..: Komentáře :..


Komentáře uživatele "Chary":

  1 ... 139 140 141 142 143 ... 567      Komentářů na stránku:   
FotkaZprávaDatum
810.424-2No to je právě ten problém toho "zde". "zde" může znamenat tento flek, nebo tuto trať, a tam to kulhá, protože trať je rozdělena na dvě poloviny, dole jezdí 810 (řekněme převážně v najbrtu) a nahoře jezdí 814 a maňas, který jede dole jen v případě výluky. Takže zde != zde.14.02.15 - 20:35
810.424-2Podívej se do galerie. Naprostá většina fotek má hodnocení autorů o (0-4) body větší než hodnocení uživatelů. Najdou se výjimky, ale ty spíš potvrzujou pravidlo.

Tohle rozhodně není prémiový autor, anonymní fotka od lesa,
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/elektricke-lokomotivy/362/362092.html

Takže bych na téma strůjci fotky rád viděl nějaké nové, méně otřepané konspirační teorie ;-)
14.02.15 - 10:51
810.424-2Jo tak pokud placka v krajině s vlakem na prostředku je "charakter krajiny", tak to pak jo, to se potom na takovej argument nic vymyslet nedá.

Zajímavé je, že na této fotce tě "charakter krajiny" vůbez nezaujal. http://www.zelpage.cz/fotogalerie/elektricke-lokomotivy/122/122413.html

Já myslím, že to je poučení do příště. A vůbec nemám na mysli to, jak nebo co kde fotit ;-)
14.02.15 - 10:22
810.424-2Co že jsi ukázal? Zatím jsi ukázal svoje obligátní teorie "jde to tam líp/jezděj tam lepší vlaky/jsou tam lepší místopisný fleky". A teda ty mstopisný fleky, to je paráda, těch je jen kolem Kornatic na obě strany tak pět na kilometr.

Dívám se na ty zmiňovaný fotky, buď článek na K

http://www.k-report.net/clanky/odklony-v-roce-2009-z-nezvestic-do-mirosova/

a tam se za místopisný dají považovat fotky od Mirošova, jinak si nechám rád vysvětlit místopisnost například těchto dvou fotek
http://www.k-report.net/foto/i008251.jpg
http://www.k-report.net/foto/i008252.jpg

a dále zmiňovaná tato fotka
http://www.lokomotivy.net/zobraz2.php?rada=r742&loko=39701&cislo=
což je opět nějakej oblouček s přejezdem kdesi, i když opačně to lze mít "místopisně" s kostelem.

A ty odpolední vlaky z Rokycan vedený 810, jakej myslíš konkrétně spoj? Já tam vidím jen "půl páru" 27832 (solo) a 835 (slepená s 814).

Apropos, kterej konkrétní flek v Kornaticích chceš mít krajinářsky?
beru směr od Nezvěstic

les
les
les
les
les
výjezd z lesa (pro tebe nuda, bez místopisu)
placka v poli (stále bez místopisu)
cancour lesa u přejezdu na kraji Kornatic (stále bez místopisu)
placka v poli (stále bez místopisu)
zastávka Kornatice (placka v poli u přejezdu)
placka v poli (stále bez místopisu)
placka v poli (stále bez místopisu)
placka v poli (stále bez místopisu)
Lipnice mezi barákama
les
les

takhle malebný jsou ty Kornatice, kde tam chceš mít co místopisně?

http://bit.ly/1zd6Voy
13.02.15 - 20:37
810.424-2Panejo, to jsou teda áleje :-)

AN, čekal jsem, kdy nás přijdeš vyškolit. Docelat ti to trvalo, ale jede zcela ve svém duchu. Nic se ti nelíbí, ty to máš líp, jde to tam líp, jsou tam lepší místa, jezděj tam lepší vlaky.

Bohužel, zcela ve svém duchu motáš několik věcí dohromady.

Jak jezdí šoupák netuším, ale podle těch fotek je to ráno. Já se ráno neurvu a ani nevím, v kolik to má jezdit. To, že jsem se dovedl urvat na jedno odpoledne, kdy bylo hezky, bylo daný velkou hromadou okolností, který člověk pracující na dráze nemůže nejspíš nikdy pochopit.

Dále motáš dvě půlky tratě dohromady, protože jak jinak si vysvětlit "Mirošov zámek" a "něco jiného než 810 v najbrtu" - na horní půlce jezděj regíny. Ano, to je rozhodně lepší než 810 :-D

Fleky - já tam byl. Teda na spodní půlce. Buď je to totálně utopený v lese, nebo je to v placce v polích. Téměř nic mezi. Tohle je jedna z mála výjimek. Ty lepší fleky, jestli máš na mysli ty placatiny ze článku na káčku, tak ano, pro tebe jsou zajisté lepší, pro mně vůbec. Neshodneme se na definici "lepší místa". Jsou tam dobrá místa, bohužel některá na léto kvůli slunci, nebo jsou to provary jako ten přejezd u Mešna, focenej ze všech stran, jak jsem později zjistil. I já tam mám fotku.

Suma sumárum, tvoje filipika mi přijde uplně mimo. Ovšem až mě to někdy začne překvapovat, tak to oslavím :-)
13.02.15 - 19:52
797.801-8Naopak, čeština je nádherná! ;-)12.02.15 - 21:21
750.162-0 + 750.163-8Předpokládám, že aby jakákoliv lokomotiva vyjela lusknutím prstu, tak musí být udržována v nějakém stavu.

Bavme se o lokomotivě motorové. V zimě v mrazech v nějaké vytápěné rotundě, nebo při velkých mrazech při stání venku se musí protáčet motor, aby chladivo nevychladlo příliš, viz např. protáčení v depu ČDC Turnov. Takové protáčení bude zřejmě ekonomicky méně příznivější než temperovaná rotunda.

Celoročně se musí udržovat stav baterií, čili nabíjet staticky. Bez baterky nenavrčíš. Když jde o to oživit jednu dlouhodobě stojící, tak se to asi dá nabít ad-hoc, ale když se tu bavíme o několika stovkách lokomotiv, které musí právě lusknutím prstu vyjet místo všech elektrických, tak těžko má každé depo desítky nabíječek.

Takže držet v zimě navíc několik stovek dýzlových lokomotiv ve vytápěných prostorách a udržovat baterie tak, aby šlo nastartovat, musí logicky nějakou tu kačku stát. V létě je to levnější o promrznutí motoru, ale baterky platí celoročně.

Nemluvě o tom, že režijní náklady na provoz těch stovek rotundových stání všude po republice asi taky nebudou nula. Minimálně např. ostraha, protože nechci přijít k rotundě plný mašin bez kabelů k trakčákům, viz běžná praxe na hřbitovech.

Ale je to jen má amatérská ekonomická úvaha, nejsem zasvěcen do detailů provozování dýzlových dep.
11.02.15 - 15:21
377.0504V Ratajích je taky óbrmost http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/742257.jpg

Je vůbec někde nějaký skutečný most podobné konstrukce jako na této fotce?
11.02.15 - 14:30
193.930Ano, funguje

http://lmgtfy.com/?q=kamera+choce%C5%88+%20n%C3%A1dra%C5%BE%C3%AD
11.02.15 - 11:51
123.025-9Totálně naslepo? Jako, bez předletové přípravy z fotomapy? Jako, "tady by to možná šlo, ale třeba to bude zarostlý, anebo naopak tenhle svah by mohl bejt vykácenej"... fakt někdo jezdí uplně uplně naslepo?09.02.15 - 23:48