..: All news and reports - Fikce a vtipy - Polsko :..

DRG steam locomotive Class 01 No 046 at main railway workshop RAW Frankfurt-Nied in Frankfurt-Nied in the year 1938, foto: Urmelbeauftragter Legnica — Není pochyb o největší železniční události tohoto roku v Polsku. Příchod nových nebo rekonstruovaných jednotek, vozů a lokomotiv nebo otevírání modernizovaných tratí a stanic je poměrně běžnou záležitostí, proto je událostí roku jednoznačně hledání vlaku s nacistickým pokladem nevyčíslitelné hodnoty u Valbřichu v Dolním Slezsku.

Przewozy ReionalneVaršava — Společnost Przewozy Regionalne (PR), zajišťující v Polsku regionální dopravu, má značné potíže. Maršálkové polských vojvodství totiž nejsou spokojeni s nízkou kvalitou vlaků tohoto dopravce a tak se stále více a více mluví o tom, že řešením by mohli být noví dopravci. Hrozba většího vstupu konkurence v regionální dopravě v Polsku se ale příliš nelíbí představitelům společnosti Przewozy Regionalne. Výsledkem vstupu nových dopravců by totiž bylo, že by společnosti Przewozy Regionalne zbyly jen spoje mezi vojvodstvími, kde však dominuje dopravce PKP Intercity. A proto vedení společnosti začalo vymýšlet jak dál. Tyto plány byly ještě donedávna přísně tajné, naší redakci se ale podařilo získat od bývalého pracovníka firmy PR náznaky plánů. Vedení společnosti bylo sice zprvu trochu zaskočené kvůli tomu, že se o jejich plány zajímáme, nakonec nám ale byly poskytnuty následující zajímavé informace.

1.4.2010 - 16:00 - Bratr vlaku Jadran vyjede v létě

Jadran, Odb.Lučební, foto: Duhy Praha/Varšava — V letních měsících se mohou cestující svést opět autovlakem k moři. Po zrušení Jadranu v jízdním řádě 2009/2010 České dráhy přinesly zajímavou novinku. Autovlakem k moři chtějí pečovat o své zákazníky i nadále a tak připravily zajímavý projekt – R 1402/1403 Baltikan. Tento autovlak bude jezdit k Baltskému moři od 23. 6. 2010 do 5. 9. 2010 každý den. Vyjíždět bude ve večerních hodinách z Prahy hl.n. a končit bude v oblíbeném letovisku Kołobrzeg. Nutno podotknout, že přes polské území pojede Baltikan jako osobní vlak 14566/14567. České dráhy se totiž snaží snížit náklady a uzavřely s PKP dohodu, jež bude mít pro jízdu vlaku toto „omezení“. Ušetřené peníze chtějí dráhy použít na revitalizaci vozů pro rychlíkovou dopravu. Vlak bude sestaven z lůžkových a lehátkových vozů, jejichž servis poskytuje firma JLV, a vozů k sezení 2. třídy. Řazení vlaku naleznou zájemci již v nebližších dnech na portále ŽelPage. Nakládka a vykládka vozidel bude probíhat pouze v Praze a Kołobrzegu.

Zdroj: Kachnafax, Agencja dzika kaczka

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:53
sets at 21:15