..: Krátký rozhovor s jednatelem společnosti Railtrans s. r. o. :..

Mikrofon Praha — Dnes se redakce ŽelPage spojila s jednatelem společnosti Railtrans s. r. o., panem Petrem Šimralem. Byl tak laskav, že nám poskytl krátké interview, které Vám přinášíme níže. Pro doplnění, společnost Railtrans hodlá od nového GVD provozovat vlaky "RT Express" mezi Prahou a Ostravou.

Víme, že vozy pro provoz vlaků "RT Express" zakoupeny ještě nejsou. Máte však již nějaké vyhlédnuté; mohl byste blíže specifikovat?

Vybíráme si v současnosti z nabídky čtyř společností, vlastnící vyhovující vozy. V zásadě požadujeme klimatizované vozy s nejvýše šesti místy v oddílech, minimálně v první třídě se zásuvkami 230 V. Součástí soupravy bude plnohodnotný restaurační vůz.

Hodláte zavést v ceně jízdenky také občerstvení zdarma?

V ceně jízdenky budou služby, ale jejich koncept se teprve připravuje. Předpokládáme, že nabídkou služeb budete mile překvapeni.

Jak bude prováděn prodej jízdenek? Uvažujete i o distribuci přes internet?

Uvažujeme o prodeji jak ve vlaku, tak přes internet. Předpokládáme, že uzavřeme dohodu i s jinými společnostmi zabývajícími se prodejem jízdenek a místenek.

Jedinou tratí, kde teoreticky lze provozovat dálkové spoje s vyrovnaným rozpočtem, je Praha - Ostrava. Jaké jsou Vaše prognózy pro první rok provozu vlaků. Počítáte s vyrovnaným rozpočtem již příští rok?

Předpokládáme vyrovnaný rozpočet již první rok provozu vlaků RT Express.

Mohl byste krátce specifikovat výhody, proč pro přepravu z Prahy do Ostravy či zpět zvolit právě "RT Express"?

Vlaky RT Express nebudou sice nejrychlejší, budou ale určitě pohodlnější, cestující budou mít pro sebe více prostoru, vlaky budou nabízet plnohodnotné stravování a občerstvení, stevardi budou k dispozici v každém voze 1. třídy a na každé 2 vozy ve druhé třídě. Součástí soupravy bude plně kuřácký vůz druhé třídy, vůz tichý umožňující odpočinek cestujících, vůz hlučný pro pracující a telefonující cestující. Ve vlaku budou prostory pro zavazadla a jízdní kola. Sestava vlaku bude umožňovat bezproblémovou přepravu rodičů s dětmi i imobilních občanů.

Děkujeme za rozhovor!

 


CSPSV | 21.4.2006 (15:15)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Rozhovory

More from Česká republika (celá)


  1 2 3 4 5 6      Zpráv na stránku:   
25.04.2006 (9:34)  
Problém lokomotiv bych neviděl tak akutní. Jízdní dobu 3:37 zajedou i bobiny ze Slovenska dovezené ODOSem.
Ale zaráží mě obrat 15 minut v Ostravě a 30 minut v Praze, to se bude přenášet zpoždění. Pendolino, které nemusí objíždět lokomotivu, má přitom 20 minut.
I s tak krátkým obratem ale vychází oběh na 4 soupravy.
To nezastavování v Pardubicích má smysl pro krácení jízdních dob jako rezervu na rozkopaný koridor mezi Olomoucí a Zábřehem.
Registered user Space 
24.04.2006 (21:17)  
Slibuju, že už s tím otravuju naposled

M: Já jsem si myslel, že si ze mě děláte legraci, ale teď už nevím...
Nemůžete přece porovnávat Dlouhou Třebovou a Pardubice. Já tvrdím, že pro KAŽDÝ spoj by se našli cestující, kteří by zaplatili a jeli na české poměry velkou vzdálenost a POMOHLI soukromníkovi, aniž by utrpěl expresní charakter přepravy. Když tedy použiju vaši logiku - proč by měl RT-Ex stavět v Olomouci? I to je 100.000 město, sídlo firem, univerzita, dopravní křižovatka - nevidím rozdíl.

Deadeye: jj, asi to tak bude. Neví někdo, kde by se sehnaly informace o cenách za zastavení (existují-li)? O tomhle nevím zhola nic

P.S. V Pardubicích nebydlím, ani nepracuji, ani nestuduji a nemám tam ani příbuzné.
Registered user M 
24.04.2006 (20:57)  
Ale alespon jeden cestujici rocne by se nasel - a tim by prece zvysil trzby. Alespon takto se argumentovalo v pripade Pardubic - princip je identicky
Registered user Space 
24.04.2006 (19:08)  
M:

Neměl, protože Dlouhá Třebová je příliš malá (1250 obyv.)

:-))))))))))
Registered user M 
24.04.2006 (18:53)  
Space - jednoducha otazka - doufam, ze prijde i jednoducha odpoved.

Mel by RT zastavovat v Dlouhe Trebove?

Ano? - Proc?
Ne? - Proc?
24.04.2006 (18:20)  
No on taky nidko nerikal, ze Rt Ex by nemohl v Pardubicich zastavovat. Jenze proc proad nedokazete pcohopit, ze sit o ten soukromej dopravce asi dobre spocital co s emu vyplati nebo ne. Muzete u mit zbozna prani, aby zastavoval, muzete rikat kolik je duvodu (dle vas), aby tam stvael, ale analyza trhu zrejme rekla sve, ze se to nevyplati, jinak by tam urcite stavel, pac jde prece o prachy. No a protoze enstavi, tak tu jen nekteri (vcetne mne) rekli svuj nazor proc tomu tak asi je. To ze tomu tak asi fkat je je jasne z chovani RT. Ja bych taky radeji aby tam stavel.

Pro RT ale evidentne existuje vice a dulezitejsich duvodu proc nestavet nez proc stavet. To je patrne z jejich rozhodnuti. Jedina sance je bombardovat Rt dotazy proc nestavi v Pardubakch apod. aby RT treba prehodnotila sve rozhodnuti, nebo zadala nove posouzeni toho, zda se jim to vyplati ci ne.

BTW, ted nevim jak to s cenama, ale krome za km pravdepdoobne bude muset dana spolecnost calovat i za kazdou stanici kde si vlacek da pauzu a otevre dvirka. CO kdyz si spocitali, ze je Pardubicti zakaznici jim nevynahradi naklady spojene s timto zastavenim?
Registered user Space 
24.04.2006 (16:59)  
Web: Ano, řešili jsme, proč nebude zastavovat - ale já prostě pořád nevidím důvod proč by neměl. Nádražní rozhlas v Holešovicích, Pardubicích, Olomouci i Ostravě určitě funguje a umí vyhlásit informaci, že jízdenky na právě přijíždějící RT-Ex se kupují až ve vlaku (podobně jako hlásí 60,- IC/EC příplatek). To, jak si letušky poradí s černými pasažéri, je jejich věc, ale podle mého názoru aspoň budou něco dělat, protože o služby "palubních průvodčí" nebude tak nepřetržitý zájem. K těm autobusům - no, dobře, možná ne většina, ale 50%; níž už nejdu :-) Tímto sdělením jsem chtěl říct, že přípoje nejsou nutné, protože Pardubice jsou samy o sobě velké město (ano, ty jeden hradečáku, jsou :-))))))) a do HK se dá dostat i jinak než po železnici - např. oním, navíc často přeplněným, busem. Mimochodem - mám kamarádku, která jezdí z HK autem, nechává ho stát bezplatně v Hypernově (300m od nádraží) a pospíchá buď na vlak na Prahu, nebo na SC do Ostravy.

M: S kamionem jezdí kamarád a praxe je taková, že si nechá od firmy v Brně zaplatit celou cestu a pak od firmy v Budapešti zaplatit celou cestu a pak to vezme najednou (tak velí direktivy firmy, pro kterou jezdí). Toto bych ale nebral za relevantní příklad, protože přeprava nákladu se předem objednává, ale u osobní přepravy je to jiné - nikdy nevíte, kolik lidí pojede, protože ne každý si zakoupí jízdenku přes net a v tom případě platí, že i když tři dny po sobě bude v tom samém spoji 42 cestujících, čtvrtý den jich tam může být třeba 150. Já vám tady jen tvrdím, že RT-Ex po většinu roku nepojede tak plný, že by cestující z/do Pardubic nepobral.
24.04.2006 (16:14)  
CO SE TÝČE rt EXPRESU TAK TO NEVIDIM DOBŘE. ZASTÁVKA JEN V OLOMOUCI HMM. DÁAVÁM OBSAZENOSTI TAK 40%.
24.04.2006 (16:13)  
KOUKÁM ŽE KOŠIČAM TU CESTUJE DOCELA DOST LIDÍ. JE TO PRAVDA KOŠIČANA VIDÍVÁM ČASTO PLNÝ. A KDYŽ JSEM BYL V PÁTEK V ČESKÉ TŘEBOVÉ TAK JSEM VIDĚL NA KOŠIČANOVY DVĚ JÍDELNY. TO MĚ VYRAZILO DECH. ALE JAK JSEM VIDĚL ŽE V OBOUCH SEDĚLI CESTUJÍCÍ TAK JSEM SI UVĚDOMIL PROČ TAM JSOU DVĚ. JEŠTĚ JSEM NIKDY NEVIDĚL NA JEDNOM VLAKU DVĚ JÍDELNY. JINAK KOŠIČANA MÁM TAKY RÁD. JEN BYCH DAL NA ic PŘÍPLATEK 30,- KČ. ALE JAK VIDIM TAK TO LIDEM NEVADÍ.
24.04.2006 (9:38)  
To M: Ještě když jezdil přímý rychlík do Bohumína v tuto dobu (Pardubice cca 5:30)a náhodou jsem tím jel bylo nás v Pardubicích kolem 10-15 nastupujících. Nevím ale jestli někteří nevystoupily dříve (nejeli až do Olomouce)
Ty nepřípoje bych neviděl až tak tragicky, neboť přes den je mezi HK a Pce přibližně půlhodinový takt.
Vzhledem k avizované soupravě bych to viděl na obsazenost kolem 80% ve druhé třídě.
  1 2 3 4 5 6      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko