..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Řecko :..

Ilustrační obrázekAtény - Dnes v 0:15 došlo ve stanici Larisa na nedávno modernizovaném úseku hlavní tratě Atény - Soluň k vykolejení vlaku IC 74 směřujícím do Alexandroupoli na severovýchodě Řecka. Doprava mezi Larisou a Soluní byla zastavena, trať pro provoz se podařilo uvolnit až v cca 8:30. Při nehodě bylo zraněno 28 cestujících, z toho 11 jich muselo být hospitalizovno. Žádné ze zranění není vážné. Důvodem vykolejení byla podle předběžných dohadů porucha výhybky, není však vyloučena chyba strojvedoucího. Mimořádnou událost šetří místní drážní úřad, který zatím příčiny nehody nepotvrdil.

12.7.2007 - 14:50 - V Aténách se srazily vlaky

Řecko / Atény - Ve čtvrtek 12.7. dopoledne došlo v Aténách k čelní sážce osobního a nákladního vlaku. Při nehodě bylo zraněno 49 lidí, dvacet pět vážně zraněných bylo převezeno do nemocnice. Podle místní policie se většinou jednalo o zranění hlavy. Podle hasičů byla většina cestujících z místa nehody evakuována.

Přeplněný osobní vlak jel ze severního předměstí do centra Atén. Když jeho strojvůdce viděl, že po stejné koleji proti němu jede nákladní vlak z Korintu, začal brzdit a vyzval cestující, aby se drželi, srážce ale již nezabránil. Podle policie jsou oba vlaky vážně poškozené, kabina strojvedoucího u osobního vlaku je zcela zničena. Proč se objevily oba vlaky na jedné koleji zatím není známo, příčiny šetří policie.

zdroj a foto : Novinky.cz , Idnes.cz

Atény - Z důvodu rozsáhlých prací na trati Pireus - Atény - Inoi - Soluň dochází k výraznějšímu omezení příměstské dopravy provozované společností Proastiakos od 6.9.2006.

Atény - Dne 9.3.2006 byla ustanovena vyšetřovací komise, jejíž úkolem bude vyšetřit okolnosti nehod, které se staly v poslední době. Členové komise nejsou jen řečtí znalci v oboru, ale byli přizváni také odborní zástupci ze zemí EU. Předpokládaná doba práce této komise jsou 3 měsíce. Komise se bude zabývat bezpečností provozu na Řeckých železnicích a navrhne opatření k předcházení nehod.

9.3.2006 - 10:27 - Nehoda na železnici v Řecku

bleskAtény - Ve středu (8.3.2006) večer došlo k železničnímu neštěstí nedaleko řecké metropole Atén. Jeden člověk zahynul, deset dalších bylo zraněno. Obětí je strojvedoucí vlaku, který vykolejil se 130 cestujícími asi 30 km severně od Atén v Medini. Vlak směřoval z Atén do Soluně. Příčina nehody není zatím známa, ale pravděpodobně narazil osobní vlak do nákladního vlaku, který stál ve stanici.

Zdroj: Aktuálně.cz

21.10.2005 - 6:47 - V Řecku vykolejil vlak, zraněno 18 lidí

nehodaŘecko - Ve čtvrtek u Soluně na severu Řecka vykolejil vlak jedoucí ze severovýchodního města Alexandroupilos do Atén. Po nehodě vzplanul malý požár, bylo zraněno 18 lidí, včetně osmnáctiměsíčního dítěte. Podle mluvčího vlády byla příčinou nehody nepřiměřená rychlost vlaku.

Zdroj : iDnes.cz , Novinky.cz

Řecko - Od 10.5. do 11.5. na řeckých železnicích probíhá stávka. Důvodem stávky jsou sociální poměry pracovníků železnic. Z tohoto důvodu dnes a zítra nevyjede většina vlaků. Pro zachování základní dopravní obslužnosti na hlavních tratích vyjedou tyto vlaky:

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:59
sets at 21:13