..: Potvrzeno, ČD dnes přebírá finančník Žaluda :..

Ilustrační obrázekPraha - Novým ředitelem Českých drah se opravdu stane dvaačtyřicetiletý Petr Žaluda. Příchod dosavadního ředitele pojišťovny Axa posvětila dozorčí rada v posledních lednových dnech. Žaluda se od prvního únorového dne ujímá postu předsedy představenstva i generálního ředitele. O jeho příchodu se mluvilo již od listopadu, punc definitivnosti dostal ale až nyní.

Žaluda ve funkci nahradí dosavadního ředitele Josefa Bazalu, který převzal dceřinou společnost ČD Cargo. Setrvat v obou funkcích by sice mohl, přání ministerstva dopravy ale bylo opačné. Státem vlastněný kolos se tak dočká během patnácti let své existence již sedmého ředitele.

Zajímavá je i skutečnost, že Žaluda zdánlivě nemá s železnicí nic společného. V roce 1988 sice vystudoval Vysoké učení technické v Brně, a krátce působil v brněnském Zetoru. Záhy po pádu komunistického režimu ale zamířil do Holandska, v němž přičichl k finančnictví a od té doby v něm působí. Od roku 2001 vedl pět let českou pobočku Credit Suisse Life & Pensions, po fúzi s Axou vedl další rok i ji. Podle jeho výroků lze ale usuzovat, že mu dopravní problematika není cizí. Po Praze se údajně pohybuje převážně pěšky či MHD.


Honza Beránek / JTB | 1.2.2008 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 ... 8      Zpráv na stránku:   
Registered user M 
06.02.2008 (11:58)  
Ja jsem nekde napsal, co si o nem myslim? Kde?
06.02.2008 (9:55)  
Ad M:nevím proč se pozastavujete nad tím, že řidičem tramvaje byl inženýr. Známý a uznávaný MUDr Cimický začínal jako řidič sanitního auta,MUDr Rýc,uznávaný lékař-homeopat byl dokonce uklízečem. Obou pánů si hodně lidí váží a já si navíc vážím i poradce generálního ředitele DPP,dříve,,šalináře". Co si o něm myslíte vy mne nezajímá.
Registered user M 
06.02.2008 (3:17)  
Panecku, mate to v te Maticce ale vzdelany salinare:-)))
05.02.2008 (16:59)  
Ad Web:jestli je generální ředitel DP Praha televizní kašpárek nevím,ale jeho odborný poradce je člověk s dvanáctiletou praxí řidiče tramvají a s vysokoškolským vzděláním technického směru. A ten to vše připravil a zorganizoval,pan generální se jen pod to podepsal.
Registered user M 
04.02.2008 (22:53)  
Clovek by nerekl, jak takova malickost, jako je mezera za teckou nebo carkou ten text zprehledni:-))
Registered user Web 
04.02.2008 (22:03)  
Vousáč: Počkejte, to myslíte toho GŘ, který o dopravě nic neví, je to nějakej televizní kašpárek, a nemá co dělat ve vedení dopravního podniku? :)
04.02.2008 (21:27)  
Ad Dale Cooper:vámi doporučovaný článek jsem si přečetl a tam opravdu nic o možnosti změnit pravidla pro jízdu tramvají není. Já jsem to také nezjistil z MFDnes,ale z přímého přenosu České televize,kde to řekl ministr dopravy ing.Řebíček-pořad se jmenoval Otázky Václava Moravce.Jinak se o tom hodně diskutuje na dopravních webwch,zabývajících se MHD-například dp-arena.A něco na tom je,proč by jinak vedení DP Praha vydávalo prohlášení svého generálního ředitele a pořádalo ukázku,demonstrující možnosti tramvaje v porovnání s autobusem?
04.02.2008 (17:49)  
Pane Vousáč, přečetl jste si ty články na které můj příspěvek odkazoval? Kdyby ano, tak víte že ona předmětná komise nic takového nenavrhovala. Za to že to proběhlo médii poděkujte soudruhům z Jungenfront Heute a spol. Jak rychle to vyplavalo na povrch tak stejně rychle to i vyšumělo.
03.02.2008 (20:51)  
Ad Dale Cooper (2,2,2008)/8,16/:A o tom jsem právě psal.Když v komisi,která navrhuje závažnou změnu pro jízdu tramvají-v jejich neprospěch-není nikdo z Dopravních podniků tak je výsledkem návrhu paskvil.A když v komisi zasedají výboři a podvýboři z parlamentu,kteří asi ani nevědí co je styčná kružnice tak to musí dopadnout špatně.
Registered user M 
02.02.2008 (22:26)  
Tak fajn, jestli kdyz vidim priklad trenera z okresniho preboru, tak je to dostatecny vzor pto vedeni reprezentace, tak teda dobre...

Takze teda dotahovac sroubku ve Skodovce, ktery nad sebou ma vrchniho dotahovace, muze jit delat sefa VW, protoze videl, jak pacuje ho nadrizeny....

Jako dobry, pobavils. Sacchi hral 20 let okresni prebor, videl tam nejaky trenery, naucil se, co znamena 3-5-2, takze tohle stcilo k tomu, aby dovedl italksou reprezentaci do finale MS. Wow:-))

Nevim, jak moc Zaluda rozchodi prostredi v CD, ale vim jiste, ze ty o vrcholovem coachingu nevis ani tuk (nebo se pletu ja a neprezentacni trener proste prijde hodinu pred zapasem do kabiny a rekne, Ferdo ty budes hrat dneska levou zalohu, Jozka dnes neprijde) a mam pocit, ze nevis ani mnoho o managementu. Ale k cemu taky, kdyz tady bude za chvili vladnout proletariat zase:-))
  1 2 3 4 5 ... 8      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko