..: Kolektivní smlouva stále neuzavřena :..

Kolektivní smlouva - Včera 10.1.2005 probíhalo další kolo jednání o kolektivní smlouvě na rok 2005 (možná i 2006) mezi vedením ČD a odborovými organizacemi. Jednání trvalo jen necelých dvacet minut. Všechny odborové organizace působící na železnici ustoupily od svého požadavku růstu mezd o 7% a spokojí se s nárůstem o 5%, avšak Federace strojvůdců požaduje zvýšení mezd již jen o 7%, ale i nadále požadují zvýšení tarifní mzdy (8.tarifní třída + 21,5% navíc).
Jak vedení ČD, tak odborové centrály sdělily, že jsou ochotny se kdykoliv sejít a jednat o podobě kolektivní smlouvy (KS). Pokud nebude smlouva uzavřena nejpozději 14.1.2005, nastanou hrůzné chvíle pro všechny železničáře ČD.
Až 11% železničářů může dostat výpověď pro nadbytečnost (není-li uzavřena KS, platí zákoník práce, podle kterého je pracovní týden delší a zaměstnanci musí odpracovat více hodin za měsíc a je jich potřeba méně), budou mít nárok na mzdu až k 25. dní v měsíci se základem dle tarifů pro rok 2004 a další výhody, které se za posledních 14 let podařilo vyjednat přijdou nazmar.
Uvidíme, jak to s kolektivní smlouvou pro rok 2005 dopadne.


Karel Chýla Poslat mail autorovi | 11.1.2005 (20:18)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Legislativa

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
Andrea
27.01.2005 (15:40)  
Já úplně žasnu, jak může mít ten odborový svaz strojvůdců na to žaludek. Pro svůj vlastní prospěch okrást tolik poctivých občanů o víc než 25 procent platu! Jejich nároky jsou opravdu nehorázné a na úkor pracovníků jiných oblastí. Je nesmyslné, že něco takového v ČR je vůbec možné. Plně doufám, že díky petici, která je momentálně v oběhu státní zastupitelé umožní změnu zákona, aby už Odborový svaz strojvůdců a jiní vychytralci neměli možnost v jejich menšině překazit podepsání kolektivních smluv... Je to opravdu smutná situace, kdy si sami železničári, kteří mají už tak platy dost nízké střílejí do vlastních řad. Měli by se stydet!
Hoffi
17.01.2005 (23:43)  
oni si páni strojvůdci myslí že beznich to nejde,ale zapomínají na to kolik lidí je potřeba aby vůbec mohli fungovat.Víc peněz by chtěl každý,ale najde to na úkor všech.Ať jdou k soukromníkovy,když si nevážej práce a peněz který vydělaj,tam jim bude určitě líp a někteří by si nevydělali ani na chleba lemplové.Radši konec,ještě bych mohl bejt neslušnej.Neřádi to jsou,arogantní samolibý parchanti!!!!!
F
17.01.2005 (11:49)  
A tak si vlastně říkám, na co vlastně platím ty odborové příspěvky???
Bolavá Hlava
15.01.2005 (11:32)  
Můj názor je,že požadavky FS jsou přehnané.To co tam předváděj je hnus my tady dole lítáme jako hadr na holi.Strojvedoucí není nic jiného než řidič a ještě to má jednodušší.Zodpovědnost všech
zaměstnanců ČD je velká a nevím proč by měl nárůst být rozdílný.
M.P.
13.01.2005 (23:10)  
Hovado hold zůstane hovadem,že páni "federanti"
registrovaný uživatel M 
13.01.2005 (21:56)  
Dneska tuším v rádiu Impuls cosi říkali o stávce fírů kvůli nepodepsané kolektivní smlouvě. Mám ale takový dojem, že by to stejně krachlo jako ta památná stávka tramvajáků v Práglu.
registrovaný uživatel P.P.
13.01.2005 (16:38)  
Pánové,
nějak bylo, nějak bude a my si asi budeme muset zvyknout na něco nového (horšího). Ale někteří tady řeší jak se správně píše padesátiprocentní - jestli 50% nebo 50%-ni nebo ještě nějak jinak, ale nechápu, jak to souvisí s KS. Moje prababička říkávala: "Gegli, jak ti huba narostla" a psala švabachem.
registrovaný uživatel práskač
13.01.2005 (15:46)  
Stejně je už veřejným tajemstvím, že většina řadových fírů chce smlouvu podepsat. Zjistili totiž, že by to odnesli sami. Jenže vedení FS dělá, jako že nic, protože dostali zaplaceno od vedení ČD. Komu jinému se hodí do krámu, že nebude podepsaná smlouva a poletí tolik lidí? Přecei našemu úžasnému vední
registrovaný uživatel Agent_Bdt279
13.01.2005 (11:50)  
Pane boze, koukam, ze tu pisou sami chytraci, co nemaj ani pojem o veci. Tyhle plky si jdete psat nekam jinam, nebo si nejdriv precte vse o problematice a pak piste!!!
registrovaný uživatel karel.f  mail  
12.01.2005 (14:12)  
dělají na nás bubáky , pak řeknou vidíte co vše odbory zařídily a udělaly. A ještě tam v tom musí být něco jiného, jestli že většina je pro podepsání tak si myslím že by se to mělo podepsat a né tady děla neco jako že to nejde. Pokud FS chtěli něco takového beru to ale mělo se to řešit dříve a né až v období svátků. Boj o koryta je u nás asi složitá věc a většinou to odneseme mi řadoví železničáři. Podle mě by odbory měli začátkem roku napsat čeho docílily a nám posílat ubrečené informační letáky.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Logowanie
 
 
  
 
   Zarejestruj się

© 2001 - 2020 ŽelPage - administratorzy


Info
informacni okenko