..: Nová linka kombinované přepravy mezi ČR a Itálií zahájila provoz :..

Terminál kombinované přepravy, foto: Bohemiakombi Ostrava/Verona — V pátek 13. ledna 2012 vyjel první nákladní expresní vlak kombinované (intermodální) přepravy z Verony do Ostravy pod hlavičkou společnosti Bohemiakombi. Podle plánu bude vlak jezdit třikrát týdně v každém směru a tuto cestu zdolá za pouhý jeden den. Terminál v Paskově (nedaleko Ostravy) obslouží zároveň i přilehlé oblasti Polska, z terminálu v severoitalské Veroně mohou pak zásilky pokračovat dále po celé Itálii a také do řeckého Patrasu. Dopravu vlaků této linky mají plně v kompetenci soukromí dopravci. Za italskou stranu je zodpovědná společnost RTC, v Rakousku jejich německý partner dopravce Lokomotion a na tuzemské části trasy česká firma AWT, která je zároveň také provozovatelem terminálu v Paskově. První vlak z Verony přivezla do Břeclavi lokomotiva 189.914 Lokomotion.

Zdroj: Bohemiakombi


Jenda Šebek | 15.1.2012 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nákladní doprava

More from Česká republika (celá) Itálie


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
Registered user Alex7 
26.01.2012 (18:29)  
R 13017: Bohumín odj. 10:13, Verona příj. 2:42 - 16,5 hodin jízdy
R 13018: Verona odj. 2:15, Bohumín příj. 19:41 - 17,5 hodin jízdy (zdroj: VagonWEB.cz)

Pánové, rychlost těchto nákladních vlaků je srovnatelná s luxusním expresem z Moskvy do Nice!
Registered user tarten 
18.01.2012 (23:37)  
Ad frfňání na název Bohemiakombi:
To je stejně legrační jako frfňat, že se Mercedes nejmenuje Maruška. Jestli to někomu vadí, ať založí firmu s názvem co se mu líbí a prodere se do špičky svého oboru. To je celé.
Registered user tarten 
18.01.2012 (23:18)  
A.J.C: Na zrychlení 0 - 300 a zastavení je potřeba určitá vzdálenost.

Určitá vzdálenost jistě. Rozhodně to ale nejsou desítky a desítky kilometrů, jak se nás snažili v médiích někteří přesvědčit. Moderní vlaky mají např. při nouzovém brzdění zpomalení 1,5 m/s2. Railjet s Taurem nám to všem předvedl, z 200 km/h zabrzdil na cca kilometru. Ze 300 km/h by to vyšlo na nějakých 2,3 km. Pro pohodlí cestujících i menší opotřebení techniky je jistě vhodné běžně brzdit nejméně na dvojnásobné dráze. Se zrychlením 1,2 m/s2 víceméně udržitelným do 100 km/h to vychází řádově podobně. Není divu, že na šinkansenové trati zastavuje Kodama každých cca 30 km.
18.01.2012 (20:35)  
@SYN:

Naopak stavět Brno-Přerov jako "kočkopsa" modernizovanou trať s Vmax cca. 200km/h je podle mě velmi dobré řešení z toho důvodu, že to zlepší jak dálkovovou meziměstskou tak i (dalo by se říci důležitější) regionální dopravu.

"pro jejich bezpečný průjezd budeme muset dělat psí kusy"

Žádné psí kusy nejsou potřeba, stačí širší bezpečnosní pás na nástupištích.

"a stejně si pak rozílně rychlé vrstvy budou navzájem zčásti zavazet..."

Nemyslím si, že tam bude kdy takový provoz, aby to s moderní signalizací nešlo zvládnout.
Registered user SYN 
18.01.2012 (12:22)  
Bugear: Neboli tvrdíte že není třeba se jakkoliv snažit, protože všude jinde to bude ještě horší? No nevím nevím, na toto spoléhat... historie nás učí že so obvykle nějaká náhrada najde, a pak ten co si myslel že ovládá jedinou možnost splakal nad výdělkem...

Jinak ohledně VRT/neVRT - poslední koncepce co jsem viděl byly vcelku rozumné, tak už jednou to chce přestat měnit (obvykle o 180 stupňů) a prostě podle toho začít tvořit, pochopitelně podle dostupných peněz...

Zrovna ten úsek Brno - Přerov (tedy obzvláště Holubice-Nezamyslice) se mi dost nelíbí jak se má prakticky úplně ve stávající stopě přebudovat na kočkopsa s Vmax řádu 200kmh, pořád nemůžu skousnout aby se za drahé peníze udělala trať která táhne rychlé vlaky přes nádražíčka a nástupiště v horní-dolní typu Nemojany... Ty vlaky které tu rychlost potřebují tam ani náhodou nebudou zastavovat, ovšem pro jejich bezpečný průjezd budeme muset dělat psí kusy (nástupiště - aby to nesmetlo lidi, protihlukové stěny na průchodu osídlením), a stejně si pak rozílně rychlé vrstvy budou navzájem zčásti zavazet...
Podle mě bylo v pohodě možné stavět novou dvoukolejku minimálně po Vyškov jako novostavbu, opodál, a se směrovými poměry které by připouštěly něco v řádu 300kmh (vybavení nemuselo této Vmax. odpovídat hned od začátku, hlavně aby to šlo později bez problému upgradovat).
Registered user bugear 
17.01.2012 (23:16)  
@Flexaretista: Tady zrovna máme výhodu výrazně příznivějšího terénu. Slováci si v úzkém údolí Váhu za těžké peníze modernizují 120 na 160 km/h, což jim bude pro vlastní potřeby bohatě stačit. Vést tudy VRT tedy prakticky nepřipadá v úvahu.
17.01.2012 (14:38)  
A.J.Crowley: to je právě otázka, jestli by se to mělo poměřovat pouze národní optikou. Pokud totiž ten plán jako celek předpokládá VRT Vídeň - Varšava (a potenciálně v delším horizontu dále do Pobaltí a Ruska), tak už to trochu mění pohled na věc. Je jasné, že takový vlak nebude, až na výjimky, stavět např. v tom Přerově, nicméně zastávky Ostrava - Brno (- Břeclav) logiku určitě dávají.

Navíc je třeba si uvědomit jednu důležitou věc. Pokud takový plán na VRT v Evropě existuje a v ČR se budou všichni tvářit, že se jich to netýká, může se nám lehko stát, že se začne někdo zamýšlet nad případným trasováním přes Slovensko, ona už to tak drastická zajížďka není. Podobně jako na trase Vídeň - Berlín se potom může stát, že nás obejde jeden z hlavních tahů.

Shrnuto: i když osobně kvůli Vámi popsaným důvodům VRTím taky moc nefandím, situace dospěla do stádia, kdy nemít je znamená v delším horizontu handicap. Takže jsem pro.
17.01.2012 (10:43)  
Má vůbec pro ČR a vnitrostátní dopravu cenu stavět VRT? Na zrychlení 0 - 300 a zastavení je potřeba určitá vzdálenost.

Klasická mnohokrát probraná otázka. Úsek Nürnberg - Ingolstadt má délku 90 km a rychlost 280 km/h, zhruba půlka ICE v Ingolstadtu zastavuje a nikdo s tim nemá problém. Prodloužení jízdní doby je jen 7-8 minut.

Předpokladem pro stavbu VRT je dostatečný počet cestujících a jejich kupní síla, nikoliv vzdálenost stovky km.
17.01.2012 (9:56)  
V záplavě rozebírání "Böhmen und Möhren" a "Bohemiakombi" tu padla i zmínka o VRT Břeclav - Brno - Přerov.

Má otázka je taková: Má vůbec pro ČR a vnitrostátní dopravu cenu stavět VRT? Na zrychlení 0 - 300 a zastavení je potřeba určitá vzdálenost. Podaří se využít oné rychlosti mezi stanicemi?
A jak je to s nákladní dopravou v síti VRT?
17.01.2012 (9:35)  
Josef Petrák: Že přínos pro Zlínský kraj je nulový a je jedno, jestli expresní vlak projíždí bez zastavení po okraji jeho území nebo projíždí Otrokovicemi a Starým městem bez zastavení.
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko