..: All news and reports - Stavby a projekty - Švédsko :..

SJ Regina 3276 Borlänge — Nejnovější verze univerzálního evropského zabezpečovacího systému ERTMS/ETCS, známá jako Level 3, má za sebou první týdny ostrého provozu. Vůbec první funkční instalaci na veřejné trati teď předvedl švédský správce infrastruktury Trafikverket účastníkům letošního Kongresu ERTMS, pořádaného minulý týden ve Stockholmu z iniciativy Mezinárodní organizace železnic (UIC). Nový systém, dodaný firmou Bombardier, převzal řízení regionální trati Västerdalsbanan letos v únoru; provozní zkoušky na 143 km dlouhém úseku Repbäcken - Malung však probíhaly už od léta 2010. Švédsko teď plánuje ETCS úrovně 3 rozšířit i na další lokální tratě, kde v rámci zjednodušeného režimu ERTMS Regional zcela nahradí tradiční traťové dispečery a sníží riziko selhání lidského faktoru. Pilotní instalace přitom zatím nevyužívá všech výhod nejnovější verze zabezpečovače, ty ale švédské železnice chtějí otestovat v následujících měsících.

30.1.2007 - 18:00 - Lepší napojení nádraží v Malmö na Öresundský most

Ilustrační obrázekMalmö – V Malmö probíhají rozsáhlé stavební úpravy a modernizace nádraží. Projekt „Citytunnel“ má za cíl zajistit lepší napojení hlavního nádraží v Malmö na Öresundský most. Problémem Švédska je levostranný provoz, ten byl sice v roce 1966 u městské dopravy zrušen, ale u železniční dopravy zůstal zachován. Počítá se tedy přesmykem, který umožní změnu levostranného provozu na pravostranný bez nutnosti křížení s tunelem a konstrukcí mostu. Celá stavba bude stát asi 71,5 milionu €.

zdroj: Lok-report

29.1.2007 - 13:00 - V budoucnu opět vlakem mezi Trelleborgem a Malmö

Ilustrační obrázekTrelleborg - Bahnverket, švédská společnost zajišťující železniční infrastrukturu, připravuje opětovné spouštění provozu regionálních vlaků mezi Trelleborgem a Malmö, které je plánováno na rok 2012. V současnosti jezdí mezi těmito městy pouze nákladní vlaky a přímé lůžkové vozy směřující z a do Berlína. Se 2 zastávkami urazí v budoucnu regionální vlaky trasu mezi Trelleborgem a Malmö za 25 minut. Trelleborg zastává důležitou roli v dopravě, neboť zde začínají a končí pravidelné linky trajektů směřujících do Německa.

zdroj: Bahnnews

Logo Švédských železnicStockholm - Severošvédské hornické město Kiruna přestěhuje během příštích 30 let celé své historické centrum včetně radnice a starobylého kostela. Bezprecedentní rozhodnutí si vynutilo rostoucí nebezpečí spojené s nečekaně rychlým postupem puklin ve zdejším skalním masívu nad rudnými doly. Dalším významným důvodem je také nutnost přesměrovat tamní železniční trať.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2023 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:01
sets at 20:57