..: Nový reklamní taurus propaguje spolupráci ÖBB s rakouskou policií :..

Představení reklamního nátěru , foto: ÖBB Vídeň — Po skladateli W. A. Mozartovi a rakouských hasičích ode dneška taurus 1116.250 vzdává hold příslušníkům rakouské policie. Nový reklamní nátěr z dílny ÖBB bude následujících dvanáct měsíců propagovat prohlubující se spolupráci Rakouských spolkových drah s federálním ministerstvem vnitra v rámci společného projektu pro zlepšení bezpečnosti ve vlacích a na nádražích. Lokomotivu v typické červeno–modro–stříbrné barevné kombinaci veřejnosti na vídeňském nádraží Praterstern slavnostně přestavila rakouská ministryně vnitra Johanna Mikl–Leitnerová a předseda představenstva ÖBB Christian Kern, kteří rovněž prezentovali výsledky dosavadní spolupráce policie a spolkových železnic.

Představení reklamního nátěru , foto: ÖBB Po oficiálním představení nového nátěru nastupuje policejní taurus zpět do služeb ÖBB Traktion, která jej v průběhu následujících dvanácti měsíců bude vystavovat na vlaky po celém Rakousku. Má tak propagovat policejní sbor jako celek, ale také prohlubující se spolupráci mezi ministerstvem vnitra a vedením železnic při zajištění bezpečnosti cestujících a ochraně drážního majetku. Stejně jako v Česku musí zdejší dráhy čelit častým krádežím mědi ze zabezpečovacích a komunikačních zařízení, ale také drobné kriminalitě ve frekventovaných osobních vlacích, mezi nimiž jsou nejrizikovější příměstské sítě S–Bahn. Společný postup policie a železnic přesto přináší své výsledky — jen v roce 2010 poklesl počet zaznamenaných případů okradení ve vlacích o 15 procent.

Představení reklamního nátěru , foto: ÖBB„Péče o bezpečí cestujících a prevence kriminality jsou důležitými tématy pro prostředek hromadné dopravy osob, jakým jsou právě železnice. Výměna know–how mezi ministerstvem vnitra a ÖBB přitom již řadu let přináší pozitivní výsledky ve všech ohledech,“ komentuje vzájemnou spolupráci ministryně Mikl–Leitnerová. Obě strany chtějí dále posilovat zejména vzájemnou komunikaci a výměnu zkušeností, jež mohou přispět ke zlepšení bezpečnosti ve specifickém prostředí železnic. Jen v letošním roce prošlo policejním školením na pět stovek rakouských železničářů. Policejní útvary se naopak začínají více zaměřovat na konkrétní železniční témata, jako vandalizmus na nádražích, graffiti, poškozování vozidel, nebo také padělání cestovních dokladů. Policejní služebny by se ve větší míře měly vyskytovat přímo ve stanicích a stoupnout by měl také počet strážníků na palubách vlaků ÖBB, kteří budou působit jako preventivní faktor.

Zdroj: ÖBB, railcolor.net


Juraj Kováč Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 5.5.2011 (0:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Súvisiace správyopen/close

Ďalšie z rubriky Reportáže

Ďalšie z regiónu Rakousko


  1 2      Zpráv na stránku:   
registrovaný užívateľ strejcekms  mail  
13.05.2011 (1:52)  
Pomáhat a chránit..
09.05.2011 (10:00)  
Určitě se u nás objeví.Třeba v sobotu odpoledne byl s Os v Břeclavi.
registrovaný užívateľ Rohlick  mail  
07.05.2011 (13:42)  
to T.K: ARDbuffet je (byl) pořad v TV, proč nemít reklamu třeba na "dobré ráno", televizní noviny, krimi noviny, jste to co jíte, bydlení je hra....atd. alespoň by to nebylo tak fádní. Polizeilok je jak velikonoční vajíčko.
06.05.2011 (12:27)  
BBvK) Díky. :D Chci napsat "umí jen střídavinu" a napíšu "pouze stejnosměrná".
dopisovateľ alebo člen ŽP BBvK  mail  
06.05.2011 (10:32)  
Ad JP: pouze střídavá ;-)
05.05.2011 (21:37)  
Bambe) Na EC do Prahy určitě ne. 1116 je pouze střídává lokomotiva. Max. na Os/Sp/R do Českých Budějovic, Českých Velenic, Znojma a Břeclavi.
registrovaný užívateľ Bambe  mail  
05.05.2011 (17:07)  
Asi je to kravina, ale přece jenom mě to nutí se zeptat. Neukáže se tento Taurus také u nás na nějakých IC?
Děkuji
registrovaný užívateľ Sim 
05.05.2011 (10:55)  
Nene, to je na chytani zlodeju kabelu :-)
05.05.2011 (9:43)  
M: na DB 101 taky byla /je/: http://www.br-101.de/start.php?n=1&werbung=polizei
Mně teda spíš přijde "divná" třeba tahle reklama:
http://www.br-101.de/start.php?n=1&werbung=ardbuffet

Jinak přehled reklamních lokomotiv DB 101 komplet je zde:
http://www.br-101.de/start.php?n=1&s=werbung
05.05.2011 (8:50)  
Akorát chybějí majáky. Aby na vlakové cestě věděli, že má přednost. Třeba kdyby pronásledoval nějaké jiné vlaky porušující pravidla.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáre vyjadrujú názory čitateľov.
Redakcia nenesie žiadnu zodpovednosť za ich obsah.

- dopisovateľ alebo člen ŽP, - editor alebo admin ŽP

Pridať komentár
Komentáre môžu vkladať iba registrovaní užívatelia.
Pred vložením komentára je potrebné se buď prihlásiť, alebo zaregistrovať.
Prihlásenie
 
 
  
 
   Zaregistrovať sa

© 2001 - 2020 ŽelPage - správcovia


Info
informacni okenko