..: All news and reports - Nehody a mimořádnosti - Nizozemsko :..

Vlak FYR 9260 tvořený jednotkou V250 Albatros, 28. prosince ve stanici Amsterdam Centraal připravený na odjezd do Bruselu, foto: Matouš Danielka Amsterdam — Od nového jízdního řádu začaly na spojích Fyra obsluhujících trasu Amsterdam – Brusel/Breda jezdit nové vlaky V250 Albatros italského výrobce AnsaldoBreda, které nahradily dočasné, lokomotivou tažené soupravy. Spoje Fyra provozují národní dopravci – nizozemský NS (Hispeed) a belgický NMBS/SNCB. Vlaky však pýchou a hrdostí, kterou název Fyra odvozený od francouzského slova fier (= hrdý) má představovat, zatím nejsou, ba právě naopak. Dodávky jednotek V250 mají již pětileté zpoždění, jejich cesta na novou vysokorychlostní trať mezi Amsterdamem a Bruselem je trnitá. Již v roce 2008 byla jednotka testována na železničním zkušebním okruhu u Cerhenic.

8.2.2007 - 22:00 - Vlaky mířící z a do Nizozemí nabírají zpoždění

Ilustrační obrázekAmsterdam - Kvůli silnému sněžení nabírají od dnešního rána zpoždění všechny vlaky, které směřují z a nebo do Nizozemí. Po celý den nabíraly zpoždění rychlovlaky ICE-International na trase Frankfurt (M) - Amsterdam. Snížena byla i maximální rychlost souprav Thalys mezi Amsterdamem a Rotterdamem. Vlaky přijížděly do Paříže opožděny o cca 30 minut. Se stejným zpožděním přijížděly dnes do Paříže i spoje Eurostar. Na odjezdu jsou také opožděny noční spoje CityNightLine 40319 Pegasus a 319 Pollux.

zdroj: Thalys, CNL, Eurostar, DB, NS

"Nehoda" Haag - Dnes dopoledne přibližně v 10:10 hod. došlo ke srážce osobního a nákladního vlaku u nizozemského města Arnhem. Osobní vlak na lince Zutphen - Nijmegen v té době převážel 100 cestujících. Podle posledních informací si nehoda vyžádala nejméně 23 zraněných, z čehož 8 bylo převezeno k ošetření do nemocnice. Souprava osobního vlaku zčásti vykolejila a způsobila na trati značné škody, doprava v okolí místa nehody je omezena.

2.11.2005 - 17:35 - V Nizozemsku byl evakuován vlak

iceAmsterodam - Vlak ICE International z Frankfurtu nad Mohanem do Amsterodamu musel být včera evakuován. Důvodem bylo zadržení dvou mužů v typických islámských oděvech kvůli podezřelému balíčku. Z tohoto důvodu byla přerušena železniční doprava z žst. Amsterdam Centraal východním směrem.
Včera přicestoval do země na dvoudenní návštěvu ruský prezident Putin a dnes si Nizozemsko připomíná první výročí vraždy režiséra Thea van Gogha, který byl zabit islámským radikálem na amsterodamské ulici.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 04:56
sets at 21:15