..: Photo Gallery - Photo details 193.293 :..
 

193.293


193.293Informace o fotografii:
 - Section: Praha hlavní nádraží - Odb. Praha Masarykovo nádraží-Sluncová
 - Datum: 16.2.2019
 - By: Davidus  Send mail
 - Comm.: EC 176
 - Zobrazeno: 3418x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 5
 - Rating od uživatelů:
 6

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2      Zpráv na stránku:   
02.03.2019 (12:42)  
NIcKON: Neřeš to. Právě, že je Tvůj příspěvek klasicky viditelný, tak znaménka nemají žádný význam pro ostatní. Jen Ty si to zbytečně zabíráš. Mne spíše zaujala možnost, že správci dávají +- 5, což je o tolik více než běžný uživatel, že beru plusy a mínusy jen jako korekci diskuze výhradně pro soulad s názorem správců. Už to moc neřeším, neboť +- se už zde používá minimálně a většinou se ani nepřihlašuji při návštěvě.

Fotka po ořezu prokoukla. Osobně bych ještě řezal zleva do druhého oblouku. Fotka má právě přínos ve své technické syrovosti a inženýrském pornu, které ořezem působí silněji...
01.03.2019 (12:31)  
Původní účel plusů a minusů byl bohulibý - vyjádřit kvalitu příspěvku. Ty podle názoru hodnotitelů nekvalitní při dosažení určité hranice byly automaticky zarolovány a diskuze se tak samočinně zpřehledňovala. Jenže později se na idnesu objevily plusy a minusy k vyjádření souhlasu či nesouhlasu s napsaným. A začal zmatek. Pak nastoupily sociální sítě, na ŽelPage začalo chodit méně lidí a tak znaménka ztratila svůj původní význam definitivně - už dlouho se tu nestalo, aby některý příspěvek dostal dost plusů či minusů, aby byl zvýrazněn či naopak zarolován. Ale zřejmě dostala nový; vypozoroval jsem, že jimi bývá "oceňován" někdo, kdo mívá kontroverzní názory, a to i v případě, že nic kontroverzního právě nepíše. Topič by mohl vyprávět, já se do této elitní skupiny zřejmě také dostal. Jenže ať je to jak chce, právě neustálé minusování je další kapkou, která odrazuje lidi, co tu chtějí ještě něco dělat. A proto doufám, že se třeba dozvím, koho jsem tak naštval, že mu stojím za neustálé minusování, a budu to s ním moct probrat veřejně.
Registered user PROST  mail  
Number of user's comments1220 »fotek 0
01.03.2019 (11:53)  
ad Nickon: Myslím, že už jsi zde činný dost dlouho, aby jsi věděl, že si nějakými matematickým znaménky nemáš dělat těžkou hlavu. Z nich si nevezmeš vůbec nic. Pokud fotku vidí např. 2000 lidí a někdo Ti omylem klikne na znaménko, místo aby napsal komentář, ber to jenom jako nějakou zbytnou a nedůležitou "věc", kterou zde někdo kdoví proč naprogramoval. Asi proto, aby srážel motivaci ke svobodnému projevu. Musíme bojovat i třicel let po revoluci.
01.03.2019 (9:33)  
Omlouvám se za off-topic: Můžete mi ti, kdo v poslední době neúnavně mínusujete všechny moje komentáře pod všemi fotkami i články, byť se týkají čehokoliv, vysvětlit logiku hodnocení pod touto fotkou? Proč má jeden komentář -5 a druhý, který ten první rozvádí, +5? Co si z toho mám vzít do budoucna? :)
28.02.2019 (9:48)  
Nikoliv. Mně se víc líbila ta originální verze. Mříže jsem se absolutně nevšiml, ale teď mě:
A/ tahají za oči ty břízky nahoře
B/ Na první pokus koukám do změti drátů. Coby obzvláštnění obrázku je skvělá, ale jako hlavní motiv v tomto formátu nefunguje. Podle mě. To už by asi chtělo vodorovný formát jenom s tou změtí, ale to už by byl naprosto jiný obrázek
C/ Překvapivě mi teď překáží ten odjíždějící vlak. Na originále jsem ho viděl až na druhý pokus a jásal jsem nad příjemnou drobnůstkou.
Shrnuto: na originále byla jasná dominanta, tady je několik (skoro) rovnocenných objektů, a to mě mate.
Ale: proti gustu žádný dišputát. Už se mi tu párkrát stalo, že jsem říkal "Silně nelíbí" proti zásadní většině. Werich prý říkal: "Jen foťte (on tedy říkal pište), ono se časem ukáže, jestli to bylo umění nebo ne."
28.02.2019 (8:18)  
Lepší?
This message was generated automatically Systém
Number of user's comments575 »fotek 0
28.02.2019 (8:18)  
The Author has uploaded a new version of this picture, older comments may not fit with the current picture.
27.02.2019 (12:16)  
Souhlas s NIcKONem, jen mě mrzí, že to není domyšlené. V té změti sloupů a bordelu totiž nejvíc táhne oči mříž na odvodnění, ne lokomotiva. Zkoušel jsi to říznou přesně na hraně té mříže?
Za mě to vypadá o hodně líp. K tomu asi zleva k patce sloupu a zprava klidně těsně ke sloupu, lehce vytáhnout mašinu a naopak utlumit ten trolejový bordel...
Zhruba takto: https://www.dropbox.com/s/3u137fal9kswkqc/193020_davidus.jpg?dl=0
Co říkáš?
27.02.2019 (11:00)  
Johohóóó...
Ale NicKONe nebo kdokoliv jiný - jak je to s těmi oblouky? Je to jednoznačně definované (něco na způsob pravého/levého břehu řeky), nebo záleží, jak si stoupnu? Protože v takovém případě bych se hádal, že na fotce je oblouk levý ("dominantní" vlak zatáčí doleva). :-)
Díky.
27.02.2019 (10:20)  
No dobrá. Tak třeba: Po dlouhé době fotka, nestvořená podle zaběhlých schémat (šotograficky nasvícený předobok, mírný nadhled, rovinka nebo přechod z ní do mírného pravého oblouku, případně fotogenický táhlý oblouk se světlem ze správné strany, atd...), ale se zjevnou snahou fotit tam, kde by to většinu mainstreamových fotografů (to není myšleno hanlivě, jen mě nenapadlo lepší slovo) ani nenapadlo. Navíc ve zjevně obtížných podmínkách (spousta rušivých objektů v těsném sousedství, nepříliš krásné prostředí, rizikové světlo). I samotný námět byl hrou vabank, k tomu ve zdejších vodách nepříliš obvyklé delší sklo. Stačí takto?
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Registered Photograph or Member of ŽelPage, - Gallery or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster - Frequently Asked Questions


Info
informacni okenko