..: Mimořádné řazení některých vlaků Pendolino :..

681.004-8, Brandýs nad Orlicí - Bezpráví, foto: Tomáš Kubovec Praha — Aktualizováno 27. 3. 2012 v 18.00 h — České dráhy ohlásily, že v současné době dojde k omezení u některých vybraných spojů SC Pendolino. Spoje budou z provozních důvodů vedeny náhradní soupravou. Na tu budou nasazeny vozy klasické stavby, jak je znáte z vlaků EuroCity nebo InterCity - jeden vůz první třídy, restaurační vůz a tři vozy druhé třídy. Proto budou místenky do těchto povinně místenkových spojů vydávány za 0,– Kč. Cestující v 1. i 2. třídě obdrží zdarma (resp. v ceně jízdného) denní tisk, ve voze první třídy jim bude nabídnut teplý nápoj dle obvyklého výběru.

Tyto změny se týkají následujících spojů:

Zdroj: České dráhy


Praha hl. n. Poslat mail autorovi , Vlad Poslat mail autorovi | 27.3.2012 (18:17)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
31.03.2012 (20:47)  
infected.bass : ale kdež, tzv. KEVy se počítají jinak. Prostě to, co najezdíte v zahraničí, to musíte nechat zahraniční vozy najezdit na svém území.
Vyrovnává se to mnohostranně, není nutná dvoustranná vyrovnávka.

Dvoustranná domluva je s ALEXEM ohledně vlaků přes Čubici a VGB ohledně Desir jezdících přes Cheb a do Mariánek.

Potěmkinů je nejen málo, ale mají i nedostatečnou kapacitu, jak v počtu míst - zhruba 3/4 podobné sedmivozové německé soupravy ICE a taky nedostatek místa pro zavazadla.
Suma sumárum to má ke standardu vlaků ICE daleko (asi tak jako srovnání Tranabta a Mercedesu), takže je celkem normální, že o takovéto vozidlo nemají DB pro svoji váženou klienteu zájem.
30.03.2012 (20:15)  
Franta Plášek:
Můj táta má ve sběru jednu zprávu že dne x.x.x pojede vozíčkář na Hungarii z Brna do Ústí nad Labem a druhý den se bude vracet Vindobonou zpět do Brna.

Cituji ze zprávy:Zajištěte bezproblémový dojezd tohoto pána,cestuje sám tudíž k němu přiřaďte někoho z Dkv Praha.Druhý den to samé.Snažte se aby vše proběhlo s minimálním zpožžděním.Má zarezervované místo v 1. třídě.Plošina se z Brna poveze v oddíle pro zaměstnance a vydrží v UnL do druhého dne.

Toť vše .-) A co se týče kočárků a kol stačí se podívat na např: http://www.zelpage.cz/razeni/12/vlaky/cd-173 toho vcelku denně potkávám v Dc a o víkendech je našvihanej čechama co jedou do Dresdenu a pak příměstkou linkou do Kénikštajnu a jedou po cyklostezce zpět do DC :-)
Registered user M 
30.03.2012 (1:08)  
dohlib - zkratku presne nevim, ale nez nekdo zodpovi: kdyz treba rakousky vagony na ceskych kolejich najezdi X kilometru, tak Cesko Rakousku nic neplati, ale musi si to stejnym zpusobem "odpracovat" tam. Tzn. ze ceske vagony musi najezdit X kilometru pro zmenu v Rakousku.
aspon teda doufam, ze tak nejak to je...
29.03.2012 (21:47)  
JiP: S tím potkáním se s vlakem RJ... no zrovna dneska se potkaly dva vlaky v tunelu Balabenka v Praze a neuvěřitelné, oba byly od ČD! Podobně to bylo někdy v lednu u Pardubic a opět tam nebyl "žlutý" vlak...

Já jen, že tu někteří nejmenovaní každou chvílí rýpou do RJ, jak projíždějí návěští ...
Registered user dohlib 
29.03.2012 (20:54)  
Co jsou to prosím KEVy ?
29.03.2012 (16:39)  
Rozumíš tomu, ale napsal jsem to blbě. Za prvé Taurusy s emzetama nemaj nic společného. Vozy a mašiny se nemíchají dohromady. Taurusy se vyplácejí penězi, ne KEVy. (Pokud se něco nezměnilo). Navíc se jedná o 4 páry vlaků, které jsou řazeny naší soupravou, což možná jen vykrývají soupravy EN.

Jinak bavím se o době, kdy ještě DB měly svoje soupravy na 2-3 párech EC na našem území, proto nechtěly Praha-Berlin v Pendolinech, i když by to bylo asi tak 40 minut rychlejší, než je EC. To není vázáno k současné době. Teďka by DB možná na tu nabídku třeba i kývly, nevím. Ale dnes mají vozů málo. I proto soupravy EC vozíme my, Maďaři a na jednom páru Rakušané.
Registered user tarten 
29.03.2012 (14:25)  
infected.bass:
Nerozumím tomu. Právě jen kvůli KEVům tam nesmí pinďa, ale že tam naopak otročí naše emzety, aby nepřímo vyrovnaly rakouské Taury v Praze, to nevadí?
29.03.2012 (11:19)  
Jenom doplním, že to bylo ještě v loňském GVD.

Abych byl přesný, nyní je na dvou vlacích Pha - Wien (73, 77) řazen "půlhytlák" s plošinou, na vlaku 173 dál pouze vůz vhodný pro přepravu invalidů =nutno přistavit plošinu.
Stejná situace je pak zpět - 72, 76 plošina, 172 pouze "vůz vhodný..."

Nicméně ostatní spoje ani to....
29.03.2012 (8:09)  
infected.bass : Kolik kol, kočárků a invalidů odveze souprava Hungarie, Jesenia, Brahmse, Webera a Negrelliho? Kolik kol a kočárků netuším....ale u invalidů bych to viděl na 0. Známí chtěli nedávno vlakem na víkend do Vídně a zpět. Problém je v tom, že pán je na vozíku...výsledek? V Praze by se snad dalo přistavení plošiny pro naložení vozíku domluvit i "ze dne na den"..nicméně problém nastal na opačné straně....Objednání přistavení plošiny ve Vídni...nejméně 14 dnů předem!!! Předpisy.
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko