..: Do Prahy vlakem, po Praze na koloběžce :..

Martinova koloběžka, foto: Martin Grill Praha — Koloběžka? Většině z vás – mladíků a pánů – se asi vybaví vzpomínky na vaše útlé mládí, kdy jste drandili na koloběžce. Jenže v poslední době přestává být koloběžka jen záležitostí dětí. Před časem mne šokoval můj kolega, mladý pan architekt, když mi líčil, jak jezdí do práce. Bydlí v Tišnově, pracoviště má v Brně. Vlakem do Králova Pole – a pak do práce na koloběžce, kterou si s sebou přiveze vlakem. Je to rychlejší, než šalinou. Navíc když pak je vyhnán něco vyřídit po Brně, tak se koloběžka hodí. Další, kdo po Brně a okolí jezdí na koloběžce, je třeba Martin Grill. Jiní mí kolegové z IT firmy si na pohyb po firmě – dlouhé chodby – pořídili koloběžky. Jejich partnerům z Kalifornie se to při návštěvě v Česku po prvním šoku zalíbilo a tak se na koloběžkách jezdí prý i na kalifornské centrále. Ale i vy máte možnost si jízdu na koloběžce po Praze vyzkoušet. Stačí využít služeb Leo Express.

Vlastně jezdit po Praze na koloběžce není nic nového – v začátcích prezidentování Václava Havla se na koloběžce jezdilo i po pražském Hradu, jak na to vzpomíná tehdejší prezidentova osobní sekretářka Bára Štěpánová: „Jednou, ještě než jsem tam přišla, nám líčil prezidentův tajemník Mirek Kvašňák: ‚Je to příšerné, na Hradě nejsou telefony, nic tam nefunguje, po dlouhatánských chodbách běháme jako šílenci.‘ Říkali jsme mu, aby tedy zkusili jezdit na kolobrndách. Ale sehnali jsme jenom malou dětskou a dali jsme ji panu prezidentovi víceméně symbolicky. Po nějaké době mu Martina Navrátilová přivezla z Ameriky úžasnou koloběžku, červenou, s brzdami a nosičem. Myslím si, že on sám na ní nejezdil, ale používali ji jiní. Byl to takový holandský systém bílých kol, kdy někam dojedete, necháte ho tam stát a vezme si ho někdo další. Takhle se to praktikovalo na Hradě s koloběžkou. Ale nebyla to žádná masovka, ani jsme nepořádali závody.“

Na elektrokoloběžce Leo Express, foto: Leo Express Přijedete-li do Prahy s Leo Expressem bez větších zavazadel, budete mít jednání v centru Prahy a bude-li slušné počasí, můžete si na jejich pokladně na hlavním nádraží půjčit elektrokoloběžku. Pohyb po Praze bude pro Vás pohodlnější a rychlejší – s koloběžkou se dá jet rychlostí až 25 km/h. Máte-li jednání dále od nádraží, přijde vám vhod, že koloběžku můžete vzít do vozů pražské MHD. Zatím je v provozu stovka koloběžek a pro příští rok by se měla flotila rozšířit o dalších dvě stě. Ceny? Půjčovné za 6 hodin je stanoveno na 250,– Kč, za 24 hodin zaplatíte 500,– Kč a zapůjčení na 4 dny vás vyjde na 1200,– Kč. Platit se dá jen platební kartou a musíte být členy Smile Club. Protože bývá zvykem novou službu napřed trošku uvést, tak až do konce roku můžete po Praze drandit na elektrokoloběžce za pouhých 99,– Kč za 6 hodin. Rezervovat můžete ve vlaku u stevardů nebo na pokladně. Pokud službu využijete, podělte se naším prostřednictvím s ostatními o své zážitky!

Zdroje: E15, iDnes, Leo Express


Vlad Poslat mail autorovi | 19.11.2016 (10:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby Vozidla

More from Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user stoupa  mail  
25.11.2016 (13:20)  
pro CART znova:

I primár by krosnu bral. Hure jeho sestra v predpokoji :-)
Registered user CART 
25.11.2016 (9:56)  
SYN - tak samozřejmě, že by se to do krosny vešlo, ale zas je to trochu divné nakráčet do cíle stylem: "Dobrý den, pane primáři, tak jsem vám přijel zkontrolovat studie, kam si můžu fláknout krosnu?" :)
Registered user SYN 
24.11.2016 (17:44)  
CART - to ne, kromě toho noťasu by asi muselo vše ostatní vlézt do batohu (jsou i celkem "Bussinesově vypadající" ale samozřejmě někdo se tak shodit nemůže... otázka je potom co kdyby se na něj provalilo že jezdí vlakem...)
Registered user CART 
24.11.2016 (13:28)  
SYN - Vám přijde pohodlné jet na koloběžce s noťasem přes rameno a kufříkem v ruce či na kolečkách za sebou?
Registered user SYN 
24.11.2016 (12:47)  
Stoupa: omlouvám se, nerozumím... asi se málo snažím. Jak mi vámi zmiňované vlastnosti pomáhají řešit otázku legality? Anglický manuál je prakticky doslovným překladem (ehm, ano tedy přesněji samozřejmě naopak ve směru jazyků ale to nic neřeší) toho českého, včetně sekce FAQ. O německém předpokládám totéž, pokud mne přesvědčíte o opaku pak si klidně umeju hlavu.
Do té doby, nešlo by to trošičku konkrétněji??

P.S. samozřejmě chápu že široce založená rešerše na netu by mi patřičné informace přinesla, ale tak chleba si taky můžu upéct sám žeano, přesto to většina lidí nedělá...

P.P.S. Já osobně bych návody z Angličtiny (klidně i z Němčiny) nepřekládal, často zbytečně zkreslí originál, ale když už si někdo tu práci dal tak mi lokálně upřesněná verze právní doušky ve srovnání s tím připadá jako dost užitečná drobnost navíc...
Registered user stoupa  mail  
24.11.2016 (11:59)  
pro SYN (24.11.2016, v 9:28)

Já bych zase ocekával alespon elementární znalost Nemciny, nebo Anglictiny, zejména u maturantu, zejména u vysokoskoláku. Pak by byl i návod ke kolobezce OK.
Registered user SYN 
24.11.2016 (10:35)  
CART: hm, ale tak pokud to unesete pěšky tak by mělo jít to uvézt na té koloběžce taky? Leda snad že by nebyly volné ruce, ale to ani normálně není moc rozumné (např. otevření dveří apod.)...
Registered user CART 
24.11.2016 (9:46)  
R.U.R. - ono nejde ani tolik o dresscode (já jezdím na služebky do nemocnic, takže taky žádný vyloženě oblek), ale spíš jezdím obtěžkán zavazadly, minimálně noťas, k tomu jeden či více šanonů, a většinou ještě zásoby jídla a pití, protože pak není čas někam odcházet na oběd... :) :) :) Takže představa, že to vezu na koloběžce, je fakt mimo mísu. :)
Registered user SYN 
24.11.2016 (9:28)  
Trošku mě štve když vidím v českém návodu koloběžky naprosto nic neříkající formulaci o legálnosti použití na veřejných komunikacích... aspoň základní info pro zemi jazyka překladu bych očekával, klidně s douškou "stav platný k..."
Má čistě náhodou někdo prosím spolehlivé info že bych ušetřil zdlouhavé hledání?
Registered user R.U.R.  mail  
24.11.2016 (1:58)  
CART: Tak já bych například teďka na služební cestu na konferenci v Česku o koloběžce uvažoval, pokud by to dávalo nějaký smysl -- v našem oboru (informatika) stejně v podstatě žádný dresscode není, a před pár lety přijel jeden kolega na konferenci do Plzně z Prahy na kole a nikdo mu za to nenadával, takže asi jednostopá vozidla zakázaná nemáme :-)
Finanční motivace je každého věc. Ten kolega cyklista samozřejmě žádné cestovní náklady proplacené nedostal (respektive směl by asi žádat o proplacení nákladů ve výši jízdenky na veřejnou dopravu, což neudělal). Ale já taky obvykle jedu do hotelu pomocí MHD nebo jdu pěšky, i když bych si moh nechat proplatit taxíka...
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko