..: Renesance nočních spojů pokračuje :..

nightjet WLABmz, foto: Adam Vanting Švýcarsko — Švýcarské dráhy (SBB CFF FFS) zvažují na základě politického tlaku a rostoucích obav o životní prostředí znovuzavedení svých nočních vlaků. Hovořil o tom vedoucí divize mezinárodní osobní dopravy, pan Armin Weber. „Vnímáme poptávku po tomto druhu spojení a zjišťujeme, zda a kam můžeme nové noční spoje zavést. Jistě budeme potřebovat také nová vozidla pro expanzi. Těch lze dosáhnout v horizontu dvou až tří let,“ vysvětlil Weber. Švýcarsko ale není jediná země, která pociťuje, že zrušení sítě nočních vlaků nebylo příliš perspektivní rozhodnutí. Kromě Švédska, které nad zavedením nových mezinárodních nočních spojů zvažuje již delší dobu, mají o noční spoje zájem i nizozemské železnice.

Noční vlaky SBB (převážně relace Švýcarsko – Itálie) skončily v roce 2009, lehátkové vozy ale byly provozovány až do roku 2011, kdy došlo k jejich prodeji a k úpravě na doprovodné vozy vlaků RoLa. V roce 2012 skončil provoz nočního spoje Curych – Barcelona a v roce 2016 provoz nočního spoje Curych – Amsterdam. Provoz nočních vlaků z Curychu do Berlína a Hamburku převzaly rakouské dráhy (ÖBB), které noční spoje provozují pod značkou nightjet také do Vídně, Štýrského Hradce a do Záhřebu. Díky úspěšnému konceptu provozu dokazují, že je o tento druh dopravy stále zájem a s ubytovacími vozy se tak budeme setkávat i v budoucnu.

Zdroj: RailJournal


Adam Vanting Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 24.6.2019 (6:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from Evropa


Registered user pekař 
09.07.2019 (22:28)  
Znam mininalne tri lidi z mistni redakce, kteri predikovali opak. A nekteri z nich mi I dokonce sefuji. Timto je zdravim a preji dalsi zdrave usudky, zeleznice vas potrebuje.:)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko