..: Návštěva papeže ve Staré Boleslavi :..

kraj Středočeský Stará Boleslav — Ve dnech 26.–28.9.2009 navštíví Českou republiku Jeho Svatost papež Benedikt XVI. Při svojí cestě navštíví postupně 3 česká města — Prahu, Brno a Starou Boleslav, přičemž v posledních dvou jmenovaných oslaví mši svatou. Pořadatelé staroboleslavské mše počítají s návštěvností kolem 100 tisíc lidí. Celé město bude proto uzavřeno pro osobní automobilovou dopravu a vzniknou záchytná parkoviště, odkud se poutníci snadno dostanou na místo slavnosti.

Dvojměstí Brandýs nad Labem–Stará Boleslav je sídlem 16 840 obyvatel. Hlavní komunikací je rychlostní silnice R10 a na ní navazující silnice II. a III. třídy. Organizátoři akce se tak jistě oprávněně obávají kolapsu dopravy ve městě, ale i na beztak problematické silnici R10. Přišli proto s návrhem zavedení zvláštních vlaků na tratích 072 (Lysá nad Labem - Ústí nad Labem západ), kde leží ŽST Stará Boleslav, a 074 (Čelákovice - Neratovice), na níž leží ŽST Brandýs nad Labem.

Dle prvotních informací se zástupci Středočeského kraje k možnosti mimořádných vlaků moc nepřiklánějí a dokonce se objevily informace, že případný příspěvek na mimořádnou vlakovou dopravu bude zamítnut. Tento fakt by jistě způsobil dva zásadní problémy. Tím prvním by byl již zmíněný kolaps dopravy na R10 a přilehlých komunikacích, což by mohlo zkomplikovat i dopravu ve východní části Prahy, vzdálené pouhých 10 kilometrů. A druhým zádrhelem by byla přetíženost jednotlivých vlakových spojů na tratích 072 a 074.

Po návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy je návštěva Benedikta XVI. druhou letošní významnou událostí. Případný dopravní kolaps by jistě nevrhl dobré světlo na pořadatelské schopnosti české strany a po letošním, nepříliš vydařeném českém předsednictví EU by to byla další kaňka na české organizátorské pověsti, kterou by přítomná světová média rozšířila do celého světa.

Autor by rád touto krátkou aktualitou chtěl apelovat na představitele Středočeského kraje, aby se zamysleli nad všemi okolnosti tohoto problému. O dalších podrobnostech vás autor bude ještě prostřednictvím magazínu ŽelPage informovat v průběhu dalších příprav papežské návštěvy.

Pozn. autora: údaje o počtu návštěvníků uvedl s odvoláním na šéfa policejní ochranné služby Lubomíra Kvíčalu ve svém víkendovém vydání ze dne 25.7.2009 deník Právo. Počty návštěvníků zveřejněné v Městských listech Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi jsou zastaralé a pochází z doby, kdy se ještě nevyjadřovaly jednotlivé kapituly o počtu svých poutníků.

Zdroj: Městské listy Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi, Právo, vlastní pozorování


Staroboleslavák | 29.7.2009 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from ČR Středočeský


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
09.08.2009 (20:12)  
Ad MZ:
1) Pro jednoduchost shrňme praktické činnosti takto: školy (včetně všech univerzit až do poloviny 18. stol.), hospice, starost o staré a nemohoucí (to je jedna z věcí, kterou není a nebude schopna naše společnost schopna zajistit - a to jak hmotně, tak hlavně citově).
2) Církve a náboženství prostě nemohou zaniknout. Je to jedna z věcí, která je dána člověku geneticky. A jako tvoří společenství, tak tvoří církve. Ti, kteří tvrdí opak a snaží podle tohoto opaku žít, si pouze zadělávají na velké psychosomatické problémy.
3) Placení: Rozdíl mše od koncertu nebo fotbalového zápasu přecejenom asi trošku bude, že? (Možná že ho doknoce cítíte i Vy). Prostě všeobecně vzato (zjednodušeně řečeno pro Vás) na každou mši je vstup zdarma, ale vybírají se na ní příspěvky (na farnost, na novou kapličku v lese, na vyhořelé sousedy, na co se řekne), a tam každý dá, kolik uzná za vhodné. Někdo nic, protože toho mnoho nemá, někdo 500000 Kč, protože sám má tolik peněz, že neví co s nimi. Ale každý tak nějak zhruba ví, kolik mu náleží a kolik by měl dát ostatním. Tato schopnost se v naší společnosti také trochu vytrácí.
09.08.2009 (12:19)  
budu vypadat jako rejpal ale i tak to pořád není ani sto tisíc za den
08.08.2009 (18:07)  
dadaluis: matematicky správně, ale tyto propočty jsou obrazné autobusy se budou kontrolovat, bude se udělovat povolení k vjezdu a k tomu se ještě budou kontrolovat, jestli nějaký z poutníků nepřeváží zbraně apod.. (pravděpodobně 5-15 minut, podle rychlosti policajtů). Nehledě, že lidé pojedou i na stojáka takže ne 160, ale 300+že těchto vjezdů je celkem naplánováno 12.
08.08.2009 (16:25)  
už jsem se nechtěl zapojovat do tohoto přesvědčování ale musím se zeptat kolik lidí se učastní této akce.nikdy jsem nebyl špatný v matematice a maturoval jsem za 1 ale ted bych potřeboval pomoct.píšete že se odbaví jeden autobus za 15 minut to znamená 160 lidí za hodinu a 3840 za celý den.nedokážu si předtavit jak se dokáže na tuto akci odbavit statisícový dav.asi zapracuje svatý otec a zařídí zázrak.tak proč se tím trápit když církev dokáže zázraky
07.08.2009 (21:49)  
ekoter : církev za tyto desátky zajišťovala spoustu "praktických" činností, které by stejně někdo vykonávat musel.

Jakých praktických činností ?

Co müslíte, že by se stalo, kdyby den ze dne přestaly existovat všechny církve ?

Staroboleslavák : ano, pochopil jste to zcela správně. A nejen za mši slouženou Svatým otcem.
04.08.2009 (20:04)  
tak to bude veselé:-)
04.08.2009 (16:16)  
ekoder: Akorát jedna poznámka prohlídka každé osoby bude vypadat jako za komanšů, na státních hranicích(s NDR), takže jeden autobus se protáhne na 15 min.. Tím se vám může stát, že na ,,hranicích" města bude stát 60 autobusů za sebou a zase se to nestihne...
04.08.2009 (9:52)  
Ad Jirka(TexxO): Děkuji, aspoň vím, že tady nejsem sám takový. Už jsem se bál:-)
04.08.2009 (9:48)  
Ostatně můžeme se bavit i více obecně:
Jak má kdo právo pořádat akci, která sama o sobě nevytváří žádné požadavky na veřejnou správu, ale tím, že se na ní lidé musí nějak dopravit, vytváří dalekosáhlé požadavky na dopravní systém oblasti, který zpravidla tato správa obhospořaduje?
Je nutné udělat nějaký kompromis. Veřejná správa vše zařídí sama (posílí 375, udělá uzávěry potřebných komunikací), a pořadatel akce ji na to něco přihodí (uzávěra tolik nestojí, policisté na zajištění bezpečnosti jsou zdarma - těžkooděnci nejsou na mších zpravidla potřeba v takové míře, jako na fotbalových zápasech - a 375 se zaplatí z jízdného).
04.08.2009 (9:43)  
Samozřejmě, že si to ve většině případů zaplatí věřící sami. Problémy jsou ale dva:
1) 100000 lidí znamená minimálně 2000 autobusů + auta, což prostě Starou Boleslav zahltí, i kdyby jen co nejrychleji projeli na nějakou předem připravenou odstavnou plochu.
2) Část lidí bude chtít využít VD, což po zaplacení jízdného klidně mohou. Problém je v tom, když bude na Českomoravké čekat 5000 lidí a přijede jedna 375.
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko