..: Photo Gallery - Photo details 121.084-8 :..
 

121.084-8


121.084-8Informace o fotografii:
 - Section: Hoštejn - Lupěné
 - Datum: 29.12.2016
 - By: Duhy  Send mail
 - Zobrazeno: 3747x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 10
 - Rating od uživatelů:
 9

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

28.01.2017 (22:37)  
Dovolim si napsat pár poznatků za Duhyho.
Noční fotky z nádražích by podle mých zkušeností zatim moc fotit nešly, protože ten dron ve vzduchu neustále nepatrně "kmitá". Takže delší expozice by asi nevypadala nejostřeji. Každopádně v noci jsem zkoušel jen video, takže nemůžu 100% potvrdit.
Jinak co se týče výdrže a s tím spojené focení, tak nejlepší je sledovat vlaky na isoři a pokud neni možnost vlak vidět dopředu, tak s nějakou rezervou vzlétnou (phantom 3 se udrží ve vzduchu zhruba 25 minut). Pokud je vlak vidět dopředu jako zde, dá se s dronem číhat na zemi s nastavenou expozicí a natočením kamery a ve chvíli, když je slyšet vlak, tak vzlétnout (tahle mašinka dokáže vystoupat do 50m za pár vteřin).
30.01.2017 (6:16)  


Zkoušel jsem i noční fotky na dlouhý čas, ale jak píšeš - vždy dron trochu kmitá, takže na dlouhé časy to moc není. Sice je pravda, že při testu lehce foukal vítr, nicméně i při uplném bezvětří si myslím, že to nebude 100%, ale ještě to otestuju důkladněji. Zkoušel jsem to i řešit zvýšením ISO a snížením času, ale zase už je více patrný šum.
27.01.2017 (23:18)  
Jako jo. Jen už to zavání krapet "pornem" (na můj vkus).
Nakonec, nechceš napsat nějaké obšírnější povídání o technice s dronem? Dotazů je na toto téma pokaždé dost.
27.01.2017 (14:55)  
Krásné, hezky vyšly stíny, což bylo asi záměrem. Délka soupravy akorát. Je to pěkná dronová paráda. Jsem zvědavý, kdo další bude zveřejňovat fotky z dronu. Ještě více se těším na noční fotky celých nádraží, když drony dokáží "udržet" i delší expozici.

Jaký je postup focení s dronem, když vezmeme krátký čas výdrže baterie? Zde například asi nevíš, že pojede nákladní vlak. Tedy se s dronem čeká ve vzduchu po dobu výdrže baterie, jestli něco pojede nebo ne?
30.01.2017 (6:11)  


Omlouvám se za trochu pozdní odpověď, ale přes víkend jsem se k tomu nedostal. Andrew33 to mezitím popsal docela hezky za mne.
Pokud člověk ví, kdy vlak pojede, tak stačí vzlétnout chvílí před průjezdem. Já start obvykle provádím cca 2min předem. Předtím ještě provedu předletovou přípravu (kalibrace kompasu, nastavení expozice, kontrola ostatního nastavení drona, atd.) Délka letu je zmiňovaných 25min, ale také záleží na venkovních podmínkách a stylu létání. Pokud jen visíš ve vzduchu, tak se baterie vybíjí pomaleji než kdybys létal od "sloupu ke sloupu" na plný knedlík. Svoje také dělá teplota, v zimě je dobré před letem mít baterii co nejdéle v teple - pokud teplota baterky klesne pod 15°C, dron neodstartuje. Během letu se potom baterie už sama zahřívá. Mám vyzkoušeno i létání v teplotách okolo -16°C. Pokud jsem celý den někde na šotu, mám možnost v autě dobíjet baterii, ale jde to řešit i nákupem další baterie. Náhradní stojí kolem 4000Kč.
27.01.2017 (13:44)  
To musí být z dronu, je tak?

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Registered Photograph or Member of ŽelPage, - Gallery or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster - Frequently Asked Questions


Info
informacni okenko