..: Vichrice a sníh komplikují i žel. dopravu na Olomoucku :..
I Olomoucko, Hanušovice - Aktualizováno 15.35 - Chmurné předpovědi meteorologů se vyplnily a do České republiky kromě sněžení dorazil i silný vítr, který vytváří závěje, jazyky a vyvrací stromy. Několik jich vyvrátil i na trati Hanušovice - Staré Město p.S. a zatarasil tak cestu vlaku jedoucímu do Starého Města. Strojvedoucí si včas stromů všiml a vlak zastavil. V současnosti probíhá jejich odstraňování, je zavedena NAD a doprava bude obnovena v odpoledních hodinách.

Na trati Olomouc - Krnov u žst. Hrubá Voda narazil rychlík 823 (Olomouc - Opava-východ) do stromu. Nikdo nebyl zraněn, hnací vozidlo vykolejilo, ale bylo jen drobně poškozeno. Z Krnova do Opavy byla vystavena náhradní souprava (také kvůli oběhu soupravy R 823 na R 824). Co se stalo s vlakem 823 a jeho cestujícími v úseku Hrubá Voda - Krnov dnes nevíme - bude doplněno.
Vykolejení R 900 (Jeseník - Zábřeh - Olomouc) nezpůsobil strom, ale zřejmě chyba techniky nebo zaměstnance ČD, který přestavoval výhybku pod jedoucím vlakem. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn.

Higgi Poslat mail autorovi | 26.1.2005 (10:06)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from ČR Olomoucký

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko