..: Fotogalerie - detaily fotografie Cesta domů :..
 

Cesta domů


Cesta domůInformace o fotografii:
 - Místo focení: Kandy, Srí Lanka
 - Datum: 12.11.2014
 - Autor: Matouš Vinš  Poslat email autorovi
 - Pozn.: Trať je normálně
provozní...
 - Zobrazeno: 6045x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 3
 - Rating od uživatelů:
 3

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2      Zpráv na stránku:   
28.01.2015 (11:58)  
362-165 ne nezbytně. Zdejší galerie je tak trochu "fakultní". Na šablonovky máme Šotošturc, na fialový obloze toho není moc co diskutovat. Ale utg a žkž jsou tak speciální kategorie, že je někdy lépe neomezovat diskusi jen mezi správce a autora. Na tohle se píše fotoškola nepoměrně obtížněji. Takže cokoliv dobrý je vlastně dobrý, i když to není super dokonalý. Jednak to může navnadit ostatní k nějaké snaze a druhak to může ukázat, na co si dát bacha.
Čímž rozhodně neříkám, že tohle je nějakej odpad. Do žkž je to dobrý. Někomu se to líbí tak, jak to je, někomu se to natruc líbí, protože to není brejlák ze stromu, někomu to nic neříká a někdo vidí mouchy, které by to bývalo mít nemuselo a bylo by to ještě lepší.

No a pokud někdo dá fotku do galerie, kde se diskutuje, tak musí počítat s tím, že se bude diskutovat. Pokud jen chce, jak se říká, namazat med kolem huby bez ohledu na kvalitu, tak to asi nesprávně pochopil.
27.01.2015 (22:37)  
Popravdě nechápu zde probíhající hádku. Pokud jsou zde uvedené fotky doopravdy tak špatné, jak mohly projít přes cenzory? Tahle debata je trochu střelbou do vlastních řad :-)
27.01.2015 (21:39)  
Ty padající budovy jsou fakt dost hrozný, to nebylo nutné, ne? Ne vždy se povede udělat kompozičně perfektní fotka, v takových případech může někdy pomoct atmosféra, která jakoby kompoziční guláš přebije. Jedná se třeba o modrou hodinu či třeba jiné barevné plochy, prostě něco, co člověka chytne. Tady je to fakt hrozný bordel, pro mě je to jen dokumentačka lidí jdoucích po koleji.
Zajímalo by mě, jestli má pan profesionální fotograf nějaké jiné fotky z této cesty, myslím hlavně neželezniční? Jen mám pocit, aby ho vznikající (či již existující?) rozsáhlý soubor "železnice" trošku neomezoval.
Na webu autora jsem viděl jiné fotky, všechny mi přišly lepší než tohle.
27.01.2015 (14:40)  
zirecek 27.01.2015 (12:30)

Příliš nechápu Tvůj drobnohled nad touto fotkou. Nepřímo to vede k podpoře sterility šotek. Proč podobnou energii nevěnuješ i u jiných fotografií? Nemyslím si, že Tvůj komentář zde je pro autora příliš přínosný za předpokladu, že již neznáš okolnosti, při kterých fotka vznikla. Z Tvých komentářů si může někdo myslet, že tuto fotku považuješ za odfláknutou, jak přímo píšeš, kdežto ostatní vlakofotky na liště jsou v pořádku. Proto bude lepší dále vkládat vlakofotky "ZelPage full compatible", kde budeš psát zásadní připomínky pro zamítnutí ve schvalovacím procesu, jako že obloha má hue=208 a ne předpisových 210, tudíž je tyrkysová a tudíž "ne".

Větší hovadinu jsem už dlouho nečetl, ačkoliv musím říct, že obzvláště někteří jedinci nás hovadinami zásobí víc než dostatečně, na různých webech :-D

Víš, žírečku, vono by to chtělo vidět jen trošku dál než jen "jé, topič zase někomu práší kožich, tak to tam musím naběhnout a pěkně mu to nandat".

Jestli chceš srovnávat fotky "šablona z pole" (a je fakt uplně jedno, jestli je tam pára a fotka je velmi krajinová, jestli je tam brejle do brány, nebo jestli je tam brejle přes celou fotku, nebo tramvaj z druhý koleje, pořád je to nějaká šablonoidní fotka vlaku v krajině, kterých tu máme asi 20 tisíc) a k tomu dávat na porovnání fotky z "tvůrčí" sekce, nota bene fotky "bez mašin", tak jako prosím, ale já osobně takové počínání pokládám přinejmenším za pošetilé. A to jsem to ještě hodně eufemzoval ;-) Hodně eufemizoval.

U šablonové fotky nenexistuje důvod, aby nebyla provedena řádně. Tj. například za běžných podmínek aby neměla oblohu modrou. Odstín 208 je ještě na hraně tolerance, odstíny 203 nebo 217 jsou zcela mimo.

Stejně tak při kompozici krajinové fotky dbáme na to, abychom tam neměli u kraje nic zbytečného, nebo naopak to podstatně neuřízli vejpůl. Na tom se snad ještě shodneme.

Načež mi ovšem připadá tak nějak normální řešit kus čumící trafostanice na kraji fotky "šablonovky", stejně jako kus čumící nohy a sigelitkou u fotky, jako je tato.

Potom ovšem topič cepuje autora za jeho laxní ledabylost při práci, kterou by měl dělat tak nějak snad na všech fotkách, ne? Obzvláště pokud autor sám vyzývá druhé k pečlivé práci, což je samo o sobě konání chvályhodné a obecně prospěšné (osvěty není nikdy dost). Jen to nesmí bejt moc v duchu konání vody a pití vína ;-)

Nebo je snad dovoleno požadovat tak nějak kompoziční čistotu jen u šablonových krajinovek, zatímco fotky "bez vlaků" jsou takový dechebroucí umění, že se to může flákat hlava nehlava?

Uvědomuješ si vůbec, co tam topič psal, co tím myslel, a proti čemu ty vlastně protestuješ?

Jestli si myslíš, že "tohle je kompozičně neučesané" je přímý návod, že tento styl fotek vůbec nebrat a jen se soustředit na šablonové krajinovky s vláčkem, tak mi nezbyde než kroutit očima.

Zrovna člověk s tvou paletou fotek a snad i zkušeností by neměl takový zavádějcí srovnání předkládat a naopak by měl proti takovým ultrašotoušským zhůvěřilostem brojit.

Můžeš mít parádní krajinovku a odfláknutou krajinovku (třeba tu odfláknutou fotku sysla do brány, to je vrchol amatérismu s minimální invencí, navíc postrádající základní šotoorgastické atributy jako provozní a fleková zajímavost), a taky můžeš mít odfláknutou fotku "život kolem železnice", stejně jako parádní verzi téhož. A velmi často je jen tenká hranice mezi nedodělkem a parádní fotkou.

Nemám pocit, že by zrovna Matouš Vinš fotil druhej tejden a bylo potřeba mu říkat, kam si má na tom poli stoupnout, aby měl nasvícený čelo i bok.

Na druhou stranu jestli se s někým můžeme bavit o tom, jestli ta "ŽKŽ" fotka je to nejlepší, co se tam dalo udělat, a jestli není, tak co se bejvalo mohlo udělat a snad třeba příště udělá lépe, tak dle mého soukromého soudu to bude mezi těmi pár lidmi zrovna Matouš, s nímž bude mít smysl takovou debatu vést.

Někdo se nedostane dál než na fotku z kolínskýho nadjezdu po šedesátý osmý furt nastejno, a někdo by na nadjezd, aby si vyfotil šestikoláka za branou, ani nevylezl. Někdo chce fotit nějaký zajímavosti a někdy máš pocit, že to některej tak jako uplně nechopil a "naper tam pořádnej bokeh a udělej to trochu nakřivo, to bude to umění" zjevně považoval za upřímnou a nikolik ironickou radu, a někdo se ani nesnaží fotit nic víc, než jen mašinu přes celou fotku.

Jednu z velkých výhod této galerie, mezi jinými, shledávám i v možnosti diskuse.

Můj názor na tvé víc než krátkozraké shrnutí situace jsem právě napsal. Prosím.
27.01.2015 (13:22)  
zirecek: Blábol na blábol, ale odpovím, jelikož mi přisuzuješ konání, o kterém netušíš ani zbla.

Vezmu to odzadu. K fotografiím se často vyjadřuji dosti obšírně. Počet více než 11.500 komentářů, z toho téměř 7.000 redakčních je dostatečně výmluvný. Má údajná podpora steriliních fotek je již vyloženě slabomyslný vývod. Stačí si prohlédnout mé fotky v galerii. To bych musel bejt vyloženě padlej na hlavu, abych nabádal autory k focení "sterilních" fotek. Fotku jsem poprvé viděl již schválenou a tak jsem komentář napsal veřejně, ať se pod ní diskutuje, k čemuž zde opakovaně vyzýváš již několik let.

Komentáře, o kterých tvrdíš, že jsou vytržené z kontextu si můžeš lehce najít sám. Stačí si otevřít přehled komentářů autora MV. Nejseš zde žádný zelenáč, abys to neuměl.
Hledej zde, najdeš to hned v první stovce komentů:
http://www.zelpage.cz/comments.php?where=photo&what=5526
a když to nezvládneš, tak zde máš nápovědu:
http://www.zelpage.cz/detail_photo.php?photo=123207
http://www.zelpage.cz/detail_photo.php?photo=art319

To, že vidíš, že je fotka nakřivo až při bližším pohledu nesvěčí o příliš pečlivém prohlédnutí fotky.

"Courání po kolejích" se dá vyfotit zajímavě a poutavě a vůbec nemusí být nakřivo, jako třeba zde:
http://www.fotocommunity.de/pc/pc/mypics/449549/display/13464756
http://www.fotocommunity.de/pc/pc/mypics/449549/display/27400876
http://www.fotocommunity.de/pc/pc/mypics/449549/display/27366606

Pro galerii by bylo mnohem přínosnější, kdybys přestal fabulovat můj kádrový profil. Věcné argumenty, podobně, jak jsem je použil já, bohatě postačí.
Vyhneš se tak případnému smazání svého komentáře, viz Pravidla pro vkládání příspěvků bod 1.-3.
27.01.2015 (12:30)  
topič:
Komentáře vytržené z kontextu mohou někdy působit trochu jinak, než působily ve svém prvotním užití autorem. Jelikož jsi znám tímto vytahováním názorů a komentářů z minulosti, někdy již i hodně vzdálené, nebude pro Tebe problém nalinkovat diskuzi, kde byly užity. Můžeme si pak přímo udělat obrázek, jakou paralelu tímto naznačuješ, kam míříš, případně původní vyznění od autora.

Za sebe jsem si při prvním shlédnutí fotky nevšiml detailů Tebou zmíněných, tj. noha, ruka, igelitka, sloup. Při bližším prohlédnutí vidím i výrazné kácení linií na skeletu budovy vlevo nahoře. Mně se fotografie líbí, prvotně mě zaujala linie kolejí a barevná místa na jednolitém podkladu prostoru koleje - tj. lidé barevně odění, pestré deštníky. Vlevo je můj pohled zarámovaný nákladním autem. Při chuti dále pozorovat se mohou oči vyřádit na dění na ulici dále.
Myslím si, že fotografie nepatří do úplných výcvaků, možná autor nafotil více variant a bylo nutné počkat, až půjdou barevně pestřejší lidé, anebo to byla jen náhoda. To nevím.

Příliš nechápu Tvůj drobnohled nad touto fotkou. Nepřímo to vede k podpoře sterility šotek. Proč podobnou energii nevěnuješ i u jiných fotografií? Nemyslím si, že Tvůj komentář zde je pro autora příliš přínosný za předpokladu, že již neznáš okolnosti, při kterých fotka vznikla. Z Tvých komentářů si může někdo myslet, že tuto fotku považuješ za odfláknutou, jak přímo píšeš, kdežto ostatní vlakofotky na liště jsou v pořádku. Proto bude lepší dále vkládat vlakofotky "ZelPage full compatible", kde budeš psát zásadní připomínky pro zamítnutí ve schvalovacím procesu, jako že obloha má hue=208 a ne předpisových 210, tudíž je tyrkysová a tudíž "ne".
27.01.2015 (12:14)  
Ten náklon bude asi schválně, tak jako u toho portrétu. :-D
No ale to véčko je fakt brutus, takový nemám ani já a to se s tím rovnáním taky někdy moc nepářu. Bordel jak po kompoziční tak technické stránce. Ale třeba to byl záměr. :-D
27.01.2015 (11:53)  
Tak co se týče bordelu v okolí tratě tak unás to bohužel v okolí některých železničních či silničních úseků vypadá stejně. Sám o pár takovejhle skládkoidních místech u řeleznice či silnice vim. Bohužel i v naší společnosti máme takovýhle spoluobčany/prasata co jim nevadí dělat v krajině černý skládky. Jeeden začne a ostatní znáteto.
registrovaný uživatel (gp) 
Počet komentářů uživatele688 »fotek 0
27.01.2015 (11:49)  
Topič: kompozice se nekonala. Matoušovi asi přišlo zajímavý, jak se tam bezstarostně courá ženská s parapletem a spoustou dalších lidí po trati. Kdyby něco takovýho vyfotil řekněme ve Strašnicích, rozpoutala by se tu diskuse o sebevrazích zaviňujících zpoždění.
27.01.2015 (11:45)  
Ale ten bordel kolem trati.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko