..: All news and reports - Pozvánky - Slovensko (celé) :..

Papežský vlak, foto: http://www.super-nowa.pl/Bratislava — Českou republiku, Slovensko a Maďarsko navštíví "papežský vlak" polského dopravce Przewozy Regionalne. Během své cesty bude speciálně upravená jednotka 14WE-07 řady EN61 plnit funkci nejen dopravního prostředku, ale také pojízdné expozice života Jana Pavla II. a pojízdné kaple. Zahraniční část své cesty zahájí návštěvou Slovenska, přičemž součástí čtyřdenní cesty budou prohlídky vlaku, mše na palubě elektrické jednotky a požehnaní reliéfu sv. Kateřiny Alexandrijské, patronky železničářů, v Prešově. Kromě Prešova a Košic, kde se jednotka zastaví 9. září, bude papežský vlak rovněž vystaven ve stanicích Zvolen nákladná stanica (10. 9.) a Banská Bystrica (11. 9.). Poté vlak odjede do Maďarska, kde bude zájemcům k dispozici do 20. září. V následujících dvou dnech pak bude souprava otevřena pro veřejnost ve Starém Městě u Uherského Hradiště, načež navštíví Olomouc ve dnech 23. a 24., Hradec Králové 25., Prahu 26.-27. a Starou Boleslav 28. září. Odsud se vydá zpět do svého domovského státu.

No Name, foto: No Name Praha — Nezvyklý poslech a podívanou chystají pro cestující vlaku EC 120 Košičan spřátelené kapely No Name a Chinaski. Speciální koncert uspořádají 8. října v salonním voze vybaveném aparaturou, řazeném právě na tomto vlaku. Fanoušci tak mohou nastoupit v kterékoliv stanici, kde vlak EC 120 zastavuje, a společne s kapelami si zazpívat nebo se přidat jen poslechem. Kromě hraní také dojde na křest výběrové desky kapely No Name. Nápad uspořádat vystoupení ve vlaku vzešel z hitu Ná, ná, náá kapely No Name, ve kterém se zpívá: Halo, priatel moj, vraj už sedíš vo vlaku, jo, jedu za tebou stovky kiláků, naši už chystají obľubené koláče, tu vaši pohostinnost znám už z totáče …".

754.055-2 + 754.054-5 + T.678.012, VSOE, Kostiviarska - Uľanka, 11.7. 2007, foto: passion Slovensko — V dnešních ranních hodinách opět zavítal k našim slovenským a polským sousedům legendární Venice Simplon–Orient–Express. Na své trase z Benátek do Londýna přes Vídeň, Krakov a Paříž projede dvakrát přes Slovenskou republiku. První letošní cesta na trase, která vede z Vídně přes Bratislavu, Trenčín, Žilinu a Čadcu do Krakova, byla naplánována v dnešních ranních hodinách. Druhá zpáteční cesta z Krakova do Vídně proběhne v noci z neděle 12. na pondělí 13. července.

ikonka nostalgie - barevnáBlíží se prodloužený víkend a tak tu máme další tipy na ty nejlepší železniční zážitky, kterých je opět připravena celá řada. Zvláštní místo v nich však zaujímají dvě rozsáhlé akce - oslavy 150. výročí tratě Pardubice - Liberec připravené Společností železničí výtopna Jaroměř a 100 let Čiernohronskej železnice.

Ilustrační obrázekStrasshof - Chystá se již třetí soutěžní festival amatérských a profesionálních videofilmů za podpory DB, ÖBB a ŽSR. Probíhá od června do září. Soutěž je letos připravena v několika kategoriích a připraveny jsou opět zajímavé ceny pro vítěze. Nejlepší filmy budou uvedeny na BAHN TV a vydány na DVD Bahnorama. Finále a slavnostní večer s vyhlášením výsledků se uskuteční 20. září 2008 v rakouském železničním muzeu ve Strasshofu u Vídně.

Uzávěrka přihlášek filmů je v pátek 13. června 2008!

6.2.2008 - 9:00 - Kalendář železničních akcí v novém

Ilustrační obrázekPraha - Tradiční kalendář železničních akcí, který pro své čtenáře a partnerské weby ŽelPage již pátým rokem zpracovává, má od včerejška novou, přehlednější strukturu. Na úvodní stránce najdete chronologicky seřazené veškeré akce, dále můžete kalendářem procházet podle regionů, organizátorů nebo nasazených vozidel. V kalendáři najdete zpracované akce z přehledu Nostalgie Českých drah a od včerejška i z kalendáře akcí podporovaných ŽSR. Informace o akcích jsou průběžně doplňovány a aktualizovány podle informací dodaných organizátory. Kromě zvláštních jízd jsou v kalendáři zpracovány i modelářské výstavy a turistické akce, pokud jsou informace dány k dispozici. Aktualizace kalendáře přijímáme na emailu kalendar@zelpage.cz. A teď už přejeme příjemnou cestu.

Ilustrační obrázekVSOE - Orient-Express, celým názvem Venice Simplon-Orient-Express, legendární historický luxusní vlak, opět zavítá nejen do České republiky, ale letos poprvé pojede novou trasou a to přes Slovensko a Polsko do Prahy. Vlak pojede v trase Benátky - Vídeň - Banská Bystrica - Krakow - Varšava - Malbork - Praha, odkud pak dále pojede do Frankfurtu a Paříže. Pro cestující je po celé trase a zejména pak v Polsku připraven bohatý program a mnoho zastávek.

5.6.2007 - 22:00 - Se ZSSK do francouzských Lurd

Ilustrační foto (350 u Štrby), zdroj: AdamLurdy - ZSSK ve spolupráci s dalšími organizátory připravuje 10. Národní pouť do francouzského poutního místa Lurd. Mimořádný vlak vypravený pro poutníky pojede na trase Košice - Martin - Žilina - Bratislava - Kittsee - Udine - Milano - Ventimiglia - Toulouse - Lourdes a zpět. Předpokládaný odjezd vlaku z Košic je ve středu 29.8.2007 ve 12:30 hod., do Lurd by měl vlak dorazit v pátek 31.8.2007 v ranních hodinách. Na zpáteční cestu se vlak vydá v úterý 4.9.2007 ve večerních hodinách a do Košic vlak vyjede ve čtvrtek 6.9.2007 v odpoledních hodinách. Vlak bude řazen z lehátkových vozů a z vozů na přepravu zavazadel.

zdroj: Tisková zpráva ZSSK

8.2.2007 - 19:19 - Railfilm 2007

Ilustrační obrázekMürzzuschlag - Druhý ročník prvního evropského festivalu amatérských filmů se železniční tematikou o věcné ceny právě odstartoval. Uzávěrka přihlášek je 31.5.2007. Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků a předáním cen proběhne letos 6. října v Mürzzuschlagu (Rakousko) u příležitosti oslav 150 let jižní dráhy (jejíž součástí je slavná horská část trati zvaná Semmering).

DvojDVD s deseti nejúspěšnějšími filmy z festivalu RailFilm 2006 s českým, německým a maďarským dabingem si můžete již dnes objednat v našem eShopu.

zdroj: RAILFILM.NET

ZSSKChvatimech - Rychlík 810/811 Horehronec, který spojuje 2 největší slovenská města Bratislavu s Košicemi, zastavuje od začátku letní sezóny i ve Chvatimechu (Bratislava 6:16 - Chvatimech 10:43; Chvatimech 18:06 - Bratislava 22:26). Letní sezóna začala 1.5. a skončí 17.9.2006. O balíčcích na podporu cestovního ruchu ŽP již informovala.

Zdroj: Tisková zpráva ZSSK

RAILFILMSlovensko - Jak už jsme zde informovali, na Slovensku se pořádá mezinárodní soutěž - Festival amatérských filmů s železniční tématikou RAILFILM 2006.

ČHZHronec / Slovensko - V pondělí 1. května slavnostně zahajuje svou sezónu Čiernohronská železnica na Slovensku. Na akci bude vypraven zvláštní vlak ŽSR/ZSSK v trase Zvolen - Banská Bystrica - Chvatimech - Hronec a zpět. Jízdné v tomto vlaku je v běžném tarifu ŽSR.
ČHŽ vypraví několik zvláštní vlaků v trase Chvatimech - Hronec - Čierny Balog - Vydrovo skanzen a po celý den budou jezdit vlaky mezi Čiernym balogom a Vydrovo skanzenem. Zde platí pouze tarif ČHŽ.

Doprovodný program:
- slavnostní otevření lesnického skanzenu ve Vydrovskej doline
- výstava vozidel ČHŽ a breznianského Veterán klubu
- jízda historického dřevařského vlaku ČHŽ
- hudební program, program pro děti, občerstvení
Železnička bude jezdit denně až do 15.9.2006

Informace též na ČHŽ.

Ilustrační foto Slovensko - V pondělí 1.5.2006 bude slavnostně zahájena sezóna Čiernohronské železnice Čierny Balog. Při této příležitosti bude vypraven mimořádný parní vlak ze Zvolena do Hronca (Zvolen 7:35 - Hronec 9:52; Hronec 16:30 - Zvolen 18:39). Zároveň bude otevřen lesnický skanzen ve Vydrovské dolině a probíhat bude výstava historických vozidel Čiernohronské železnice. Při cestě do Chvatimechu získají žáci a studenti letní slevu Vlak a vláčik v termínu 1.5. - 31.8.2006. Skupina musí mít nejméně 10 osob, z nichž ani jedna nesmí být starší 20 let, musí si zakoupit zpáteční jízdenku odkudkoliv ze Slovenska a navíc získají zpáteční jízdenku na Čiernohronskou železnici. Produkt Vlak a vláčik stojí 200 Sk.
Od 5.5. do 17.10.2006 bude otevřena unikátní úzkorozchodná lesní úvraťová železnice v areálu Múzea kysuckej dediny v Novej Bystrici - Vychylovke. Železnice byla vyhlášena národní kulturní památkou. O víkendu budou jezdit parní lokomotivy, ve všední dny kromě pondělí motorové vozy.
Od 4.5. do 8.5.2006 bude v Bojnici probíhat 13. mezinárodní festival duchů a strašidel. Zvýhodněné jízdné získají ti, kdo vlastní slevové průkazy ZSSK.

Zdroj: Tisková zpráva ZSSK

9.3.2006 - 10:47 - Orient Express pojede po zemích střední Evropy

VSOEOrient Express - V červenci 2007 projede v průběhu 7 nocí a dní legendární Orient-Express země střední Evropy. Cestující navštíví 5 středoevropských zemí a největšími atraktivitami se stane Vídeň, Krakov, Vysoké Tatry a Varšava.
V letošním roce se opět uskuteční pravidelné 4 jízdy VSOE přes Prahu. Vlak jede z Benátek přes Vídeň, Prahu, Frankfurt nad Mohanem a Paříž do Londýna. Z Itálie se vyjíždí vždy ve středu a do Velké Británie dorazí vlak v neděli. V Praze bude O.E. možné zahlédnout ve dnech 27.-29.4., 8.-10.6., 21.-23.9. a 19.-21.10.2006. Vlak by měl přijíždět ve čtvrtek okolo 17.hod. a odjíždět v sobotu okolo 15.hod., a to vždy z pražského Hlavního nádraží. Cena jednosměrné jízdenky pro 1 osobu je 2.610€.

Zdroj : Orient-express.com , VSOE u nás

Rail FilmBratislava / Košice - RAILFILM uspořádá v průběhu června až září 2006 první ročník Mezinárodního festivalu amatérských železničních filmů RAILFILM 2006. Posláním festivalu je umožnit mezinárodní přehlídku filmových děl o železničním a železničněmodelářském prostředí očima amatérů, podporovat rozvoj tohoto druhu filmového umění a práci s moderními video technologiemi.

Amatérská díla budou prezentována 2.9.2006 na Srazu historických vozidel v Bratislavě, 6.9.2006 na slavnostním galavečeru v Košicích, a také na obrazovkách prostředníctvím televízních stanic BahnTV nebo přes internet TV Bahnorama.
Uzávěrka přihlášek včetně děl je 31.5.2006. Veškeré podrobnosti jsou na webu pořadatelů www.railfilm.net.

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:53
sets at 18:52