..: SMS jízdenky budou možná platit i ve vlaku :..

Ilustrační obrázekPraha - Lidé, využívající osobní vlaky integrované do PID pro svou cestu po hlavním městě České republiky Praze, se možná dočkají další nabídky zpříjemňující jejich cestování. České dráhy jim totiž chtějí umožnit použití SMS jízdenky, která již v současné době platí pro metro, tramvaje a autobusy. Podle tiskového mluvčího ČD Ondřeje Kubaly padne konečné rozhodnutí o připojení se do tohoto projektu v prvním čtvrtletí letošního roku. Od kdy by pak upravený systém plně fungoval, není jasné. "Střílel bych od boku, zatím jsme se nerozhodli, jestli do toho vůbec půjdeme nebo ne," řekl Kubala.

"Zájem ze strany Českých drah nás těší," prohlásil ředitel marketingu DPP Jan Svoboda. Jedním z problémů, který by mohl celý projekt ohrozit, je ověřování pravosti SMS průvodčím při kontrole jízdenek. "Čety musí mít možnost ověřit si platnost jízdenky přes SMS, a na to nejsou standardně vybaveny," upozornil Kubala. Varianta, kdy by pověřený zaměstnanec drah vyťukal kód z elektronické jízdenky do služebního mobilního telefonu a čekal na jeho zpětné ověření, je sice technicky proveditelná, ale podle Kubaly příliš zdlouhavá. V případě úspěšnosti tohoto projektu nevyloučilo generální ředitelství Českých drah ani rozšíření SMS jízdenek na další spoje jedoucí mimo území Prahy. Tato služba by pak měla doplňovat již odzkoušené telefonní jízdenky prodávané pod obchodní značkou TeleTiket.

Služba SMS jízdenek funguje v Praze již od poloviny loňského listopadu. Cestující si ji mohou zakoupit tak, že odešlou SMS ve tvaru DPT na číslo 902 06 26. Klientovi chvíli na to přijde potvrzující SMS s číselným kódem pro revizory. Cena činí 26 Kč. Zákazník pak může služby pražské hromadné dopravy využívat až 90 minut od jejího doručení.

Využili byste službu SMS jízdenky pro cestu vlakem? Odpovězte v naší anketě.

Zdroj: Idnes.cz, DPP


Samir Lepara | 12.1.2008 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Praha


  1 2 3 4 5 ... 9      Zpráv na stránku:   
Registered user tenzor 
18.01.2008 (12:55)  
pekař: Dobře, formulace "do toho přišla" byla z mé strany poněkud nešťastná, je pravda, že v roce 1924 byla nastartována stabilizace ekonomiky (za cenu velkých úvěrů), ale podle mých informací poválečná výroba překonala předválečnou až v roce 1928, tedy rok před krizí (Francie a Velké Británie, o USA nemluvě, už byly tou dobou někde jinde). obrovské reparace se platily až do roku 1932 (pak se hodně snížily). Německo by se mohlo velmocí stát před nástupem Hitlera jedině kdyby nedošlo k hospodářské krizi (což je takové divné kdyby, protože ta souvisí s přechozími roky světové prosperity).
Takže se obávám, že s tvrzením, že v době nástupu Hitlera k moci bylo Německo vyspělou zemí a velmocí, nemůžu souhlasit.
Ale to opravdu odbočujeme od tématu SMS jízdenek :)
Registered user pekař 
18.01.2008 (10:57)  
tenzor: tu poslední větu jsem opravdu nepochopil. Když byla roku 1925 obnovená NSDAP, Německo bylo konsolidované, průmyslová výroba i mzdy přesáhly ty z předválečného období. Krizi přinesl až o čtyři roky později krach na newyorské burze.Hyperinflace se datuje léty 1923 a 1924. Takže pokud někdo napíše, že do ni přišla hospodářská krize, tak se asi zmýlil.
Registered user tenzor 
18.01.2008 (9:06)  
pekař: vyspělá země? Německo mělo ve 20. letech zničenou ekonomiku kvůli předchozím válečným výdajům a reparacím, které muselo platit Francii. Vládla hyperfiflace, za výplatu si člověk za týden už nekoupil ani cigarety (BTW mám v albech známky za 100 milionů marek z té doby). Do toho přišla hospodářská krize...
Vojensky na tom Němci byli asi tak, že nesměli mít žádné těžké zbraně, v případě válečného konfliktu s kýmkoli by neměli šanci.
Takže Německo před nástupem Hitlera bylo cokoli, jenom ne velmoc. Samozřejmě si nemyslím, že v dané situaci, kdy hospodářská krize končila, by z Německa velmoc neudělal i kterýkoli jiný schopný politik, ale to už je trochu off topic.
Takže doporučuji méně psát, více číst...
Registered user pekař 
17.01.2008 (10:11)  
Hitler žádnou mocnost z popela nebudoval, Německo byla vyspělá země. Já nikoho z těch dvou neuctívám, pro Váš klid.
Registered user M 
17.01.2008 (2:46)  
Hitler tu mocnost vybudoval taky (a to dokonce z "popela"). Ale uctivaji ho jenom idioti...
Registered user pekař 
16.01.2008 (22:19)  
M: u tebe bývá zvykem, že jakoukoliv debatu rozcupuješ absurdními argumenty. Ti historikové pouze konstatují, že se Stalinovi podařilo za určitou cenu udělat ze SSSR světovou mocnost za poměrně krátkou dobu. Navíc mocnost, která byla schopna porazit Německo. Ono je taky důležité si říct kdy a kde Stalin vládnul. Všimni si, že pouze konstatují.
Jinak téma komunismu je trochu složitější a opravdu nemám náladu ho zde řešit. On i Dupček jím přece byl...:)
Registered user M 
16.01.2008 (13:46)  
Ja vim. Nekteri "historike" maji i nazor, ze behem WWII nezemrel ani jeden zid... A jiste se najdou i taci, co budou tvrdit, ze Cina je (a hlavne byla) jasna jednicka v hajeni lidskych prav.

Jinak s tim zitim na neco ucet to asi nema cenu rozebirat. V Africe je nejvetsi koncentrace etnickeho zla a zbrojeni na vlastni ucet s nejasnym cilem ziskani moci (ale nikdo nevi nad cim vlastne...). Velka cast financni pomoci, ktera tam smeruje konci ve zbranich. Tohle je take ziti na neci ucet? A je tady taky neco, jako vhodne podminky pro zivot. Co lidech vyhovovalo pres 5 tisici lety se dnes jevi jako lehce extremni... Australie je docela bohata zeme, ale jeji bohatsvi asi z pousti stredozapadu nepochazi a take tam asi nebude velka hustota obyvatel...

Kazdopadne nejkouzelnejsi je, ze komunismus "obhajujes" tim, ze v Africe umiraji deti hladem. Je to opravdu jak obhajovat Hitlera tim, ze v Nemecku postavil dalnice.
Byt i sebemensi souvislost mezi Afrikou a komunismem, ktery se "dotkl" i nas (spis nas mlatil kladivem do hlavy) nenachazim... Vlastne mozna ano - komunisti (stejne jako "zapadni" staty) tu Afriku vyzbrojili. Ale i tak porad nevim, jak to souvisi s komunismem u nas a proc jsi tu Afriku vytahl. Nebo jako vrah, kterej zabije jenom jednoho cloveka je v jadru dobrej clovek, protoze jsou i vrazi, co zabiji lidi vic?
Registered user pekař 
16.01.2008 (12:19)  
M: ne, oni umírají především proto, že my žijeme na jejich účet. Co se týče milionů mrtvých za Stalina, je to docela zajímavé historické téma. S některými historiky jsem se o tom bavil a neměli na věc tak vyhraněný názor jako ty.
Registered user M 
16.01.2008 (5:33)  
Ne, pro mne je komunismus i miliony mrtvych pred rokem 1948.
Deti umiraji hlavne proto, ze maji tu smulu, ze ziji v zemich s vypatlanymi vojenskymi diktatory. Nevybavuju si, ze bysme tady (nebo v zapadni Evrope) neco takovyho v posledni dobe meli.
A jestli mam uznat, ze komunisti byly a jsou dobro jenom kvuli tomu, ze je jeste spousta jinych horsich zrizeni, tak viz ten Hitler... Vlastne to byl dobrej kluk - treba stavel dalnice i zeleznici, takze to byl suprchlap...
Registered user pekař 
15.01.2008 (18:17)  
Pro tebe je komunismus 40 1948 - 1989 a hotovo. Taky se můžu ptát proč denně umírá 15000 dětí hladem, proč je na světě tolik chudoby a kdo za to může?
  1 2 3 4 5 ... 9      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko