..: Vichrice a sníh komplikují i žel. dopravu na Olomoucku :..
I Olomoucko, Hanušovice - Aktualizováno 15.35 - Chmurné předpovědi meteorologů se vyplnily a do České republiky kromě sněžení dorazil i silný vítr, který vytváří závěje, jazyky a vyvrací stromy. Několik jich vyvrátil i na trati Hanušovice - Staré Město p.S. a zatarasil tak cestu vlaku jedoucímu do Starého Města. Strojvedoucí si včas stromů všiml a vlak zastavil. V současnosti probíhá jejich odstraňování, je zavedena NAD a doprava bude obnovena v odpoledních hodinách.

Na trati Olomouc - Krnov u žst. Hrubá Voda narazil rychlík 823 (Olomouc - Opava-východ) do stromu. Nikdo nebyl zraněn, hnací vozidlo vykolejilo, ale bylo jen drobně poškozeno. Z Krnova do Opavy byla vystavena náhradní souprava (také kvůli oběhu soupravy R 823 na R 824). Co se stalo s vlakem 823 a jeho cestujícími v úseku Hrubá Voda - Krnov dnes nevíme - bude doplněno.
Vykolejení R 900 (Jeseník - Zábřeh - Olomouc) nezpůsobil strom, ale zřejmě chyba techniky nebo zaměstnance ČD, který přestavoval výhybku pod jedoucím vlakem. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.

Higgi Poslat mail autorovi | 26.1.2005 (10:06)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Súvisiace správyopen/close

Ďalšie z rubriky Služby

Ďalšie z regiónu ČR Olomoucký

Pridať komentár
Komentáre môžu vkladať iba registrovaní užívatelia.
Pred vložením komentára je potrebné se buď prihlásiť, alebo zaregistrovať.
Prihlásenie
 
 
  
 
   Zaregistrovať sa

© 2001 - 2020 ŽelPage - správcovia


Info
informacni okenko