..: All news and reports - Jízdní řád - Srbsko :..

Přístav v Soluni, foto: George M. GroutasBělehrad – Přibližně v polovině dubna oznámil na svých webových stránkách srbský drážní dopravce Železnice Srbije plánované obnovení osobní železniční dopravy mezi srbským hlavním městem a řeckou Soluní. Samotný provoz byl obnoven 9. května, kdy vyjel první vlak na trase Bělehrad - Skopje - Soluň (Thessaloniki). Vlak nese název Hellas a byl obnoven po více než třech letech. Zrušen byl tehdy v únoru 2011 po jednostranném rozhodnutí řeckých železnic o zastavení dopravy.

koleje Bělehrad/Sarajevo — Po téměř osmnácti letech bylo obnoveno občanskou válkou přerušené vlakové spojení mezi hlavními městy Srbska a Bosny. Tento počin si lze vykládat i jako jeden z kroků směřujících k narovnání vztahů mezi národy na Balkáně. O spoj v první den jeho nasazení projevilo zájem pouze 17 pasažérů. Představitelé drah přesto doufají, že spojení, které kdysi využívalo s oblibou mnoho obchodníků, lyžařů a turistů, dokáže lidi znovu nalákat.

25.5.2007 - 23:00 - Posunutý jízdní řád IC „Avala“

Ilustrační obrázekBělehrad – Mezistátní vlak IC 344/345 Avala, který zajišťuje přímé spojení Bělehradu s Budapeští a Vídní, bude jezdit od 10.6.2007 v jiné časové poloze. Odjezd z Bělehradu byl posunut na 7:25 hod. Cestujícím, kteří v minulosti potřebovali z Budapešti či Vídně cestovat dále do Evropy, přípojné vlaky ujížděly. Po změně jízdního řádu tak bude „Avala“ navázána na spoje do Krakova, Prahy, Ženevy, Paříže či Hamburku. Zpáteční jízdenka „Wien-Spezial“ pro relaci Bělehrad – Vídeň a zpět stojí 70 €, „Budapest-Spezial“ pro relaci Budapešť – Bělehrad přijde na 26 €.

zdroj: Srbské železnice

Beograd - Oddělení osobní přeravy Srbských železnic (JŽ) zveřenilo informace o zavedení vlaků a přímých vozů do nových destinací během letošní letní sezony.

- Od nového JŘ lze ze Srbska cestovat přímo do Budapešti, Vídně, Mnichova, Curychu, Lublaně, Záhřebu, Banja Luky, Skopje, Soluně, Sofie, Istanbulu, Bukurešti, Kyjeva a Moskvy, během letních měsíců také do Burgasu a Varny. Počet vlaků směřujících do Černé Hory bude nezměněn. Vzhledem ke změnám v regionální dopravě byly zrušeny všechny spoje mezi městy Zrenjanin-Vrsac-Bela Crkva, Sombor-Apatin, Sid – Bijeljina. V rámci bělehradské městské dráhy bude denně v provozu 112 vlaků na 5 tratích.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:51
sets at 20:21