..: Fotogalerie - detaily fotografie 401.042-7 :..
 

401.042-7


401.042-7Informace o fotografii:
 - Místo focení: Graben-Neudorf
 - Datum: 25.8.2010
 - Autor: Michal Demčila  Poslat email autorovi
 - Zobrazeno: 4487x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 5
 - Rating od uživatelů:
 6

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

  1 2 3      Zpráv na stránku:   
07.10.2011 (12:12)  
nadkachna: No tos mě teda utřel. Jdu si kleknout do kouta a budu se tam stydět. Konečně vím, proč sis zvolil přezdívku nadkachna.
Chápu, že focení kecajících kebulí, celerbrit, interiérů vagonů a nových peronů pro různé PR tiskoviny ČD je tak obtížná profesionální práce, že by ji nikdo ze zdejších autorů jistě nezvládl. To je pouze řemeslná macha. Ne, že by nebyla potřebná pro takové fotky, ale rád bych od tebe viděl fotky, ze kterých bude poznat nějaký autorský přínos, protože jinak vedeš jen zbytečně nafoukané řeči. O takových jsem ochoten se bavit věcně až do alelujá. Očekával bych, že takových budeš mít dost a dost, když zde dáváš najevo jaký jsi machr.
07.10.2011 (9:30)  
OT
Nadkachna! řekl, že "a naznačuji, že pro mě (topiči) v této věci partnerem do diskuze na dané téma prostě nejsi"

Po přečtení tohoto vlákna a při započtení předvedených zkušeností, praktických i teoretických, spolu s přístupem k diskusím, musím dát nadkachně za pravdu. Oni dva si, totiž topič a nadkachna! sobě partnery do diskuse nejsou. Jen nevím, jestli to já a nadkachna! myslíme stejně ;-)
/OT
07.10.2011 (9:04)  
To že amatér může dosahovat špičkových výsledků a profík být nýmand, o tom žádná. Já o sobě nic netvrdím, jen to konstatuji a naznačuji, že pro mě v této věci partnerem do diskuze na dané téma prostě nejsi (a pasovky v labu fakt nedělám). Ono totiž na druhou stranu dnes hodně lidem dává vlastnictví zrcadlovky a pár povedených snímků pocit hozených na internet pocit, že to mají dokonale zmáklé po všech stránkách a vědí více než člověk profesně zainteresovaný.
Žádnou věcnou debatu jsem z tvé strany nezaznamenal, jen quaziintelektuální plkání o ničem a nesmyslné zpochybňování, které tady stejně nikoho nezajímá. Tož tak...
06.10.2011 (16:17)  
nadkachna: Jééééé, no teď jsem upad samým úžasem rovnou na prdel. To, že se živíš fotografií je automatiky patent na vědění. Že mi to hned nedošlo. To já znám taky jednoho, co o sobě tvrdí, že se živí fotografováním a přitom fotí jako prase. Rovněž tak člověk ve fotolabu, který dělá jako doplněk průkazové fotky je profesionál, protože se tím živí.

No jo, takže nejspíš tím, že jsi mi teď oznámil, že se focením živíš, veškerý pokus o nějakou věcnou debatu končí.
Zobrazovací umění je blbost, protože Platón nebyl profesionální fotograf, ředitel galerie výtvarného umění, který má VŠ vzdělání jako teoretik umění je blbec, který neví co plácá, někteří vyučující na uměleckých školách, kde se vyučuje fotografie jsou taky troubové, protože pan nadkachna se fotografováním živí a musí tomu přeci rozumět zdaleka nejlíp. Mohl bych se prosím dozvědět, jakou odbornou kvalifikaci pan nadkachna má.

K těm blábolům co údajně vypouštím, bych dodal jen to, že prakticky všechno co jsem v předchozích komentářích napsal jsou jen odkazy na texty napsané lidmi, kteří se fotografií zabývali dosti zevrubně po praktické i teoretické stránce. Odkazy na studijní obory uměleckých škol se dají označit za bláboly stěží.
Škoda, že jsem nedočkal ani jedné konkrétní odpovědi na několik dotazů. Předpokládal bych, že profesionální fotograf by to měl zvládnout levou zadní, aby mě utloukl argumenty.
06.10.2011 (15:32)  
Touha po poznání je pěkná věc, jen se nesmí ustrnout v půli cesty. Pak to končí u takových rádoby fundovaných blábolů, co tu vypouštíš.
K vědomí toho, jak se daná věc má mi nestačí ani tak pro tebe nalezený odkaz na wikinu jako spíš fakt, že mě fotografie a vizuální komunikace vůbec už nějaký ten pátek živí.
06.10.2011 (15:02)  
nadkachna: Zobrazovací nebo-li mimetické umění, je termín hodně starý. Mimetiku používal již Platón nebo Aristoteles. Takže bych s ním určitě úspěch měl i na těch školách, které by mi měly "otevřít" oči.

Ten odkazovaný sborník vyšel v r.2003 a obsahuje texty od r.1839 do r.2000. Jejich pročtením se lze dozvědět, že názory na to, co je vlastně fotografie jsou mnohdy dosti protichůdné a dodnes nejsou jasně vymezené.

Vážně se určitě neberu a pokud něčemu nerozumím, snažím se tomu přijít na kloub. Možností je dost (literatura, studium, zkušenosti od vzdělanějších atd.). Tobě zřejmě postačí heslo z Wikipedie v kombinaci s dostatečným sebevědomím.

Když už jsi doporučoval návštěvu galerií, tak by mě zajímalo, ve které galerii výtvarného umění jsi mezi sbírkami viděl fotografie? Mě se to zatím ještě nepoštěstilo a navštívil jsem jich již dost u nás i v zahraničí.
06.10.2011 (11:35)  
Páni, koukám, že jsem pěkně píchl do chytrolínova hnízda:-)
Bohužel jsi mě nijak nepřesvědčil, naopak jen utvrdil v tvém zoufalství. Na ty školy jsem v nadsázce odkazoval jako na instituce, kde by tě mohly vyvést z tvého omylu, ne proto, že se tam fotografie nutně přímo vyučuje. Myslím že termín "zobrazovací" umění by měl jistě úspěch:-) I když sem hodíš sebedelší elaborát (sborník z roku 1974 - fakt sranda:-) ), nic na tom, že fotografie je výtvarnou disciplínou nezměníš. Zkus se nebrat tak vážně a přijmout fakt, že všemu prostě rozumět nemůžeš.
06.10.2011 (10:37)  
nadkachna: Když už jsi mě posílal doplnit si vzdělání na ITF Slezké univerzity v Opavě, tak se mi na internetu podařilo najít toto:
http://www.itf.cz/studenti/citanka.pdf
Je to sborník vydaný ITF a kdyby sis ho ráčil přečíst, tak by ses dozvěděl o fotografii docela zajímavé věci. Chápu, že louskat téměř šedesátistránkový text sborníku nabitý mnohdy až filosofickými úvahami na téma fotografie a umění je dost náročné, ale je to čtení velmi poučné a celkem pěkně chronologicky zachycuje vývoj teorie fotogarfie.
Když si "nalistuješ" str.44 tak si můžeš přečíst stať Jaroslava Anděla. Obzvláště její první věta je pozoruhodná (dovolil jsem si zvýraznit)

Jaroslav Anděl: Proměny názoru na fotografii.
Fotografie dnes, teoretické a kritické přístupy. Sborník z pracovního setkání teoretiků, kritiků, historiků
a fotografů. Moravská galerie v Brně, 15. 1. - 16. 1. 1974, s. 3 - 12.

Na rozdíl od výtvarného umění nepředstavuje fotografie samostatnou stabilizovanou instituci, ale
otevřený multifunkční systém, zapojený do různých společenských struktur. Ve fotografii se setkává
věda, technika, umění, průmysl, reklama, politika, využití volného času a další oblasti sociálních aktivit.


Přeji příjemně strávený čas při čtení sborníku za účelem náležitého a věrohodného poučení.
Zdraví nepozorný školák, chytrolín a tragéd (to se píše s d a ne s t), topič
06.10.2011 (9:28)  
nadkachna: Já jsem právě ve škole pozor dával a dávám a do galerií chodím a proto se divím.
Ty tvoje argumenty nejsou ale příliš věrohodné. Když už odkazuješ na nějaké školy, tak co kdyby ses podíval na to, kde se vyučuje výtvarné umění a kde fotografie a jaké obory se vyučují na Akademii výtvarných umění a jaké Filmové akademii múzických umění.
Abys to nemusel, tak dlouho hledat.
http://www.avu.cz/category/avu-menu/studium/akreditovan%C3%A9-obory
http://www.famu.cz/katedry-a-pracoviste

Tou VŠUM jsi zřejmě myslel VŠUP, není-liž pravda? Ta opravdu nemá za cíl vychovávat výtvarné umělce (stačí se podívat jaké katedry na škole jsou: http://www.vsup.cz/cs/studium/studium-v-cestine/uchazec/struktura-skoly/katedry-a-prehled-atelieru) a když už chceš mluvit o poučení, tak by ses měl možná zapsat na Katedru dějin umění a estetiky, aby ses náležitě a věrohodně poučil a nepsal zde nesmysly.

Když už chceš o fotografii tvrdit, že je uměním, což je také diskutabilní tvrzení, tak bych fotografii raději zařadil do zobrazovacího umění, podobně jako film a ne do výtvarného.

Na Hollarce se fotografie nevyučuje a spíše než výtvarné umění se tam vyučuje něco jiného. Stačí se podívat zde:
http://www.hollarka.cz/stredni-umelecka-skola
nebo zde:
http://www.hollarka.cz/vyssi-odborna-skola

No a Hellichovka, tak ta už nemá s výtvarným uměním téměř nic společného.
http://www.graficka-praha.cz/?go=7
http://www.graficka-praha.cz/?go=17

a pro úplnost ještě Slezská univerzita, tak to jseš už teda vedle jak ta jedle. Ta nemá s výtvarným uměním cokoliv společného, pokud tedy nechceš tvrdit, že něco ze studijních oborů z tohoto seznamu je výtvarným uměním:
http://www.fpf.slu.cz/studium/studijni-programy-akreditovane/kkov-fpf-10-8-2011.pdf

Kdyby sis dal trochu víc práce s klikáním, tak by ses mohl dozvědět, proč se na Slezské univerzitě v Opavě vyučuje předmět Tvůrčí fotografie.
http://www.itf.cz/index.php?clanek=17

Než mávat mnohdy nedokonalými hesly z Wikipedie je lepší opravdu dávat ve škole pozor a mít alespoň základní poznatky z teorie umění a teorie fotografie, dějin umění a dějin fotografie a na škodu není ani něco z estetiky. To se však na internetu blbě hledá resp. to tam není a pokud to tam je (jako třeba tebou odkazované heslo wikipedie) tak je to blbě napsaný.

Když chceš pod fotkami v galerii šířit osvětu, tak bych prosil, aby to bylo s nějakou erudicí.
06.10.2011 (8:00)  
Topiči, ty jsi fakt tragét. Kdyby jsi se alespoň nesnažil působit jako takový chytrolín. Když už jsi byl nepozorný ve škole při hodinách výtvarné výchovy, opět doporučuji internet, hned první odkaz na wikipedii (http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDtvarn%C3%A9_um%C4%9Bn%C3%AD) je snad srozumitelný i pro tebe. A je-li i to málo, zkus osobní návštěvu nějaké galerie či se poptat na VŠUM, holarce, helichovce, opavské univerzitě či jiných školách, výtvarně zaměřených. Jistě tě náležitě a věrohodně poučí. Takže výtvarnému (vizuálnímu) umění zdar a tomu fotografickému především:-)
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2024 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko