..: All news and reports - Jízdní řád - Spojené království :..

16.5.2007 - 16:00 - Eurostar jezdí nejpřesněji ve své historii

St. Pancras International, zdroj: EurostarLondýn - Jednotky s logem Eurostar spojující Velkou Británii s kontinentální Evropou jezdí nejpřesněji od jejich uvedení do provozu v listopadu 1994. Při sledování dodržování jízdního řádu v období 7.-13.5.2007 dojelo 98,5% spojů včas a nebo dříve. V úterý, ve středu a ve čtvrtek přijelo 100% vlaků včas a nebo dříve oproti jízdnímu řádu. V roce 2006 přijelo bez zpoždění 91,5% vlaků Eurostar, o rok dříve to bylo 86,3%. Největší změnou v letošním roce bude výchozí stanice vlaků v Londýně - tou bude místo Waterloo Station nově St. Pancras International. Jízdní doba se tak zkrátí o 20 minut (Londýn - Paříž 2:15 hod., Londýn - Brusel 1:51 hod.)

zdroj: Tisková zpráva Eurostar

20.12.2006 - 9:36 - Británie o Vánocích bez železničního spojení

GNERVelká Británie - Britští poslanci žádají naléhavou rozpravu o tom, že v Británii nebude po 58 hodin o Vánocích vůbec fungovat železniční doprava a bude omezena doprava autobusová. Velká Británie a Irsko jsou jediné dvě země Evropské unie, které o svátcích vůbec neprovozují železniční a mnoha případech ani autobusovou dopravu.

Lidé tak musí použít automobil nebo letadlo. Poslední vlaky na Štědrý den vyjedou mezi osmou a desátou hodinou večerní a první vlaky budou vypraveny až dne 27.12. okolo šesté hodiny ráno. V Londýně bude omezena autobusová i podzemní doprava. Provoz autobusů ve zbytku země závisí na rozhodnutí jednotlivých provozovatelů.

zdroj: Teletext ČT

Londýn - Britské ministerstvo dopravy vypisuje výběrové řízení na provozovatele trati East Coast Main Line (ECML), vítěz by měl převzít provoz za 12 – 18 měsíců. K výpisu řízení došlo z důvodu platební neschopnosti společnosti Sea Containers (mateřská společnost firmy GNER). Do doby předání bude dopravu zajišťovat provozovatel GNER.

EurostarLondýn - Za rok, ve středu 14.11.2007, přestanou jezdit rychlovlaky Eurostar z a na nádraží London Waterloo Station. Novou výchozí a konečnou stanicí se stane London St. Pancras International. Změna bude souviset s nově otevřenou tratí v úseku St. Pancras International - Southfleet Junction, která naváže na trasu ve směru do Evropy skrz Eurotunnel. Nádraží St. Pancras je propojeno s 6 linkami metra a jezdí odtud 5 železničních společností. V blízkosti se nachází i železniční stanice King´s Cross a Euston.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:46
sets at 20:27