..: Vykolejený vlak komplikuje dopravu na koridoru :..

Vykolejené nákladní vozy, foto: DIČR Olomouc — (Aktualizováno 14:50) Krátce po jedné hodině odpoledne došlo na výjezdu ze stanice Olomouc směrem na Přerov k nehodě. Do projíždějícího nákladního vlaku zde z boku narazila posunovací lokomotiva. Následkem srážky došlo k vykolejení 8 vozů nákladního vlaku a posunovací lokomotivy s jedním osobním vozem. Veškerý provoz je v místě nehody zastaven. Vlaky SC Pendolino jedou odklonem přes stanice Přerov, Břeclav a Brno a zastavují ve stanici Přerov; ve směru z Ostravy do Prahy i ve stanicích Česká Třebová a Kolín. Rychlíky Olomouc - Přerov - Břeclav (- Brno) jsou v úseku Olomouc - Přerov odřeknuty bez náhrady. Ostatní vlaky osobní dopravy jsou v úsecích Olomouc - Grygov a Olomouc - Blatec vedeny náhradní autobusovou dopravou. Dle prvotního prozkoumání místa nehody je škoda odhadnuta na 5,6 mil. Kč, provoz alespoň po jedné koleji a v nezávislé trakci by měl být obnoven v průběhu nedělního odpoledne.

Aktualizace 4.7.2010 14:50: Provoz je od 13:45 obnoven s omezenou propustností po jedné ze dvou traťových koleji. Všechny vlaky dálkové i regionální dopravy jsou vedeny ve svých pravidelných trasách s možností zpoždění cca 10 minut.

Vykolejené nákladní vozy, foto: DIČR Vykolejené nákladní vozy, foto: DIČR Lokomotiva nákladního vlaku, foto: DIČR

Zdroj: Mimořádnosti ČD, Foto: DIČR


Nick Poslat mail autorovi | 3.7.2010 (17:46)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Olomoucký


  1 2 3 4 5 ... 10      Zpráv na stránku:   
06.07.2010 (10:08)  
Reakce na to, jak se tu kritizuje organizace mimořádností u ČD:
Toto popsal na K-rep. uživatel Honnzin jako reakci na moji poznámku, ze ČD zvládli lepe PLÁNOVANOU výluku než Regiojet: Souhlasím, že ČD tu výluku zvládli lépe - SA bus, na který v Blížejově navazoval vlak RJ, prý odjížděl půl hodiny před pravidelným odjezdem z Domažlic (jenže o tom skoro nikdo nevěděl), bus odjíždějící z Domažlic v čas pravidelného odjezdu jel přímo do Plzně. Podle popisu mé přítelkyně cesta přímým budem SA probíhala následovně: ve 14.01 odjel jeden bus směr Plzeň, hodně lidí ještě zůstalo v Domažlicích s informací, že pro ně přijede další SA bus. Po odjezdu prvního busu zjistili, že druhý bus nepřijede, protože jeho řidič si musí dát povinnou pauzu - první bus se po asi 10 minutách jízdy vracel zpět do Domažlic pro zbytek čekajících cestující = první bus přecpaný k prasknutí = došlo prý i na hodně ostrá slova (hlavně ze strany nevrlých důchodců) na účet stevardky, která se prý v průběhu cesty pořád všem omlouvala...a výsledek: v Plzni 50 minut zpoždění oproti pravidelnému příjezdu

Doplním, že zpoždění osobních = narozdíl od RJ všude zastavujících vlaků ČD v Plzni bylo v průměru kolem deseti minut (zpoždění výlukových autobusů v Plzni systém neevidoval), a v Domažlicích ČD také kolem 10 minut, ale RJ 20-30 minut.
Registered user M 
06.07.2010 (9:59)  
Takze Ceskoslovensko byla vyrobni ekonomika (a o nase vyrobky byl obrovsky zajem o celem svete). Hm...
Registered user rpet  mail  
06.07.2010 (9:07)  
@Martin Utajenynapsal jsem ti, aby jsi si to po sobe precetl poradne, nez zacnes nekoho kritizovat - v jedne odpovedi mas vic chyb nez ditko zakladni skolou povinne. co je na tom shazovacneho, netusim.

za druhe, ak slusovice NEPROSPEROVAL. bylato slusne postavena potemkinova vesnice, byt na zacatku dobre a sikovne zorganizovana. chybi ti vedomosti, nepoustej se do tematu, o kterym toho vis strasne malo.
06.07.2010 (1:25)  
Sharky33

tady šlo podstatu, že pendolino se mělo vyrábět u nís a ve velkém, najít si zástupné téma, že ČKD není v Plzni jen svědčí o tvé nadutosti, ale to nevadí, každý je nějaký.

rpet

to chce definovat v čem, shazování druhých je trochu laciné. Podívej, Čuba neČuba, sestřelili ho ... zničili něco co prosperovalo - a to je ubraná hodnota.
Registered user rpet  mail  
05.07.2010 (23:07)  
@Martin Utajeny:"víš pane Chce to číst a myslet..."
jojo, presne to si myslim i ja. takze, pane: precti si po sobe, co a jak pises, nez zacnes navazet do ostatnich.

k tematu: neni mi jasne, kterou kliku mam hanobit, nebo velebit - mam jich doma povicero.

za dalsi. ing cuba je velmi vdecne tema kazde ekonomicke diskuse. ale mel by jsi vedet, ze cuba ma i sve stinne stranky, krom tech verejne znamych kladnych. mimo jine je vseobecne znamo, ze v ak slusovice nebylo vse az zas tak koser, jak se s oblibou tvrdi. toz asi tak. ale jak rikam - takova diskuse patri na uplne jine forum.
05.07.2010 (22:38)  
Martin Utajený - víš ono bavit se s někým, kdo umístí ČKD do Plzně, opravdu nemá cenu. Je to pouze ztráta času.
05.07.2010 (19:30)  
Sharky33

nemáš úplné informace, Bohužel.

Možná v Plzni je Škodovka, dobře to ti neberu, ale ty se bavíš o ETR 680 dnešním Pendolinu a já ZDE UVÁDÍM a se zde bavím, že v roce 1989 o ETR 401, které se v Plzni mělo licenčně vyrábět - s tím že Italové se dostanou na trhy RVHP - tím že Pendolino ETR 401 se bude vyrábět v Plzni, Bohužel k tomu nikdy nedošlo a tak až za hlubokého kapitalismu bylo dohodnuta výroba JEN 10 pendolin Řady ETR 680 (podle slovenského zdroje ETR680) a k tomu stejně nedošlo...

Ale touto diskuzí porušujeme pravdila, zkus prosím líp číst - číst v kontextu, pak ti to nebude připadat popletené
05.07.2010 (17:34)  
Martin Utajený - myslím, že to máš trochu popletený. mohl bys mi říct kde se nacházelo v Plzni ČKD? Pendolíno se mělo opravdu vyrábět u nás a mělo se jich vyrobit 10 kusů. Takže nevím jak by se s tím zaplavilo RVHP.
05.07.2010 (16:46)  
Sharky33

víš pane Chce to číst a myslet...

Opravdu pendolino řady ETR 401 se mělo vyrábět v Plzni a chrlit z PLZNĚ do celé RVHP... Psal se rok 1989. Toto vše vyjednávala Komunistická vláda...

Toho léta 1988-1989 už nebyl problém založit AKCIOVOU SPOLEČNOST se zahraniční účastí. Myslím, že první tu byly zapisovány od LEDNA 1989 (nepočítám "státní" a.s. jako koospol, technopol, omnipol apod z roku 1968-1971)

to že se ta výroba nestala, poděkuj panu Havlovi. Tady ta klika udělala vše na zničení naší země, naší výrobní ekonomiky a nahradila ji ekonomikou služeb, obchodu a mikrovýroby.

Klaus měl pravdu - polopravdu, soukromník je nejlepší hospodář - nikoli stát... Čuba ukázal, že nejde u s.r.o. vyměnit ŠPANÉHO VEDOUCÍHO, stejně špatného jako byl vedoucí státní organizační složky ...
05.07.2010 (16:27)  
dedaluis - piš prosím tě normálně. Jak se to má po tobě číst, když nezačínáš věty velkýma písmeny. Myslím, že to není moc těžký, zamáčknout jednu klávesnici navíc.
  1 2 3 4 5 ... 10      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko