..: All news and reports - Nákladní doprava - ČR Ústecký :..

ČD Cargo 753.754, Neratovice, foto: Honzinus Praha/Malá Morávka — V úterních večerních hodinách 4. ledna 2010 uvedl Dopravní web, že nákladní dopravce ČD Cargo vyhlásil tzv. zákaz nakládky (ZAN) na tratích, kterým v současnosti hrozí zrušení a následná fyzická likvidace na základě běžících nebo pozastavených správních řízení ministerstva dopravy. „Je to tak, nepoptali jsme tam nákladní dopravu. Ale kdyby tam byl nějaký obchodní případ, pro který se vyplatí dojet, můžeme tam pořád podle potřeby zajet,“ potvrdil nepřímo existenci takového nařízení tiskový mluvčí ČD Cargo Roman Jandík ve čtvrtek 6. ledna pro ČTK. Agentura dále cituje anonymní zdroje, které z celé situace viní Správu železniční dopravní cesty a její snahy tyto tratě zrušit. Takové rozhodnutí je zajímavé v kontrastu se snahou ministra dopravy Víta Bárty podpořit nákladní železniční dopravu. Právě kvůli této iniciativě byly v listopadu 2010 sníženy poplatky SŽDC za dopravní cestu pro některé druhy nákladních vlaků.

372013Děčín - V úterý 17.10.2006 zahájilo za přítomnosti náměstka generálního ředitele pro nákladní dopravu ČD Rodana Šenekla a zástupce představenstva společnosti DB Railion Klause Krempera činnost společné dispečerské pracoviště v pohraniční přechodové stanici Děčín s názvem ČD - Railion Dispo. Jedná se o první pracoviště svého druhu mezi státy západu a východu. Vzorem pro vznik tohoto pracoviště je společné pracoviště na francouzsko-německé hranici ve francouzském Forbachu, které pracuje již několik let. Děčín nebude jeho kopií, ale bude odpovídat místním podmínkám a potřebám, které se od těch ve Forbachu výrazně liší.

27.4.2006 - 23:17 - Lokomotiva řady 189 smí zajíždět do Děčína

BR 189 (u Braubachu)Berlín - Elektrická lokomotiva řady 189 obdržela povolení pro provoz na českých kolejích, zatím do Děčína a do konce letošního roku by mohla jezdit po celém území republiky. Lokomotiva 189 je nejmodernější vícesystémovou lokomotivou ve vlastnictví DB Railion. Drážní úřad povolil provoz řady 189 mezi Bad Schandau a Děčínem a předpokládá se nasazení 10 lokomotiv.
Výrobcem lokomotivy je společnost Siemens a stroj je koncipován tak, aby mohl jezdit v 15 zemích Evropy. Udělení povolení pro tento krátký úsek tratě trvalo 8 měsíců. Testovací jízdy lokomotivy po Česku jsou plánovány na srpen, kdy se bude zkoušet fungování brzd a zabezpečovacího systému a provádět další měření.

Zdroj a foto: Tisková zpráva DB

8.4.2005 - 12:25 - Nákladní vlaky ITL jezdí přes Bad Schandau

nakladDěčín - Na hraničním přechodu Bad Schandau (ČR - SRN) lze spatřit nákladní vlaky různých společností - ČD, Railion či Railtrans. Od března zde probíhá předávka mezi ČD a společností Pressnitzbahn, která vozí vlaky se dřevem. Nově se v Bad Schandau odbavují i vlaky společnosti ITL Eisenbahngesellschaft. Donedávna tato předávka probíhala v pohraniční přechodové stanici Rumburk, která je přístupná z obou stran pouze po neelektrifikovaných tratích s poměrně náročným sklonovým vedením. V Rumburku by tak měly zmizet všechny pravidelné nákladní vlaky.
Od dubna probíhá předávka již v Děčíně, kdy došlo k úspoře časové i energetické. První vlak přes Děčín/Bad Schandau byl veden 4.4.2005. Jednalo se o kontejnerový vlak Praha Žižkov - Maschen, který je v obou směrech veden 4x týdně. Po tomto vlaku by měly přijít další relace. Přepravovat se budou především stavebniny, ropné produkty a obilí.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:00
sets at 21:13