..: Den otevřených dveří na ČVUT v Praze Fakulta dopravní :..

754.012-3, Brankovice - Nemotice, foto: Tomáš Krajcar Praha — Máte rádi dopravu a uvažujete, že byste jí v budoucnu i živili? A nebo vás jen láká studovat na Fakultě dopravní ČVUT? Co na tom, že ten, kdo vystudoval navrhování letadel pak navrhuje třeba chladničky, důležité je se naučit inženýrsky myslet. Pokud nejste ještě úplně rozhodnuti, nabízí se vám jedna možnost – přijít na dny otevřených dveří, které i v letošním roce pořádá Fakulta dopravní ČVUT v Praze, a to na obou svých pracovištích. V pátek 24. ledna budou zájemcům o studium podány informace o studiu a uplatnění absolventů fakulty, podrobnější informace pak budou poskytnuty k oborům profesionální pilot a technologie údržby letadel. Mezi desátou a dvanáctou hodinou budou pak zpřístupněny laboratoře fakulty na adrese Konviktská 20, Praha 1, a to zkušební laboratoř ústavu dopravní telematiky, laboratoř řízení a modelování dopravy, nově zřízená laboratoř odbavovacích a informačních systémů ve veřejné dopravě a učebny výpočetní techniky. V odpoledních hodinách pak navážou exkurze v Horské ulici v kampusu na Albertově, a to do laboratoře interaktivních vozidlových simulátorů, laboratoře bezpečnosti dopravních systémů a na dopravní sál fakulty dopravní. Bližší informace o přednáškách a exkurzích najdete na stránkách ČVUT FD, za kterou vás srdečně zveme.

V úterý 4. února 2014 je od 10.00 do 12.00 otevřeno pracoviště v Děčíně na adrese Pohraniční 1 (budova KOKOS). Než definitivně podepíšete přihlášku na vysokou školu, přijďte se podívat, co vás čeká.

Říká se: „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.“ Vy, čtenáři ŽelPage, máte jednu výhodu – mezi těmi, kdo zdejší web sledují, je i nemálo těch, co už studenty této fakulty jsou, nebo ji už úspěšně absolvovali, ba dokonce se najdou i tací, kteří tam učí. Máte možnost se jich v diskuzi zeptat na jejich zkušenosti, na jejich pohled na věc. A věříme, že pokud vám neodpoví veřejně, tak si najdou aspoň chvilku času a odpoví vám vzkazem.

5 370.008, Bělotín - Hranice na Moravě, foto: JirkaŠ Připravte se na to, že studium dnes není jako za dob vašich rodičů – kdy zkoušení se koncentrovalo do krátkého zkouškového období a během semestru se vaši rodiče mohli věnovat projektům. Dnes vás i během semestru čekají průběžně písemky – tu z fyziky, tu ze statistiky… Sice nepříjemné, ale na druhou stranu pokud z písemek nasbíráte během semestru dostatečný počet bodů, tak v některých předmětech to může stačit na automaticky zapsanou zkoušku s hodnocením „E“. Ale pokud byste chtěli známku lepší, tak pak musíte ještě na ústní. Nečekejte, že ve studijním plánu najdete jen předměty, na které se budete těšit a které vás budou bavit. Jsou tam i předměty, které nebudete zrovna milovat. Možná se budete divit, proč z vás na dopravní fakultě dělají pomalu teoretické fyziky… A studenti by asi mohli vyprávět více. Že získat za semestr 19 podpisů do indexu za zápočty, klasifikované zápočty či zkoušky není nic jednoduchého, ale dá se to zvládnout. Nemusíte se bát ústních zkoušek, ty téměř neexistují. Většina zkoušení se odehrává formou testů. Nenaučí vás to sice mluvit v konfrontaci s odborníkem, rychle reagovat na jeho dotazy (a připravit se tak na státnice, kde vás to určitě potká), ale asi je to pro pedagogy rychlejší (a někteří studenti tvrdí, že hodnocení testů je více méně loterie).

Abyste mohli zdejší školu studovat, musíte být ale i fyzicky zdatní. Pokud se o to nezaslouží tělocvikáři, tak potom ti, kteří sestavují rozvrhy. Na přemístění z jedné budovy do druhé vám nechají pouhých 15 minut – a občas to musíte stíhat včetně oběda.

750.716-3, Ostružná - Branná, foto: JirkaŠ Integrály a derivace většina z vás v reálné praxi pak nepoužije, přesto vás je budou učit. Berte to jako prověrku vašeho mozku, vašeho myšlení. Když to zvládly tisíce lidí před vámi, tak proč byste to neměli zvládnout taky? Fakulta dopravy nepatří mezi školy nejjednodušší, nedá se vystudovat během několika měsíců jak to šlo v minulosti na některých fakultách v Plzni, ale někteří ji přesto zvládnou i s červeným diplomem. (Klobouk dolů!) Jste-li technicky zaměřeni, pálí vám to a máte rádi dopravu – na Fakultě dopravní ČVUT vás rádi přivítají. Přijďte na dny otevřených dveří a následně podejte přihlášku ke studiu. Někteří z vás, kteří se možná na dnech potkáte, se pak uvidíte znovu – na seznamovací akci pro prváky. Na shledanou!

Zdroj: ČVUT FD


Michal Drábek , Vlad Poslat mail autorovi | 22.1.2014 (16:39)
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Pozvánky

Další z regionu Česká republika (celá)


  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   
24.01.2014 (5:06)  
nojva: Ano, stačí, ale potřebujete k tomu hodně přirozené inteligence, dobré paměti a spoustu strávených hodin nad učením, popř. velkou porci štěstí.

A ono MTA není ta nejhorší matematika, která na FD je...
registrovaný uživatel nojva  mail  
24.01.2014 (2:22)  
Jiri Vosecek: Věř tomu, Mgr. Scholtz to snese, ale musíte mít přirozenou inteligenci. Se spolubydlícím jsme měli nejednou na laborkách 2 aspoň dvojku v žíle... A na pružnost a statiku stačí opravdu jedna noc !! A fyziky jsme taky měli na první pokusy.. pravda že to má opravdu třeba 20% lidí z kruhu, ale třeba na fyziku 1 a matematickou analýzu 1 vám stačí průměrnej gympl, mluvím z vlastní zkušenosti!!
registrovaný uživatel nojva  mail  
24.01.2014 (2:15)  
intelpetr: musím tě zklamat, ale jsem studentem prvního ročníku navazujícího Ing. studia oboru DS. To co píšu je všechno pravda a nic než pravda a přes to nejede vlak!! Laborky z fyziky 2 byly neštastně ve čtvrtek v 9:45 a to bylo po těch nejhorších akcích ve středu... Stačilo si ráno v buse přečíst přípravu staženou z FD.týmu... A co se týče přesunů, tak když si trochu pozměníš rozvrh, tak nemusíš jezdit jak chuj :-P
registrovaný uživatel jacky 
23.01.2014 (18:42)  
Intelpetře, musím tě ve tvém názoru podpořit.Školu studuji (obor DOS). Jsem ve třetím ročníku denního.
Lidi co znám, a já se určitě na Fyziku a matiku neučili 2-3 dny... :D Fyziku na poprvé dá velmi málo lidí, z našeho kruhu původně asi 25 to byli tak 3 lidi (u fyziky 1). A co taková statika, pružnost, systémová analýza.. to všecho za den ???
Nemyslím si, že je prezenční zvládnutelné i se 100% úvazkem a už vůbec ne z každodením chlastáním. Osobně neznám nikoho takového… Znám pár lidí co při studiju dělaj, na menší úvazek, ale moc jich není.
U mě rozhodně není pravda, že cvičení trvají z 90% méně jak 90 minut. Řek bych tak 30% cvičení.
Na přesuny si zvyknete, cvičící a přednášející to většinou pochopí, že přijdete později.
Přesuny jsou i u třeťáků ale je pravda, že už né v takové míře.
Ano, FD je prý jedna z lehčích fakult na ČVUT, ale pořád dost těžká na to abych v určitých obdobích celé dny a týdny seděl na zadku a učil se, nebo dělal semestrálky...
Co se týče ústních zkoušek, není pravda, že vůbec nejsou. Toto zkouškové jsem měl 6zk a kz, byl jsem 2x vyloženě ústně zkoušenej, a asi ještě jednou budu… U něčeho jsou když je to nerozhodně, když se chce opravit známka atd…
Osobně si nemyslím, že jsem si vybral špatně :) Jsem ještě student, tak nemohu posoudit budoucí uplatnění, ale baví mě to, Jen mě akorát štve, že z fyziky akorát dělají nejdůležitější předmět, a nikdo to moc nedává, jak jsem psal. To je právě to, že se strašně řeší teorie, ale na ty praktické předměty tady prostě není tolik času…
Ale určitě doporučuji ;) Ta škola vám něco dá, ale není to zadarmo...
23.01.2014 (18:39)  
intelpetr: Tak že někdo přijde nalitej na laborky z fyziky a je to cítit, tomu nevěřím. To by si totiž doktorand netroufl přejít kvůli riziku náhodné návštěvy Zuzany Malé ... :-)

Počet přejíždění je ve druháku stejnej, protože se ještě studenti nedělí na obory. Buďte aspoň rádi, že K612 už je nějakou dobu na Albertově a tak člověk stráví většinu času tam, kde je narozdíl od Florence a Konviktu nějaké zázemí pro studenty.

Škola se dá určitě zvládat při zaměstnání na plný úvazek, ale znamená to trávit víkendy prácemi na semestrálkách (pokud je člověk na DS a ne na nějakých pseudo-ekono-manažerských oborech).
23.01.2014 (17:04)  
nojva: Boužel ti nevěřím ani slovo. Tvé řeči zní, jako by jsi měl informace ze zdroje JBP (jedna bába povídala). Jsem druhák a jezdil jsem ještě víc než v prváku. A laborky 2 bys určitě po chlastu nedal...
23.01.2014 (14:22)  
V článkou jsou sice i mírně nepříjemné pravdy, dokázali bychom jich ale dát dokupy mnohem víc, že? Ale to asi o každé vysoké škole.
23.01.2014 (14:10)  
Martin Hanzal: Matice ani fyzice se nevyhneš, protože je součástí (pro mě nesmyslného) třísemestrového společného bloku...
registrovaný uživatel Keprt 
23.01.2014 (13:21)  
topič: úplně na cokoliv se v testu zeptat nemůžeš. Student musí mít šanci poznat, kam míříš, jakou informaci očekáváš. Můžeš se zeptat "jak se liší korozivzdorná ocel od uhlíkové", ale pak musíš přijímat i odpovědi typu "tím, že nerezne". To asi není to, co po semestru povídání o materiálech očekáváš, ale nepravda to taky není.. Dále - očekávaná odpověď musí být vypracovatelná v zadaném čase; není dobré se ptát na čísla norem, zákonů a podobné šprťárny (pokud tedy nejsme na právech). A když máš takových "napsatelných" testů vyrobit za zkouškové 6, tak logicky po pár letech zjistíš, že se opakuješ.

Edit: ovšem to samé platí i pro ústní zkoušku. Ptám se na pár oblíbených témat, která považuju za obzvlášť důležitá. Ten odpor k ústním zkouškám bude asi mix toho, co tu zaznělo. Externí pamět, strach ze ztrapnění se, nepředvídatelnost, nechuť čekat až na mě dojde řada..
dopisovatel nebo člen ŽP topič  mail  
23.01.2014 (12:48)  
Thingie: i v testu se přece dá zeptat na cokoliv a musíš odpověď nějak smysluplně zformulovat, tedy pokud se nejedná o test, ve kterém se jen zaškrtávají odpovědi nebo pokud to neopisuješ z taháku
  1 2 3 4      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2024 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko