..: Aktuality a články :..

498.022 + 464.202, Grygov, 3.3.2007, foto: piitrPlzeň - V letošním roce oslavuje plzeňská Škoda významné výročí v historii firmy, a to 150 let svého působení na tuzemském i světovém trhu. Oslavy tohoto výročí vyvrcholí 6. června akcí Škoda day v Plzni. Vlastní "Škoda day" proběhne ve dvou částech. Dopolední program je určen především pro zaměstnance a jejich rodiny. Uskuteční se přímo v areálu firmy, kde budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost prohlédnout si lokomotivy, tramvaje a další výrobky, a to včetně možnosti navštívit stanoviště lokomotivy 109E. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce nebo koncert. Večer se mohou lidé přijít pobavit na plzeňské Náměstí Republiky, kde vystoupí oblíbené skupiny Čechomor, Divokej Bill a Semtex.

Ilustrační obrázekBrno - V rámci závodu Škoda Transportation A1GP Brno – Velká cena primátora statutárního města Brna - zaburácí na Automotodromu Brno ve dnech 12. až 14. října 2007 již podruhé více než dvacetičlenné startovní pole pětisetkoňových monopostů zahalených do národních barev. Na českou půdu se po roce vrátí prestižní seriál, jenž bourá některá dosud platná tabu motoristického sportu a budí zájem po celém světě. České Dráhy jsou partnerem a proto připravily ve spolupráci s pořadateli závodu zajímavou akci.

Ilustrační obrázekOstrava - Jako již tradičně se v polovině června konají v Ostravě dny kolejové dopravy, neboli Czech Raildays. Co tedy bylo na veletrhu zajímavého k vidění a slyšení? Více uvnitř článku.

Původní návrh ČD 380ČR - Již nějaký čas kolují v různých diskuzních fórech informace o tom, že design nové lokomotivy ČD řady 380 bude přepracován. Jak tedy bude nová lokomotiva vypadat?

Na tuto otázku dá nejlépe odpověď porovnání několika obrázků, které je možné shlédnout ZDE.

RoLa - ilustarční foto Lovosice-Duisburg - Vzhledem k neustále se zvyšujícímu počtu kamionů na českých silnicích schválila Vláda ČR návrh na znovuzavedení kombinované přepravy kamionů po železnici.
Od 6.října 2005 proto byla obnovena pravidelná linka kombinované dopravy s názvem Bohemia express, tentokrát ale nedoprovázené - mezi severočeskými Lovosicemi a německým Duisburgem.
Bohemia express přepravuje kontejnery, výměnné návěsy a sedlové návěsy. Podobná služba ulehčující situaci mezinárodním dopravcům již v minulosti fungovala - RoLa (přeprava návěsů i s tahači), vstupem ČR do EU se ale kamiony z vlaku přesunuly na silnice a vlak jezdil téměř prázdný.
Operátory této nedoprovázené kombinované dopravy jsou společnosti Bohemiakombi, která provozovala známou RoLu a Kombiverkehr.
Tentokát projekt zaštituje Ministerstvo dopravy ČR. V období let 2006 - 2010 poskytne potřebné finance (cca 1,6 mld CZK) a poté by měl být provoz linky přejít do soukromých rukou. Hlavním cílem obnovení transportu kontejnerů je zvýšení konkurenceschopnosti kombinované dopravy a posílení jejího podílu na přepravním trhu u nás a dále pak převedení části objemu přepravovaného zboží ze silnic na železnici - dopravu, která je šetrnější k životnímu prostředí.

Zdroj : Svět motorů č.43/2005

www.objektivem.net - Je nový server, obsahující zajímavé fotografie, cestopisy a videa nejen z oblasti železnice. V rozrůstajícím se videoarchívu naleznete krátká videa, natočené v průběhu roku 2004, mj. i z jízd TGV LaPos, TBZ zkoušky ČD 340 062 a jiné. Server je provozován pány Hawkeyem (videa) a CzechDavem (fotografie nejen železniční).
Navštivte www.objektivem.net

   
ŽelPage - elektronický magazín o drahách
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Veřejné použití obsahu bez výslovného souhlasu autora není dovoleno.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2018 Spolek ŽelPage
:. Přihlášeníopen/close
 
 
  
 
Zapomenuté heslo   
Zaregistrovat   
:. Nabídka eShopuopen/close
:. Poloha vlaků CZopen/close
Poloha vlaků CZ
 
:. Vyhledáváníopen/close

 
   
 
 
   
 
» Přidat odkaz
:. Info pro fotografyopen/close
Informace o podmínkách
na focení v ČR

Slunce
vychází v 06:41
zapadá v 19:10

meteo meteo
:. Novinky na VLAKY.NET
Poslední příspěvek Přehled vozidel ICE
Pro lepší orientaci svou, šotoušů i jiných zájemců o problematiku různých typů souprav Intercity-Express, rozhodl jsem se sepsat stručnou příručku. Neklade si za cíl obohacovat jiné detailnější zdroje, ...

Poslední příspěvek V Kyselce naložili již 500 nákladních vlaků
Karlovarské minerální vody (KMV) v pondělí 17. září vypravily z Kyselky již 500. nákladní vlak vezoucí produkty KMV na 470 km dlouhé trase do distribučního centra v Mostkovicích u Prostějova. Pět set vlakových ...

Poslední příspěvek Po širokej za severskými čučoriedkami (časť 1)
V nasledujúcom niekoľkodielnom cestopise sa vydáme na ďaleký sever Európy a to konkrétne do mestečka Rovaniemi a na túru v národnom parku Pyhä-Luosto. Cestou z Košíc navštívime Kyjev, Moskvu, Sankt Peterburg, ...