..: Na trati Rybník - Lipno zabezpečené přejezdy :..
ZávoryVyšší Brod - Společnost AŽD Praha na nově elektrizované trati Rybník - Lipno modernizovala zabezpečovací zařízení a čtyři železniční přejezdy. Více než rok trvající investiční akce si vyžádala přes 32 mil. Kč.
Součástí modernizace byla i změna systému řízení dopravy. Dříve bylo na této trati zabezpečovací zařízení pouze ve stanici Loučovice. Po ukončení nové elektrizace má celá trať jednotné zabezpečovací zařízení, jehož hlavní ovládací stanoviště je ve stanici Rybník. Odtud má dispečer veškeré informace o stavu na trati a provozu a řídí veškerá zabezpečovací zařízení. Původní železniční přejezdy na trati byly všechny nechráněné. Z důvodu zvýšení bezpečnosti provozu jsou nyní přejezdy vybaveny moderním přejezdovým systémem PZZ-RE.
Podle generálního ředitele AŽD Praha Ing. Zdeňka Chrdleho, zařízení typu PZZ–RE, které AŽD Praha na tyto čtyři přejezdy nainstalovala, představuje jeden z nejmodernějších dostupných systémů u nás. Výstražníky jsou vybaveny pozitivní signalizací bílým světlem.
Stavba, jejímž investorem je Správa železniční dopravní cesty, Stavební správa Plzeň, byla financována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

Zdroj : AŽD
Související zprávy :
16.6.2005 - V pátek 17. června bude trať Rybník - Lipno opět uvedena do elektrického provozu

Railman Poslat mail autorovi | 7.7.2005 (17:47)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby Stavby a projekty

More from ČR Jihočeský


08.07.2005 (21:19)  
Škoda, že se nenašla vůle na sehnání pár korun také pro traťáky na vyčištění kolejiště a příkopů. Takto sice barva kolejiště perfektně ladí s novými stožáry TV, ale ty zas jako obvykle stojí a kabely leží v místech kde dle vzorových listů mají být příkopy. Za pár let se všichni budou divit, že relativně NOVÝ železniční svršek z roku 1984 (na prvním úseku) bude shnilý jen proto, že leží v bažině. Pak už nepůjde o pár korun, ale o částku o jeden, či dva řády vyšší. Vážené redakci posílám fotečku ze stanice Rožmberk nad Vltavou.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko