..: Cestující: Mrzneme venku! :..
Ilustrační fotoBlansko - Kdo se rozhodne například kolem čtvrté hodiny odpolední odjet z nádraží v Blansku, Adamově či Doubravici nad Svitavou, musí se smířit s tím, že už se neohřeje v čekárně a ani si nekoupí lístek na vlak. Zejména na menších zastávkách totiž pokladny i čekárny zavírají brzy, někde i hned po poledni. „Vadí mi, že hlavně teď v zimě je čekárna v Doubravici zavřená už ve 13 hodin. Kdo čeká na vlak, musí mrznout venku. Navíc to nepřispívá ani cestovnímu ruchu, pokud na dešti či v zimě musí zůstat turisté,“ upozornil Stanislav Souček z Doubravice nad Svitavou. „Před 6 lety bylo otevřeno až do odjezdu posledního vlaku. Teď je nevhodné počasí a čekárna je na to, aby se čekalo na vlak,“ potvrzuje Pavel Svoboda z Blanska, který jezdí do Letovic za prací. V Adamově si cestující mohou zakoupit lístky na vlak v pokladně denně nejpozději v 15:30 hod., v Blansku na zastávce do 16 hodin. „Nevýhoda je hlavně v tom, že jezdím většinou odpoledne do Brna a potřebovala bych k tomu jízdenku na IDS, kterou mohu využít i na tramvaj. Tu si nemám, když je pokladna zavřená, kde koupit,“ dodává žena z Blanska, která si přála zůstat v anonymitě.

Chybí pracovníci

Starosta Doubravice nad Svitavou Ladislav Štoudek je ale s po většinu dne uzavřenou pokladnou a čekárnou smířen. „Bohužel se čekárna otevírá jen na dobu, kdy je tam dozor pracovnice drah. Ty tam původně byly dvě, teď se otevírací doba zkrátila, protože tam je jen jedna. Dráhy argumentují, že je to úspora mzdových prostředků a my s tím nic nepořídíme,“ řekl. Podle Alana Butscheka z generálního ředitelství Českých drah závisí otevírací doba pokladen jednak na velikosti obce, ale především na počtu prodaných jízdenek a velikosti tržeb. „Provozní doba je stanovena tak, aby pokrývala časy, kdy je prodáváno nejvíce jízdenek, tedy kdy se na zastávce vyskytuje největší množství cestujících,“ uvedl. Čekárny podle něj navíc není možné nechat otevřené, pokud v nich není zaměstnanec drah. „Jinak dochází k jejich devastaci,“ vysvětlil. V tom, že si cestující nemohou zakoupit jízdenky na zastávkách, když jsou pokladny uzavřeny, nevidí Butschek žádné znevýhodnění. „Pokud cestující chce využít i návazné dopravy po městě Brně, doporučuji zakoupení jízdenky integrovaného dopravního systému v předprodeji. Jelikož počátek platnosti této jednorázové jízdenky si stanoví sám cestující, a to až v okamžiku jejího označení v označovači, není jakýkoli problém, aby cestující měl jízdenku zakoupenu předem. Předprodej je tedy v krajském systému dopravy prakticky neomezený,“ argumentuje.

zdroj: Brněnský deník


Adys Poslat mail autorovi | 16.12.2006 (18:00)
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Služby

Další z regionu ČR Jihomoravský


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
17.12.2006 (12:25)  
Problém zakoupení jízdenek řeší instalace prodejního automatu jízdenek, který "umí" prodávat všechny typy jízdenek, včetně IDS. Automaty exitují např. v sousedním Rakousku, které umí prodávat vše z nabídky ÖBB, včetnë nabídky "dopravních svazů" jednotlivých spolkových zemí. A umí se zákazníkem komunikovat i "cesky a slovensky" bez hacku a carek …
17.12.2006 (12:20)  
Dobře vám tak, máte mít auta MOULOVÉ.
registrovaný uživatel Crozz  mail  
16.12.2006 (19:46)  
jo nejsou peníze tak není pohodlý :-(
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2024 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko