..: All news and reports - Služby - ČR Zlínský :..

Barum Rally ZlínZlín - V pátek 22.8.2008 odstartuje již 38. ročník populární automobilové soutěže Barum Rally Zlín. Jako každý rok, i letos sebou "Barumka" přinese jistá dopravní omezení a to i na železnici. V pátek se totiž jede večerní rychlostní zkouška v centru Zlína, která zasáhne do provozu na trati č. 331 z Otrokovic do Vizovic. Konkrétní výluka bude v úseku Zlín střed - Lípa nad Dřevnicí a to od 20:05 hod. do 23:30 hod. Ze zastávky Zlín-Prštné až do Vizovic bude provoz v obou směrech nahrazen autobusy.

Ilustrační obrázekZlín - V pátek 24. srpna 2007 se bude konat městská rychlostní zkouška Barum Rally, která přinese ve Zlíně řadu dopravních omezení. Bude postižena i železniční doprava, kdy budou osobní vlaky v čase 19:29 až 23:30 mezi Vizovicemi a Zlínem střed nahrazeny autobusy. Pro přestup cestujících mezi autobusem a vlakem, kteří pouze projíždějí přes Zlín střed, je určena zastávka Zlín-Prštné. Expres 521 z Prahy do Zlína zastaví mimořádně na zastávce Zlín-Prštné. Cestující ze směru Vizovice, kteří jedou do stanice Zlín střed, vystoupí na náhradní autobusové zastávce u Náměstí práce.

Ilustrační obrázekOstrožská Nová Ves - Úplné omezení spojů čeká od úterý železnici mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem. Důvodem k výluce traťové koleje bude modernizace a kompletní výměna výhybek v Ostrožské Nové Vsi. „Vlaky na daném úseku přestanou jezdit od 15.5. po 8 hod. a znovu vyjedou až 24.5. po 19 hod. Výluka tratě bude nepřetržitá,“ upozorňuje na uzavírku Radomír Vlček, technolog uzlové železniční stanice Otrokovice. Vlakové spoje budou po celou dobu výluky nahrazovat autobusy. Ty by měly podle železničářů v dostetečné míře pokrýt přepravu cestujících.

Praha - Celkem tři páry mezinárodních vlaků vyšší kvality EuroCity (EC) zamíří od nového jízdního řádu 2006 / 2007 (platnost začíná 10. prosince 2006) do Zlínského kraje – do regionu Valašska. Stanice Valašské Meziříčí, Vsetín a pohraniční stanice Horní Lideč budou zařazeny do celoevropské sítě těchto spojů poskytujících vysoký komfort cestování po železnici. Cestovní doba ze stanic Vsetín a Valašské Meziříčí do Prahy by se díky zavedení těchto spojů měla výrazně zkrátit až o 50 minut – ze Vsetína na rovné 4 hodiny; ze stanice Valašské Meziříčí pak dokonce na 3 hodiny 40 minut. Spojení Rožnova pod Radhoštěm s Prahou pak bude například odpoledním spojem EC s přestupem ve Valašském Meziříčí trvat 4 hodiny 13 minut. Ti, kteří dnes pro cesty do Prahy používali spoje EC a IC s přestupem v Hranicích na Moravě tak od budou moci využít komfortních služeb ČD již přímo ze stanic v regionu Valašska.

Na Valašsko zamíří celkem 3 páry spojů kategorie EuroCity. 2x pojedou na trase Praha – Žilina a zpět a 1x na trase Praha – Košice a zpět. Odjezdy těchto vlaků ve směru do Prahy jsou plánovány na 7.54, 13.54 a 17.54 hodin ze Vsetína a na 8.11, 14.11 a 18.11 z Valašského Meziříčí.

Vlaky EuroCity nabídnou také další zvýšení komfortu pro cesty z a na Valašsko. Kromě výrazně kratší jízdní doby z a do Prahy – a to až o 50 minut; jsou tyto vlaky řazeny výhradně z nových nebo modernizovaných vozů splňujících mezinárodní standardy pro vlaky kategorie EuroCity. Mezi ty patří například minimálně tzv. nucená ventilace (případně klimatizace), látková čalouněná sedadla – maximálně po 6 místech v oddíle a vysoká průměrná rychlost spojů nad 80 km / hodinu.

České dráhy neustále rozšiřují vozový park pro vlaky vyšší kvality, kam patří i spoje EuroCity. Jestliže ještě před 15 lety, kdy do ČR přijel první vlak EuroCity (EC 8 Antonín Dvořák, 2. června 1991, Vídeň - Praha), měly ČD k dispozici pouze modernizované restaurační vozy, dnes vozidlový park čítá více než 400 nových nebo modernizovaných vozů (1. a 2. třída, restaurační vozy, lůžkové vozy, pendolino a vozy se služebním oddílem). Navíc například ke stávajícím 45 moderním klimatizovaným vozům Siemens pro rychlost až 200 km / hod přibude letos dalších 26 nových vozů první a druhé třídy od stejného výrobce, stejně jako 12 nových lůžkových vozů. Ty umožní zapojení Českých drah do dalšího celoevropského produktu vyšší kvality – EuroNight.

Zdroj: Tisková zpráva ČD

Vlak plný úsměvů 2003Vlak plný úsměvů 2006 - I letos, konkrétně 1.června, pojede do Zlína na mezinárodní filmový festival filmů pro děti a mládež "Vlak plný úsměvů", který je určen pro přepravu tělesně a mentálně postižených dětí. Letos budou dokonce dva vlaky plné úsměvů.
První pojede tradičně jednotka řady 471 z Pardubic hl.n. v 7:00 z 12.koleje jako 1.nsl.521 a zastaví pro nástup v Chocni, Ústí nad Orlicí město, České Třebové a Zábřehu na Moravě a dále jen z dopravních důvodů ve stanicích Olomouc hl.n., Přerov a pro přidání "brejlovce" na přípřež zastaví v Otrokovicích (9:45 - 10:00). Do Zlína přijede v 10:20.
Druhý vlak plný úsměvů pojede v řazení 843 + 043 z Olomouce (odj. 9:08) jako 2.nsl.521 pro nástup v Olomouci, Přerově a Otrokovicích. Z Otrokovic do Zlína-středu (příj. 10:32) bude souprava přivěšena na konci Os 14217.
Odpoledne pojedou vlaky plné úsměvů takto:
Vlak plný úsměvů do Pardubic v řazení 754 + 471 odjede ze Zlína v 17:23 a zastaví pro odpojení přípřeže v Otrokovicích (17:36 - 17:48), z dopravních důvodů zastaví v Přerově, Olomouci a Ústí nad Orlicí, pro výstup cestujících zastaví v Zábřehu na Moravě, v České Třebové, v Ústí nad Orlicí městě a v Chocni.
Druhý vlak plný úsměvů pojede ze Zlína v 17.40 na přípřeži vlaku 14244 do Otrokovic a dále do Přerova a do Olomouce.
Na snímku je Vlak plný úsměvů 27.5.2003, foto: Kubze

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2023 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:59
sets at 21:00