..: All news and reports - Služby - ČR Jihočeský :..

ZávoryVyšší Brod - Společnost AŽD Praha na nově elektrizované trati Rybník - Lipno modernizovala zabezpečovací zařízení a čtyři železniční přejezdy. Více než rok trvající investiční akce si vyžádala přes 32 mil. Kč.
Součástí modernizace byla i změna systému řízení dopravy. Dříve bylo na této trati zabezpečovací zařízení pouze ve stanici Loučovice. Po ukončení nové elektrizace má celá trať jednotné zabezpečovací zařízení, jehož hlavní ovládací stanoviště je ve stanici Rybník. Odtud má dispečer veškeré informace o stavu na trati a provozu a řídí veškerá zabezpečovací zařízení. Původní železniční přejezdy na trati byly všechny nechráněné. Z důvodu zvýšení bezpečnosti provozu jsou nyní přejezdy vybaveny moderním přejezdovým systémem PZZ-RE.
Podle generálního ředitele AŽD Praha Ing. Zdeňka Chrdleho, zařízení typu PZZ–RE, které AŽD Praha na tyto čtyři přejezdy nainstalovala, představuje jeden z nejmodernějších dostupných systémů u nás. Výstražníky jsou vybaveny pozitivní signalizací bílým světlem.
Stavba, jejímž investorem je Správa železniční dopravní cesty, Stavební správa Plzeň, byla financována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

Zdroj : AŽD
Související zprávy :
16.6.2005 - V pátek 17. června bude trať Rybník - Lipno opět uvedena do elektrického provozu

363045 - Doplněno 30.1. 1:15 - foto + podrobnosti - Veselí n.L. - Dnes krátce po čtvrt na tři odpoledne došlo na železničním přejezdu ve stanici Veselí nad Lužnicí ke srážce rychlíku R 637 (v čele 363.045) s osobním automobilem, jehož řidič byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Doprava na hlavní trati Praha - České Budějovice byla zastavená do cca 16.00, kdy projely postupně R 642 a 639, který vezl frekvenci vlaku 637. Ten byl pouze stažen z trati, aby nebránil ostatním vlakům.
Na snímku je zachycena lokomotiva 363.045 DKV ČB, která má pouze ohnutý pluh.

« Newer messages | 1 2   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2019 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 07:24
sets at 18:09
:. New on VLAKY.NET
Poslední příspěvek 120 rokov trate Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty
Nedávno spomenuté 120. výročie trate Lužianky – Hlohovec – Leopoldov možeme doplniť ďalším, rovnako okrúhlym výročím. S tou traťou totiž súvisí aj trať Trnava – Smolenice – Jablonica – Kúty, ktorá predstavuje ...

Poslední příspěvek Parádní wolsztynská „Parada parowozów 2018“
Mezinárodní setkání parních lokomotiv v místě posledního pravidelného normálněrozchodného parního provozu je tradičním fenoménem. Letos se do polského Wolsztyna vydala i moje maličkost a byla svědkem již ...

Poslední příspěvek ZSSK predstavila 2. zmenu cestovného poriadku
V nedeľu 10. júna 2018 vstúpi do platnosti 2. zmena Cestovného poriadku 2017/2018 (GVD). Vďaka vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú ľudia z okolia hlavného mesta cestovať rýchlejšie, ekologickejšie ...