..: České dráhy nabídnou další levné jízdenky ČD TIP :..

Personál SC Pendolino, foto: ČDPraha - České dráhy opět zavádějí prodej jízdenek ČD TIP, od kterých si slibují zaplnění prázdných míst ve víkendových spojích SC Pendolino a dalších mezistátních vlacích. Předprodej akčních "low cost" jízdenek bude probíhat mezi 20. a 26. dubnem, možnost jejich pořízení však bude omezena jen na internetový prodej. "Poprvé jsme prodej jízdenek nazvaných ČD Tip vyzkoušeli na konci března, kdy jsme na každou dubnovou neděli nabídli třicet zpátečních lístků za 19 eur na vybraný spoj Pendolino z Prahy do Vídně," říká Tomáš Čech z odboru dopravy GŘ ČD.

Vymezený počet levných jízdenek tehdy cestující vykoupili během 15 minut, ČD proto daly do prodeje ještě dalších 30 lístků na každý spoj. "Akce pro nás byla zisková - naprostou většinu cestujících totiž tvořili lidé, kteří by normálně vlakem nejeli, ale nechali se zlákat cenou, a nikoliv lidé, kteří by vlak běžně využili za plné jízdné," hodnotí první pokus o zaplnění vlaku ředitel marketingu ČD Aleš Ondrůj. Pro zakoupení lístků musí být cestující registrován v elektronickém obchodě ČD, obejde se ale bez jakékoli zákaznické karty.

V květnu chtěji dráhy nabídnout výhodné jízdenky na vnitrostátní spoje SC mezi Prahou, Olomoucí, Ostravou a Brnem. Od 18. května pak zopakují přeprodej jízdenek na červen za zhruba 500 Kč na vybrané spoje SC Pendolino z Prahy do Vídně a zpět. Nevylučují přitom, že během prázdnin by mohly slevy poskytovat i na vybrané spoje během týdne. "Vše ještě dolaďujeme, stejně jako další města, kam bude možné cestovat se slevou," dodává Čech. Během druhé poloviny roku ČD chtějí nabídnout levné lístky do Bratislavy či Budapešti.

Spoje Trasa Datum Cena
503 a 508 Praha - Olomouc - Praha sobota 2. a 9. května
neděle 3., 10., 17., 24., 31. května
400 Kč
500 a 507 Ostrava - Praha - Ostrava 500 Kč
18 a 19 Brno - Praha - Brno 350 Kč
15 a 16 Praha - Vídeň - Praha neděle 7., 14. a 21. června 19 €

Podmínky pro jízdenky ČD TIP

  • Jízdenku je možné zakoupit pouze jako jednodenní zpáteční
  • Jízdenky jsou prodávány pouze na konkrétní dny
  • Cena zpáteční jízdenky zahrnuje i povinnou rezervaci
  • Prodej zpátečních jízdenek probíhá v předprodeji od 20. do 26. dubna nebo do vyprodání kontingentu
  • Jízdenky platí pouze ve vybraných spojích SC
  • Jízdenky lze zakoupit pouze v elektronickém obchodě ČD eShop
  • Jízdenky platí jen ve 2. třídě
  • Najednou je možné zakoupit jen 5 ks jízdenek
  • Pro reklamace a návratky platí zvláštní podmínky, v platnosti jsou také podmínky pro mezinárodní elektronické jízdenky eTiket

zdroj: České dráhy


Adys Poslat mail autorovi | 16.4.2009 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Česká republika (celá)


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
20.04.2009 (21:51)  
Sim: také pevně doufám, že tomu tak bude. ;-)
Registered user Sim 
20.04.2009 (7:33)  
alex2111 > pokud se pamatuju spravne, tak se driv vlaky vyssi kvality (tenkrat se skutecne od beznych couraku odlisovaly) Plzni rozhodne nevyhybaly. Soucasny stav, kdy to nejlepsi, co se v Plzni objevi, jsou rychliky z Mnichova nebo Norimberka, je zrejme dusledek faktu, ze trat 170 je dlouhodobe neprujezdna a preseda se na autobusy.

Takze zjednodusene receno... na rameno Praha - Plzen - Cheb je nasazovano snad to nejhorsi, co je, protoze se stejne preseda na autobusy. Pokud si chce clovek vychutnat jine nez kozenkove vagony, je potreba si vybrat z Prahy na Plzen spoj, ktery pokracuje bud na Klatovy nebo Domazlice, tedy jede az do cilove stanice. A sem do te skupiny spadaji vyse uvedene mezinarodni rychliky.

Pevne verim tomu, ze po skonceni vyluk se sem rozumne dalkove spoje vrati, porad jeste mam v pameti vlaky, ktere stavely v Plzni na hlavnim a dalsi zastavka byla Praha - Smichov
19.04.2009 (12:40)  
M : v neděli 5. dubna jsem si udělal do BV výlet, takže jsem si tam obhlédl ty štastlivce, nebyla to žádná cestovka.

Jinak máte pravdu, že tyto dohody se dělají téměř na úrovni "vrcholných představitelů Varšavské smlouvy". Provozní věci (oběhy vozů nebo lokomotiv) se ovšem dělají na úrovni referentů. Mezistátní oběhy vozů se dělají na nějaké mezistátní konferenci, kde se musí všichni zástupci železnic dohodnout, tak aby to bylo "výhodné" pro všechny, protože jsou vázáni povinnosti vzájemné vyrovnávky kilometrických proběhů vozů. Lokomotivy se dělají většinou na dvoustranném jednání mezi zúčastněnými železničními správami.
Na vyšší úroveň se to posunuje v případě, že se za nasazení zahraničních vozidel musí platit v penězích - lokomotivy, např. nasazaní rakouských Taurusů. Pak z hlediska ČD platí "podpisový řád" určující jak velký závazek vyjádřený finančním objemem může jménem firmy uzavřít pracovník disponující podpisovým právem.
18.04.2009 (22:15)  
Tak se mně zdá, že pro GŘČD neexistuje nic jiného než Praha Brno Ostrava (Nechci tím nařknout někoho z vás.). Západ čech jako třeba Plzeň nebo Cheb neexistuje. Žádné akviziční nabídky, nepočítaje Elišku, nic. Ach jo.
Registered user M 
17.04.2009 (10:26)  
Ja mam takovej zvracenej pocit, ze to behem 15 minut nevyprodalo 30 ruznych lidi, ale tak dva tri. Kdyby to bylo nejak moc vyhodne, tak bych rekl cestovka, ale za tech podminek mi to prijde divny.

Mozna ale jenom lidi podlehli urcite masazi (akorat nevim kde, protoze mi neni uplne jasny, jak se lidi, co vlakem moc nejezdi dozvedeli o tom, ze CD prodavaji tak levne listky... Pokud by tam byla externi reklama, tak uz je problem s tou udajnou ziskovosti), ktera jim tvrdila, ze je to vyhodne (takovy ten klasicky trik typu zlevneno z 2000 na 400, pricemz vedle v obchode totez maji za 400 odjakziva...)
17.04.2009 (9:57)  
Mně osobně docela překvapila velikost zájmu o ČD Tip. Pokud předpokládám, že většina uživatelů e-shopu má In-kartu (drtivá většina prodaných jízdenek jsou prý e-lišky) a pokud předpokládám, že většina nejezdí na výlet do Vídně single, tak mi ČD Tip nepřišel tak extrémně výhodný. Např. 2xČD_Tip = €38 vs. SoNe+ a 2xWS_s_In a 2xSC_místenka_s_In (zpět předpokládám jako vhodnější EC kvůli možnosti mít větší volnost programu) = cca. €41. Tedy ne že by se 4 x 30 kusů ČD Tipu nemělo snadno prodat, ale během 15 min??? Ani nový ČD Tip mi nepřijde tak zcela bezkonkurenční např. 2xČD_Tip_Ova_Pha = 1000 vs. SoNe+ a 4xSC_místenka_s_In = 850. Nicméně ve vnitru je přeci jen běžnější cestovat sám.
Registered user M 
16.04.2009 (23:52)  
Jako jestli se kvuli 60 listkum delaji bilateralni dohody "nejvyssiho sovetu", tak potom uz ucetnictvi CD chapu zcela:-))
16.04.2009 (23:02)  
M : jenže pracovníci ČD, kteří pojedou sjednávat "výhodnou" jízdenku tam nepojedou v neděli. To se přece nepracuje ..., ale odpočívá po náročném pracovním týdnu a dobře odvedené práci, třebas náročné pracovní cestě do Vídně a zpět. Do té Vídně a zpátky se taky nepojede nepohodlným prázdným Pendolinem, kam by si navíc museli koupit místenku za 200 ..., ale jiným EC a ve Vídni se bude platit nocleh. Samozřejmě, že ne v nějakém levném hostelu... (já bych je tam poslal v lůžku 471/203, resp. 202/470 zpátky).
Registered user Sim 
16.04.2009 (22:03)  
M > jenze ono zrovna mezi Prahou a Ostravou jezdi tech druhu vlaku dost mozna vic nez deset, teda pokud to beru podle urovne cestovani. Problem je spis v tom, ze CD misto sunkovyho salamu nabidnou specialitku "rolka mix" a pak zalezi na stesti, jestli tvuj platek je z masa nebo z chrupavky.
Registered user M 
16.04.2009 (19:58)  
MZ - telefon myslim stoji min nez 19 euro. Pokud jde o pracovni cestu, tak je fajn vedet, ze u CD (a OeBB) se dre aji v nedeli:-)

Sim - jo, akorat musis mit tu in-kartu...
Jinak co se tyce toho sunkovyho salamu, tak asi je to taky o tom, ze deset druhu vlaku (odstupnovanych po deseti korunach...) se na koleje tezko vleze.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko