..: ZelPage Reports - ČR Jihočeský :..

M 400.001 pod siluetou města Tábor, foto: Václav ŠimandlTábor, Bechyně — Již od soboty 4. června až do 28. srpna připravily České dráhy letní nostalgické jízdy s historickými lokomotivami po nejstarší elektrifikované trati ve střední Evropě. Po všechny víkendy v tomto období bude na denní vlaky nasazována tzv. bobinka, lokomotiva řady E 422.0, s dvojicí červených kořistních vozů DR. U příležitosti doprovodných akcí v Táboře a v Bechyni pak o vybraných sobotách vyjede i motorový vůz M 400.001, který se dochoval z dob počátků této dráhy.

JHMDJindřichův Hradec - V sobotu vrcholí oslavy stého výročí úzkokolejné trati Jindřichův Hradec - Obrataň. Do Kamenice nad Lipou pojede parní vlak s přípoji z Prahy a z Českých Budějovic, které odvezou účastníky i večer zpět. Oslavy probíhají ale celý týden od Dne železnice až do 1.10. Bližší informace o programu a reportáže z uplynulých dnů najdete na webu JHMD. Účast můžeme jen doporučit.

zdroj: JHMD

balmČeské Velenice - Občanské sdružení Posázavský pacifik v pátek u příležitosti převzetí nově lakovaného přípojného vozu Bix s barovou úpravou uspořádalo veřejnou jízdu z Prahy do Českých Velenic a zpět spojenou s exkurzí do areálu společnosti ŽOS České Velenice.

Asi 60 zájemců zcela zaplnilo motorový vůz M 262.045 a využilo tak příležitosti ke svezení se po zajímavých tratí a pořízení několika záběrů během připravených fotozastávek v krásném podzimním dni.

LinzRakousko - Z důvodu rozsáhlého poškození železničních tratí v Rakousku (viz mimořádnosti v zahraničí), vstupuje v platnost od 25.srpna 2005 na ČD toto dočasné opatření:
přímý lehátkový vůz Praha - Zürich a zpět (č. 373), řazený na ČD pravidelně ve vlacích R 273 a R 272 (Praha hl.n. - Č.Budějovice - Linz a zpět) je od 25.srpna 2005 dočasně provozován pouze v úseku Linz Hbf. - Zürich a zpět. V úseku Praha hl.n. - Linz Hbf. (R 273) cestující mohou využít náhradního vozu 2. třídy.
lehátkový vůz je mezi stanicemi Linz - Zürich a zpět veden vlaky EN 466/467 po odklonové trase takto: Linz - Salzburg - München - Augsburg - Günzburg - Ulm - Karlsruhe - Kehl - Basel - Zürich a zpět. Zpoždění vlaků EN 466 / 467 po projetí odklonové trasy dosahuje pravidelně cca 240 minut.
toto opatření bude v platnosti přibližně 30 dnů. Po zprovoznění tratí v Rakousku bude pravidelné přímé spojení lehátkovým vozem v úseku Praha - Zürich a zpět opět obnoveno.
www.cd.cz

Jindřichův Hradec - Doplněno 23:25 - Dnes okolo desáté hodiny došlo k vykolejení rychlíku R 667 Junák v obvodu žst. Jindřichův Hradec. Ze stanice vede směr Jihlava kolejová splítka normálního a úzkého rozchodu. Vlaky směr Jihlava odjíždějí kolem cestového návěstidla po splítce, ze které se u St.4 (Dolní Skrýchov) odděluje trať na Obrataň a u St.5, zvaného Kanclov, se odděluje úzká směr Nová Bystřice. Právě na St.5 signalista zazmatkoval s zapomněl přestavit výhybku směr Jihlava a nechal ji směr Nová Bystřice.
Přes výhybku se jezdí maximálně čtyřiceti kilometrovou rychlostí a tou přibližně jel i vlak před vykolejením.
Mimo trať skončila lokomotiva 242.251-7 DKV České Budějovice a vůz A150.
Strojvedoucí lokomotivy utrpěl pouze lehká zranění, ale signalista se zhroutil a byl převezen do nemocnice. Z cestujících nebyl nikdo zraněn.
V současnosti je zavedena NAD mezi Jindřichovým Hradcem a Jarošovem nad Nežárkou, na úzké je NAD zajištěna mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí.
Kolem šesté odpoledne na místo dorazil nehodový jeřáb, který nakolejil vůz A150, ale lokomotivu nakolejí někdy kolem půlnoci. Poté "dráteníci" navěsí trolej, kterou museli kvůli vyprošťování snést, a během zítřejšího dopoledne se začne s opravou poškozené trati. Vlaky by místem mohli začít jezdit zítra odpoledne...

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2020 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:53
sets at 16:31
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...