..: V neděli se na vybrané spoje ČD vrátí jídelní vozy :..

Ilustrační obrázek Praha - Měsíc po ukončení provozu jídelních vozů na vybraných spojích ČD se od neděle situace pro cestující opět zlepší: restaurační vozy, jejichž provoz do druhé změny platného GVD zajišťovala společnost Urblík, budou opět zařazeny na pravidelné rychlíkové a expresní spoje, nově ovšem pod hlavičkou jiného provozovatele. Servis bude zajišťovat původní personál, který již v době ukončení činnosti zastřešující firmy Urblík projevil zájem o další spolupráci s dopravcem na poskytování cateringových služeb v pronajatých vozech řadu WR domovské stanice Hradec Králové. Restaurační vozy se budou na 16 spojích objevovat postupně mezi 18. a 23. červencem. Budou jezdit na trasách z Prahy do Bohumína, Zlína, Vsetína, Veselí nad Moravou a Luhačovic. Zachován by měl být standard a cenová hladina z doby působení značky Urblík.

České dráhy pro provoz jídelních vozů našly nového partnera, který zastřeší skupinu původních dodavatelů firmy Urblík. Franchisingový model vyhovuje jak dopravci, jenž nemusí navazovat spolupráci s větším množstvím poskytovatelů služeb, tak i nové zastřešující společnosti, která získá zkušený personál bez nutnosti najímat vlastní pracovníky. Právě k přímému najímání jednotlivých posádek se podle dostupných informací České dráhy delší dobu stavěly odmítavě. "Nově vzniklá společnost naváže na dosavadní úroveň servisu v těchto vozech, který byl známý především nízkou cenovou úrovní," uvádí mluvčí ČD Ondřej Kubala.

Společnost Urblík byla jednou ze dvou firem, které stravování ve vlacích Českých drah poskytovaly. Svou činnost ukončila v červnu po přibližně půlročním jednání s dopravcem. Majitel firmy Pavel Urblík tehdy konec aktivit odůvodnil únavou z podnikání. Pracovníci společnosti však vyjádřili zájem restaurační vozy dále provozovat. Vzhledem k stáří a výbavě vozů řady WR se působení těchto posádek omezuje na vnitrostátní expresy a rychlíky. Většinovým poskytovatelem restauračních služeb u ČD však i nadále zůstává společností Jídelní a lůžkové vozy, a.s., v niž mají České dráhy majetkový podíl. Působí zejména na mezinárodních linkách a vlacích vyšších kategorií. Jídelní vůz je v současnosti řazen na více než 70 spojích ČD.

Spoje, na které se vrátí jídelní vozy:

Návrat části restauračních vozů bude zajímavý i z hlediska nabídky a kvality služeb. Máte-li osobní zkušenosti s jídelními vozy v Česku nebo v zahraničí, podělte se s redakci a čtenáři ŽelPage! Společně s vámi budeme jídelní vozy průběžně testovat a postupně připravovat obsáhlý přehled.

zdroj: České dráhy, iDNES


Juraj Kováč Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 18.7.2008 (16:03)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Služby

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
25.07.2008 (1:09)  
Jídelní vozy servisu DS jsou fajné. Příjemná, taková lidská, obsluha. Né takové nobl jak u JLV. Nedávno jsem jel na R702 se Zdeňkem z Hlučína. Fajn chlap. S takovou obsluhou se hned cestuje lépe. Jeden žertík za druhým.
registrovaný uživatel pekař 
23.07.2008 (18:30)  
MT: viz má předešlá reakce, kterou kdosi smazal.
registrovaný uživatel sAd 
22.07.2008 (15:02)  
mobilni telefon: Kšá, nebo tady nainstalujeme rušičku :D...
22.07.2008 (2:07)  
a pro informaci..firma p.Denkové má název "DS",je to na vizitkách obsluhy se kterou jsem dnes cestoval v jídelním voze do Otrokovic.
22.07.2008 (1:55)  
nick pekař : Můžeš se ty ubožáku pod tím tvým bonzem podepsat plným jménem a adresou ?Špinění lidí by ti šlo vid ? Co tobě ti lidi tak hrozného provedli..hmm ? S paní Denkovou a p.Koždoněm jsem jezdil léta a byl jsem nesmírně spokojen.Byli vzorem všem..nejčistší vagon,krásně vyzdobený a nabídka jídel a nápojů nesmírna včetně hezkého oblečení a velmi příjemného vzhedu !!!! p.Denkové a p.Koždonovi ze srdce přeji at se jim v podníkání daří.
registrovaný uživatel sAd 
22.07.2008 (1:36)  
tenzor: Trik s kofolou funguje už od dob, kdy Coca-Cola byla luxusním zbožím. Navíc myslím, že svůj podíl má i oxid uhličitý a kyselina uhličitá (CO2 v H2O :).
registrovaný uživatel tenzor 
21.07.2008 (20:16)  
sAd: snad Colu, ne? Tam je narozdil od Kofoly kyselina fosforecna. V Kofole je kyselina citronova (jako skro v kazde limonade), takze na srouby ktere budou pouze ciste zarezle, to pujde taky, ale pochybuju ze tak rychle jako s Colou.
Omlouvam se za off topic, ale ja s nim nezacal :)
registrovaný uživatel M 
20.07.2008 (22:47)  
sAd - jdi studovat system placeni kartama a nezlob:-)
registrovaný uživatel sAd 
20.07.2008 (22:30)  
Lidská trávicí soustava toho vydrží až překvapivě hodně :). Třeba Kofolu, kterou jdou i teď povolovat zarezlé šrouby :).

M: K vašim povoláním si vedle ekonoma, matematika a znalce železniční dopravy (hlavně v Lotyšsku) připisuji rovněž psychologa :). No offence :).
20.07.2008 (19:49)  
vB: dobra, ale jaky je rozdil v tom, kdyz takto postupujes pri priprave pokrmu doma? musim rict, ze jsem se u Urblika stravoval asi 3 krat a vzdy bez zaludecnich potizich, pricemz nechci si stezovat, ale streva nemam zrovna zdrava a kdyz je neco v neporadku, hned se to projevi, ikdyz lide, co snedli to same, jsou v pohode...takze ja beru muj zaludek jako indikator jakosti...
Urblik je zrejme tak obliben jak kvuli lidove cene, tak diky lidskemu pristupu zamestnancu..Ne kazdemu vyhovuji nafoukanci, ze?
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko