..: All news and reports - Dopravci - ČR Praha :..

Cyklohráček na trase, foto: Ondřej Kubala Praha — Pražský Cyklohráček, turistický a výletní vlak, spojuje Prahu se Slaným. V minulém i nadcházejícím víkendu je zasažen výlukou úseku Noutonice – Podlešín. Výluku dopravce České dráhy s organizátorem dopravy ROPID využívá jako příležitost, jak celý vlak i v takovém případě cestujícím zatraktivnit. V zasaženém úseku budou nasazeny historické autobusy jako Karosa ŠD11, Škoda 706 RTO nebo Ikarus 280. V sobotu 29. října pojede odpolední spoj z Prahy mimořádně do Zlonic na slavnostní ukončení muzejní sezony železničního muzea.

2.5.2011 - 0:00 - České dráhy zřejmě získají potřebný mezinárodní rating

163.257 a stewardka ČD, foto: Josef Petrák Praha/Londýn — České dráhy již brzy mohou dosáhnout na dalších zdroje financování pro obnovu vozového parku. Podle informací Hospodářských novin dojde v tomto týdnu ke zveřejnění mezinárodního ratingu, který má vypracovat společnost Moody's. Dosažený rating má být na hodnotě Baa (BBB podle Standard & Poor's), tedy středně rizikové obligace, které by mohly mít i spekulativní charakter, jsou likvidní, ale hrozí zhoršení platebních možností. Stejné hodnocení již dříve získaly Ruské dráhy (RŽD), Litva a její státní dluhopisy, nebo dřív tuzemská společnost EŽ Praha, Železnice Slovenské republiky (ŽSR) měly v roce 2009 dokonce rating Aaa. Náměstek generálního ředitele drah Michal Nebeský odmítl HN informaci jakkoliv komentovat. Přesto generální ředitel Petr Žaluda cíl získat rating mnohokrát zmiňoval, a to i v souvislosti se záměrem akvizice neodebraných souprav Siemens Viaggio Comfort (railjet) od Rakouskách spolkových drah. Díky němu by mohly dráhy vydat dluhopisy v celkové hodnotě až 300 mil. eur (7,3 mld. korun) pro financování nových vozidel, stejně jako refinancování současných úvěrů. Proti zadlužování ČD se tvrdě stavěl minulý ministr dopravy Vít Bárta.

Zdroj: Hospodářské noviny, Moody's

Desiro RegioJet (čelo), foto: Josef Petrák Praha/Kralupy nad Vltavou — Jak Radim Jančura a manažeři firmy RegioJet slíbili, tak se i stalo: S využitím operativního leasingu si na 3 měsíce pronajali dvě dieselové jednotky Desiro od Alpha Trains, převezli je z německého depa Delitzsch nedaleko Lipska do České republiky a ve čtvrtek 22. dubna s nimi přijeli do hlavního města. Dvěma páry rychlíků pro novináře a veřejnost zahájili provozování železničních spojů a zároveň mediální kampaň „Žluté jaro na železnici“ s nákladem 10 milionů korun. Budou jezdit po Kozí dráze, na regionální lince Litvínov – Ústí nad Labem, potkáme je i v dalších krajích České republiky, pro které RegioJet vypracoval a odevzdal závazné nabídky na provozování regionální dopravy. Po parlamentních volbách budou také zabezpečovat dopravu na některé festivaly. Pokud jste nestihli čtvrteční prezentaci, dnes jedou dva páry mezi Děčínem a Ústím nad Labem.

Desiro Classic, RegioJet - vizualizace, foto: RegioJet Praha/Děčín — Mediální kampaň podpořenou reálným provozem vlakových spojů představí dopravce RegioJet, dceřiná společnost Student Agency Radima Jančury. Začne tento čtvrtek v Praze a o den později se přesune do Děčína, čímž započne „turné“ prezentačních jízd s jízdným v symbolické výši. Zveřejněny jsou změněné jízdní řády pro vlaky, které po dva pracovní týdny budou vypravovány mezi Litvínovem a Ústím nad Labem. Přeprava vozidel do Prahy a prezentační jízdy tento čtvrtek a pátek však budou rovněž otevřeny pro veřejnost, přičemž nasazena zde bude dvojice motorových jednotek Siemens Desiro Classic. Provozní ředitel RegioJetu Jan Paroubek potvrdil, že do Děčína budou od pronajímatele přivezeny právě dnes.

   
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2021 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 06:02
sets at 20:01