..: Nádraží okupují tlupy bezdomovců :..
cdHavlíčkův Brod/Žďár nad Sázavou - Početné tlupy bezdomovců stále více obtěžují cestující v nádražní hale ve Žďáře nad Sázavou. "V červnu jsme na základě neustálých stížností cestujících zaměstnali v nádražní hale bezpečnostní agenturu. Podařilo se tak aspoň na měsíc zajistit pořádek," říká Lenka Horáková, vrchní přednostka uzlové železniční stanice Havlíčkův Brod. Jenže práce agentury už skončila a daleko početnější, drzejší a agresivnější bezdomovci jsou zpět. Okupují už nejen halu, ale nocují i v odstavených vlakových soupravách, znečisťují je a ničí. Bezdomovci neustále naloženi v alkoholu svým neurvalým a drzým chováním otravují jak drážní personál, tak i cestující čekající na vlakové a autobusové spoje. Ti jsou pobouřeni a stěžují si. Proto se železničáři opět rozhodli zaměstnat bezpečnostní agenturu, která bude prostory haly hlídat. Pro dráhu to bude znamenat samozřejmě vysoké výdaje. Přednostka doufala,že tento problém vyřeší i za pomocí žďárské radnice, ale ta to odmítá s tím, že problém na nádraží ČD je problémem a vizitkou Českých drah. Naopak radnice oponuje tím, že na nádraží až čtyřikrát denně posílá městskou policii,což jindy nebývalo zvykem. Naopak v Jihlavě i Havlíčkově Brodě jsou s osobami bez přístřeší jen minimální problémy.

zdroj: Vysočina

Aktualizace v 15 hod.:
Přítrž řádění bezdomovců na nádraží ve Žďáru nad Sázavou má nakonec učinit bezpečnostní agentura. Na ostrahu nádraží její pracovníci již nastoupili. Navíc se chystá i otevření čekárny pro cestující.

zdroj: Právo


Payus Poslat mail autorovi | 5.12.2006 (12:29)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Legislativa

More from ČR Vysočina


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
23.12.2011 (18:36)  
Možná by bylo dobré, ty budovy sbourat, postavit nové s luxusními čekárnami, za vchodové dveře pokladnu a dál už jen s lístkem na kerým je čárový kod ... jinak všude plot a pes
06.12.2006 (14:44)  
A to jako ty vagóny nezamykaj???
06.12.2006 (11:40)  
Že by Času Dost
06.12.2006 (11:39)  
Jiří Průša: a koho je to problém platit 200 tis za nic?
06.12.2006 (7:08)  
Hawkey: V Katowicích jsem byl taky a musím potvrdit: byla to fakt síla:-(. Zlatý Hlavák v Praze;-)...
05.12.2006 (20:54)  
Na Smíchově je jak oddělení PČR tak "ochranka" a bezdomovců čím dál víc.PČR nezajímají a s "ochrankou" jsou kamarádi,jediné co "ochranka" udělá tak od 0:30 do 4:30 občas projde odstavené soupravy a vyžene všechny.Za cca 4 hodiny prace denně bere měsíčně cca 200 tis.(pracuje údajně od 18:00 do 6:00P.S za slovo "ochranka" nahradtě slovem bezpečnostní agentura.
Registered user ČD4ever  mail  
05.12.2006 (20:19)  
Vyhodit před nádraží polejt benzínem a zapálit!!!!!!!! (ještě pořádně zavřít dveře, aby se nevrátili a něco nepodpálili!)
Correspondent or Member of ŽelPage Hawkey  mail  
05.12.2006 (20:08)  
Zatím nejhorší zážitek co se týká bezdomocvů a podobných zivlů jsem zažil v Polsku v Katowice Glowny .. doufám, že se to tady taky nestane běžnou záležitostí...
Registered user zaosai  mail  
05.12.2006 (19:26)  
To je problém všude,chtělo by to taky očas zvláště v nočních hodinách provést pořádnou desinfekci a ta bezdomovcům nesedí
05.12.2006 (19:00)  
Asi to budou podle ČD zákazníci ostatních soukromých dopravců.Měli by taky platit ošlápný,jako za ubytovnu,třeba 170 Kč za nocleh.ČD je firma tak je ne nich udělat pořádek a najmout bezpečnostní agenturu.Ta by měla být ve všech nádražích.Na zastávkách a malej nádraží zaměstnanci přes noc čekárny zamykaj.Ve vetšině prípadů,jim není jedno jak to tam vypadá,když jsou celý dny v práci.Na ostatních, bezpečnostní agenturu.S těma fízlama jako psal Sandokan taky pravda.Vůbec nevíte proč jsme zrušili železniční policii,na Slovensku si ji nechali.Vůbec by mi nevadilo, jako liberálům,že jsme policejní stát,hlavně, že by byl klid.Bez jízdenky tam nikdo nemá co dělat,vestibuly a haly slouží pro dobu nutnou pro zakoupení jízdního dokladu.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko