..: Novinky u Srbských železnic :..

- Od nového JŘ lze ze Srbska cestovat přímo do Budapešti, Vídně, Mnichova, Curychu, Lublaně, Záhřebu, Banja Luky, Skopje, Soluně, Sofie, Istanbulu, Bukurešti, Kyjeva a Moskvy, během letních měsíců také do Burgasu a Varny. Počet vlaků směřujících do Černé Hory bude nezměněn. Vzhledem ke změnám v regionální dopravě byly zrušeny všechny spoje mezi městy Zrenjanin-Vrsac-Bela Crkva, Sombor-Apatin, Sid – Bijeljina. V rámci bělehradské městské dráhy bude denně v provozu 112 vlaků na 5 tratích.

Srbské železnice (JŽ) obdržely před pár dny první 2 dieselové jednotky, které byly objednány ze Švédska. Jednotky dorazily do Zrenjaninu (přes Polsko, Slovensko a Maďarsko), kde budou během čekání na vyřízení leasingu probíhat testy a poslední úpravy. Srbské železnice ještě přesně nespecifikovaly úroveň opotřebení.

Ministr investic Srbské republiky a ministr dopravy Chorvatska podepsali dohodu o rekonstrukci železničního mostu mezi městy Bogojevo a Erdut, který byl poškozen během bombardování v roce 1999. Stavba bude stát 700 tis. € a prvních 350 tis. € poskytly vlády Belgie a Norska.

Zdroj a foto: Srbské železnice


CSPSV | 21.12.2005 (12:30)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from Srbsko


Filip Kuliš
21.12.2005 (15:10)  
No jo. Typickej balkánskej bordel. Zruší vytížené spoje Šid - Bjeljina (to si neděláým srandu, ale skutečně ve srov. se spoji ve Vojvodině jezdily plné), zatímco Bogojevo - Erdut...co myslíte ?
Semela
21.12.2005 (12:38)  
Jednotky dorazily do Zrenjaninu (přes Polsko, Slovensko a Maďarsko), kde budou během čekání na vyřízení leasingu probíhat testy a poslední úpravy. Srbské železnice ještě nespecifikovaly úroveň poškození.
Prosím vysvětlit, co bylo poškozeno.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko