..: Články :..

Foto 1Kralupy nad Vltavou - V pondělí 19.3.2007 krátce po půl desáté večer vykolejil mezi Vraňany a Cítovem u Kralup nad Vltavou rychlík jedoucí z Prahy do Děčína. Stalo se tak po střetu s automobilem na železničním přejezdu chráněném závorami a světelnou signalizací.

Nehoda, při které vykolejila lokomotiva a tři vozy rychlíku, se obešla bez většího počtu zraněných, výše škody se pohybuje v řádech desítek milionů korun. Rychlík na přejezdu narazil do uvězněného osobního automobilu v rychlosti cca 140 km/h. Lokomotiva vykolejila a sjela z železničního náspu na pole, první až třetí vůz zůstaly stát napříč na kolejích, jeden z nich je nakloněný na bok. Při nehodě byl podle předběžných informací zraněn strojvedoucí a jeden cestující ve vlaku.

Aktualizace 20.3., 11:00 (-cspsv-)

Foto 2 V návaznosti na nehodu jsou vlaky odkláněny přes Lysou nad Labem, kde mění směr (EN 353 a R 379 projíždí se zpožděním kolem 60 minut). Zpoždění se díky tomu přenáší i na ostatní vlaky (např. Os 9409, 40 minut).

Aktualizace 20.3., 13:00 (-cspsv-)

Policie podezřívá 3 muže z pojišťovacího podvodu. Audi bylo dle domněnky nastraženo na koleje úmyslně. V případě, že se podezření potvrdí, hrozí viníkům obvinění z pojišťovacího podvodu a obecného ohrožení.

Aktualizace 20.3., 23:00 (-jrtrain-)

Podle posledních informací z médií (Česká televize, iDnes.cz), se potvrzuje podezření o pojistném podvodu. Policie již zatkla tři podezřelé osoby. Ty se měly dopustit pojistného podvodu tím, že chtěly poškodit automobil na kolejích a poté s ním z místa odjet. Škodu na automobilu pak plánovali uplatnit na pojišťovně. Nicméně se auto v kolejích zaklínilo a pachatelé jej nebyli schopni vyprostit. Ještě před srážkou se k vozidlu dostala Policie ČR, která přivolala hasiče k vyproštění vozidla a též kontaktovala výpravčího ve Vraňanech kvůli zastavení vlaků na trati. Bohužel došlo k mylné informaci ohledně umístění přejezdu a výpravčí zastavil provoz na jiné trati a to z Vraňan do Straškova.

Aktualizace 20.3., 23:50 (-cspsv-)

Ve 22:10 hod. byl obnoven provoz po jedné koleji. Tím byla ukončena náhradní autobusová doprava i odklony vlaků. Včerejší vykolejení rychlíku si vyžádalo 1 těžké a 4 lehká zranění.

Ilustrační foto, DIČRNošovice - Ve čtvrtek 25.1.2007 se v Nošovicích na Frýdecko-Místecku srazil na železniční vlečce do pivovaru Radegast vlak a tahač s návěsem na svoz stromů.

Ilustrační Pardubice — Dnes ve večerních hodinách byla nahlášena bomba na trati 010 mezi stanicemi Choceň a Pardubice hl.n. Některé vlaky (EC 137 Slovenská Strela, SC 510 Pendolino) byly vedeny odklonem přes Hradec Králové a Týniště nad Orlicí. V současné době je provoz na trati již obnoven. „Mohu potvrdit, že Policie České republiky prováděla na místě šetření. Tím pádem jsme museli zastavit dopravu,“ uvedl pro deník Aktuálně.cz Aleš Ondrůj, mluvčí Českých drah. Dodal, že se dráhy snažily cestující informovat jak o situaci, tak o následných přípojích. Ve 20:55 byl provoz na trati mezi Pardubicemi a Chocní obnoven. Zpoždění dálkových vlaků se pohybují od 80 do 120 minut.

ilustracni obrazekStarý Kolín - 5.8. ve stanici Starý Kolín (trať 010) skočila pod vlak asi padesátiletá žena. Byla na místě mrtvá. Policie zjistila, že se jednalo o sebevraždu.

Bocanovice - Ve čtvrtek 10.8. ve večerních hodinách přejel nákladní vlak člověka na zastávce Bocanovice (trať 320). Jelikož na druhé koleji probíhá výluka z důvodů opravy železničního svršku, tak byl asi do jedné hodiny ranní přerušen provoz. V důsledku této události byl R 422 Cassovia opožděn asi o 150 minut a R 424 Laborec asi o 90 minut.

Předměřice nad Labem - Osobní vlak přejel v noci z 10. na 11.8. u Předměřic nad Labem (trať 031) na Královéhradecku 19-letého Slováka. Policie zjišťuje, zda šlo o nehodu, nebo sebevraždu. Na trati z Hradce Králové do Jaroměře se 2 hodiny nejezdilo.

Český Brod - 11.8. srazil v Českém Brodě nákladní vlak člověka. Na místě zemřel. Tělo bylo v takovém stavu, že záchranáři ani nemohli určit pohlaví oběti.

Ponětovice - V pátek 11.8. kolem 14:00 se na přejezdu v Ponětovicích (trať 340) srazil rychlík z Brna do Českého Těšína (lokomotiva 363.169) s francouzským zájezdovým autobusem.
Podle předběžných výsledků vyšetřování je zřejmé, že řidič autobusu nerespektoval zvukové výstražné znamení a vjel na přejezd bez závor chráněný zvukovou a světelnou signalizací.
Nehodu nepřežil řidič autobusu a zraněno bylo 8 lidí z autobusu a strojvedoucí.

Považská Bystrica - 13.8. okolo 19:15 zachytil vlak IC 403 Gerlach jedoucí z Vídně do Košic u stanice Považská Bystrica 22-letého muže. Byl na místě mrtvý. Vlak byl v důsledku nehody 100 minut opožděn.

Zroje: Novinky a Idnes

680Pečky - Vlak SC 503 Pendolino dnes z technických důvodů ukončil svou jízdu v Pečkách (trať 011). Problémy už nastaly na vlaku SC 500, který nabral v Pardubicích 60 minut zpoždění, se kterým dojel do Prahy. Následující vlak, SC 503, kvůli tomu vyjel opožděn o půl hodiny z Prahy Holešovic a postupně zpoždění zvyšoval, na konečných 50 minut v Pečkách. Cestující si přestoupili do zpožděného (50 min.) R 243 Fatra.

Zdroj: Idnes

nehodaMladějov v Čechách - Ve čtvrtek 29.12.2005 před 20. hodinou se na přejezdu v Mladějově v Čechách střetl osobní vůz Audi s projíždějícím vlakem. Vlak odhodil automobil do příkopu. Řidič po nehodě vykopl přední sklo a utekl. V havarovaném voze zanechal manželku a dvě děti.
Než vlak zastavil, ujel ještě asi sto metrů. Řidičova manželka a děti měly jen lehká zranění. Škoda na vlaku je asi 45 000 korun. Nehodu zavinil řidič auta.

Praha - Pražští hasiči zasahovali ve Vršovicích u lokomotivy, ve které se vznítilo zařízení chránící stroj proti bleskům. Jednalo se o stroj 110.032. Oheň se jim podařilo okamžitě zlikvidovat. Škoda je 35 000 korun.

Zdroj : iDnes.cz

Ilustracni obrazekPardubice - Dnes okolo 6. hodiny ranní byla mezi Pardubicemi a Přeloučí stržena trolej. Vlaky nabraly až dvouhodinové zpoždění, některé EC vlaky směrem na  Břeclav byly odkloněny přes Havlíčkův Brod. Zpoždění se dotkla i Pendolin: SC 500 nabral asi 130 minut, SC 501 asi  100 minut. Provoz se podařilo obnovit až v 8:40.

Zdroje: idnes.cz
Babitron

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 06:03
zapadá v 18:16
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...