se nedivte, že to bylo vyprodáno dle Joklíka za 15 minut a po dohodě s ÖBB se mohlo prodat na každou neděli dalších 30 míst. No nedivte se, že i tohle bylo prodáno zase za 15 minut.
23.03.2009 (18:28)  
Podle tiskové zrávy vydané tiskovým oddělením bylo vyprodáno za 15 minut, podle zdroje u pramene za pouhých 13.
Jedna věc je, kolik toho bylo prodáno, druhá jaká bude realita při odjezdu vlaku v BV. O program na neděli páteho dubna mám tedy postaráno ... Ještě by to chtělo nějakého "agenta" na hlavním nádraží v Praze při odjezdu.
23.03.2009 (14:47)  
Celá akce je na nic, protože se ve Vídni nic nestihne, ale během pár minut bylo vyprodáno... Trochu protimluv, ne? Spíš důkaz, že za rozumnou cenu by se ty vlaky daly zaplnit a ČD by mohly utržit daleko víc než dnes...
23.03.2009 (14:36)  
Celá akce ČD Tip je nanic, 6 hodin ve Vídni je fakt málo, nic se prakticky nestihne. Obzvlášť, nastane-li na trati ČD "mimořádná událost"........, kterých je v poslední době nějak moc. Jinak pro informaci ostatních, chtěl jsem si přesto zabukovat jízdenky (přes e-shop jsem si je kupoval již několikrát), jenže ve 14:01 (upozorňuju, že ve 14:00 začínal prodej) bylo beznadějně vyprodáno, což mi potvrdily i pracovnice hot line na e-shopu. Doporučuji ČD, aby nabídku ze svých stránek stáhla, protože jinak to bude mít jediný efekt : naštvané navnazené lidi, kteří budou marně zkoušet koupit jízdenky.
Registered user M 
16.03.2009 (18:07)  
Foxx - tak nakonec to zas takova hruza nebude:-)

tenzor - 6 hodin staci ale vo prsa. Kdyz opoustim Donau Zentrum, tak je to v BK jenom na letmy ochutnani:-))
No nicmene... Myslim ze 6 hodin staci bohate. A kdyz k tomu pripoctu 4+4 hodiny cesty, tak tuplem
Registered user tenzor 
16.03.2009 (16:13)  
waszyn napsal:
Sezrat rizky na lavicce v pratru, nalit si caj s termosky, vyfotit se s ruskym kolem a jet zpatky do Prahy. U CD si nevsimli ze mame rok 2009

Tak když vezmu konkrétně jako příklad svůj poslední výlet do Vídně, měl jsem na prohlídku města asi 8 hodin a stihl jsem:
Schönbrun (velká prohlídka + procházka po parku), Stephansdom včetně vyhlídky, oběd v reastauraci, Hofburg - klenotnice, Muzeum zbraní a lovu. Neříkám, že je to moc, ale Schönbrunn zabral 3 hodiny (částečně i kvůli frontám a problémem s dopravou, stanice metra byla v rekonstrukci), takže kdybych se soustředil jen na centrum, stihl bych i za 6 hodin i něco dalšího (pravda, asi trochu ve spěchu). Jinak jsem měl za těch 8 hodin pocit, že toho mám za ten den docela dost. U starších lidí nebo lidmi s malými dětmi by to mohlo být až příliš.
A na nákupy, kvůli kterým do Vídně jezdí nemalé množství lidí, 5-6 hodin stačí také.
Registered user Foxx  mail  
16.03.2009 (14:04)  
M: a kdyby to šlo sobota tam a neděle z5, to by bylo bájo :-) I když za ty prachy to možná prubnu i tak :-)
Registered user M 
16.03.2009 (13:00)  
jihad - tak pres tyden asi lidi nemaji na vejlety cas:-) Ale asi by byla lepsi sobota, to je dost mozna pravda...
16.03.2009 (12:35)  
Na operu jezdím z Brna do Vídně několikrát za měsíc (kdo to neví: těsně před představením se dá koupit na stojáka lístek za 3 Eura a přímo v předastavení zpívají pěvci, kteří v ČR zpívají pouze vzácně, a to na lacině populárních sólových recitálech za 1000 a víc Kč; nyní např. José Cura v Carmen), jezdím na otočku, dá se to i z Prahy, jen je delší cesta, pochopitelně. Když jezdil do prosince 2008 Chopin ve 22:32 ze Südbahnhof, bylo to na pohodu, i když se přesedalo Břeclavi. Nyní se nepřesedá (přímý vůz Wien - Berlin), ale je to mnohem delší a (asi kvůli přepravě aut) jezdí se z Westbahnhof už ve 22:12, dopravu na zastávku Wien Meidling (22:28) nemám vychytanou, ale určitě se to řešit dá. Člověk občas musí utéct z divadla před koncem, což bývá v případě opery dost frustrující. Ale z koncertů je to v pohodě. Teď budou dávat Janáčka Její pastorkyni - www.staatsoper.at. V neděli v 11.00 mimochodem bývají operní matiné nebo přednášky, na ČD Tip ideální, ale není to plnohodnotné představení.

Ke stížnostem: měl by se hodnotit přínos nového produktu oproti době, kdy nebyl nabízen. Je jasné, ža žádný fixně daný čas odjezdu a příjezdu se někomu nehodí. Mně taky kvůli divadlům vadí, že z Vídně jede Chopin/Metropol už 22:12 a že z Prahy do Brna jede EC 21:30 a pak až narvaný EN v 0:42. Ale nejsou všichni divadelní štamgasti, tak si nestěžuju (i když v případě toho EC 179 by stačilo, kdyby z Holešovic zajel ještě na Wilsoňák, odkud by odjel řekněme ve 22:00 - většina lidí by se po divadlech dostala rychle a pohodlně domů), co holt dělat...
Registered user jihad 
16.03.2009 (10:08)  
Tady si holt většina bude stěžovat at se deje cokoliv, jak se píše nahoře v článku po vzoru LC se ČD rozhodli nabídnout Lowcost jízdenky, lowcost obecně nabízí výbornou cenu za nižší komfort, odlet v 6 ráno není výjimkou nabídka je to dle mého názoru dobrá, ale nechápu to omezení pouze na neděli to je možná chyba
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko