..: Český fotbalový taurus pokřtěn :..

Ilustrační obrázek Brno - Jak jsme již avizovali, křest lokomotivy 1216.226 taurus v českých národních barvách se konal tuto středu (20.2.2008) v Brně. Lokomotiva vznikla v rámci reklamní kampaně Rakouských drah ÖBB k mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2008. Každý ze šestnácti účastnických států získal jednu lokomotivu taurus v národních barvách a ty nyní křižují po celém rakouském území. Na křtu byli přítomni redaktoři ŽelPage a proto přinášíme krátkou reportáž a snímky z akce.

Lokomotiva přijela ráno na spoji R 270 (se stroje 1216.237 na postrku, který odvezl obratový R 271). Kmotrem českého taura se stal bývaly československý reprezentant a mistr Evropy ve fotbale Antonín Panenka, který byl dle svého vyjádření designem lokomotivy i nápadem prezentovat fotbal touto formou ohromen. Mezi slavnostními hosty byli mimo jiné Aleš Ondrůj, ředitel Odboru marketingu v osobní dopravě ČD, Michaela Steinacker a Thomas Berger z ÖBB Werbcenter GmbH. Na brněnském nádraží se ceremonie zúčastnila také široká veřejnost. Lokomotiva opustila republiku v odpoledních hodinách v čele spoje R 273 (opět s druhým strojem na postrku), jak je vidět na posledním snímku.

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

V souvislosti s blížícím se mistrovstvím Evropy ve fotbale představily České dráhy také několik nabídek zajímavých jízdních dokladů, na které lze do Rakouska a Švýcarska, míst konání jednotlivých zápasů šampionátu, cestovat. Vyjma tradičních nabídek CityStar, EURegio Rakousko, Wien Spezial a Wien SCSpezial byla představena i nabídka InterRail EURO 2008, která dovoluje získat tří až osmi-denní síťový lístek na tyto země za zvýhodněnou cenu! Více naleznete v tiskové zprávě ČD.

Český taurus se zřejmě vrátí do oběhové skupiny obsluhující mimo jiné spoje Transalpin, Jóže Plečnik a Wiener Walzer. Svého "vlajkonoše" má všech 16 účastnických států, ale dle vyjádření zástupců obou železničních správ není všemu konec. Jaký bude sedmnáctý taurus, to je překvapením, které již brzy bude odhaleno.

Tiskové zprávy: České dráhy, ÖBB

Foto: Tomáš Kubovec


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 21.2.2008 (1:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla Reportáže

More from ČR Jihomoravský Rakousko


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user junkrs 
21.02.2008 (15:24)  
to M: .... a Amíci, Kanaďani, Rusové..... Návštěvnost určitě nebude taková jako na EURU, ale přeci....
Registered user zdenda 
21.02.2008 (14:48)  
ta lokomotiva je úplně super natřená, mnohem lepší než jen červená...ale ta včerejší akce byla otřesně dlouhá a únavná, pro toho, kdo tam šel pracovat, obzvlášť:-)))
Registered user tenzor 
21.02.2008 (13:24)  
Josef Petrák: protože zítra ráno třeba už na titulní straně nebude? :)
21.02.2008 (13:20)  
Mrzí mne, že když jse se u předchozích článků zmínil, že na lokomotivě bude postava fotbalisty vykopávajícího míč, vždy jste mi to pohotově mazali. Koukám na fotografii - a stejně to tam je... Je mi smutno.
21.02.2008 (13:26)  


Ale jistě jsme takové příspěvky nemazali proto, že jsi prozrazoval design budoucí lokomotivy, že? ;) Komentáře se mažou pouze z důvodů, které jsou uvedeny pod polem pro jejich vkládání.
Registered user Praha hl. n.  mail  
21.02.2008 (13:07)  
21.02.2008 (13:17)  


Proč ji zde odkazuješ, na titulní straně vidět je, a v archivu si ji taky každý může dohledat, stejně jako dřívější snímek z Wien Westbhahnhof.
Registered user M 
21.02.2008 (12:49)  
junks - ciste strizlive doufam ze ne... Proc? jestli Rakusaci na ty natery maji, tak at si malujou...
A druhy pohled - hokej proste fotbalu nesaha ani po kotniky - do Rakouska prijdou tisice fanousku ze vsech hrajicich i dalsich zemi. Kdo prijede na hokej? Nemci, Slovaci a par Finu a Svedu...
Registered user Pjetro 
21.02.2008 (10:43)  
R 1463 ÚPA: taky mě ten Svinov probleskl hlavou:)
Zel.am: já myslím, že by to zase nebyl takovej problém, zavěsit Tauruse za nějakou soupravu, přetáhnout ji do Zábřehu, tam udělat všechnu tu slávu a hurá zase zpátky. Sice by to bylo technicky, časově a hlavně byrokraticky náročnější, ale jako sci-fi dobrý ne?:-))) Je škoda, že Taurusy maj povolení na tak krátkou větev, docela rád bych je třeba v tom Svinově, třeba na Polonii viděl.....sakra, teď už jsem to s tím sněním fakt přehnal:D
Registered user junkrs 
21.02.2008 (10:09)  
Třeba budou dělat podobnou prezentaci i ČD s loko 380 až tu bude zase MS v hokeji. Při tom minulém byly, jestli se nepletu, oficiálním přepravcem šampionátu.
21.02.2008 (9:32)  
tak treba kocour by mohl tauruse dotahnout do ostravy svinova:D to je jedno z mala reprezentativnich nadrazi v CR...pekne interiery ma treba i Liben, ale nastupiste teda Eckelhaft...
Registered user M 
21.02.2008 (9:11)  
Nevim, ale asi nema cenu listovat nabidkama Ceskych drah na zvyhodnene cestovani, protoze neverim tomu, ze by tam Cesi jezdili na blind nebo jen tak si vychutnat atmosferu a ti, kteri maji listek, tak ho muzou pouzit jako listek na vlak po celym Rakousku nebo Svycarsku.

Druha vec je, ze hrajeme jeden zapas v Basileji, coz je na nemeckych i francouzskych hranicich, takze svycarske koleje tam clovek moc nevyuzije (osobne letim do Stuttgartu a pak vlakem). Dalsi zapasy pak v Zeneve, kam je to z CR vlakem asi nerealne a ani vnitrodoprava nicmoc, protoze po zapase uz nic nejede (muzou se ale objevit specialni spoje).

1.kdyz si to nechali prijet k prvnimu, tak se clovek pak nema divit, ze jim vznikaji problemy:-)))
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko