..: Dolní Sasko: Zákaz konzumace alkoholu ve vlacích :..

Dolní Sasko — Německé dráhy (DB) oznámily, že od 1. ledna 2018 zavedou zákaz konzumace alkoholu na vybraných trasách místní dopravy v Dolním Sasku a v Brémách. Opatření se dotkne sítě S-bahn v Hanoveru, regionálních expresů (RE) mezi městy Hanover, Bremerhaven, Brémy, Osnabrück a oblastí Norddeich plus sítě Harz-Weser mezi Dolním Saskem a Durynskem. Na zmíněných trasách tedy bude zakázáno otvírat láhve s alkoholem za účelem pití, převážení zavřených lahví například z nákupu se zákaz samozřemě netýká.

Důvodem zatím nepříliš obvyklého kroku byly výsledky mnoha průzkumů, v nichž se většina zákazníků vyjádřila pro obecný zákaz pití lihovin ve vlacích. Stávající zákazy v jiných oblastech totiž mají pozitivní vliv na čistotu vlaků a především subjektivní pocity bezpečí cestujících. Proto lze očekávat jejich rychlé zavádění i v dalších oblastech. Zákaz bude zanesen do podmínek osobní přepravy, dolnosaského i spolkového tarifu. Dotyčné vlaky dostanou informační piktogramy. První dva měsíce bude aktivně zdůrazňován informační kampaní, od 1. 3. 2018 začne být jeho porušování sankcionováno pokutou 40 eur.

Zdroj: Tisková zpráva DB


NIcKON Poslat mail autorovi | 21.10.2017 (21:15)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Legislativa

More from Německo


  1 2 3      Zpráv na stránku:   
Registered user (gp) 
27.10.2017 (20:58)  
Už se hrozně bojím, jak dáváš za pravdu náckům. Pak se div, že slušný lidi Tě nechtějí mezi sebe a odepřou si i to cígo a pívo, aby Tě mohli civilizovaně vypakovat ven. Si uvědom, že Tvoje práva, jmenovitě právo kouřit a pít končí přesně tam, kde začíná moje právo dejchat čistej vzduch a neposlouchat namachrovaný opilecký pindy.
Registered user SYN 
27.10.2017 (19:05)  
Tobě to asi nedochází, ale ve vlaku je normální se chovat slušně, tedy ne opile, ani jako prase a není potřeba to nařizovat, kontrolovat nebo zakazovat.

No výborně, takže to se vůbec ani nemusí nařizovat, kontrolovat ani zakazovat a ejhle, alkohol zakazovat potřeba je... to je asi důležitější.
Registered user SYN 
27.10.2017 (19:00)  
A tohleto se diví že se k moci dostávají všelijací neonacisti, nacionalisti atd... tohle jim přímo nahrává. A mě to hodně svádí jim dát zapravdu, jen tak dál! Pořád někde čtu jak pokrokové názory bývají smířlivé, tolerantní a ono prd...
Registered user (gp) 
27.10.2017 (13:58)  
- mnohé důležité a platné sociální interakce jsme ponechali v historii a těm, kteří se s tím nechtějí smířit, v trestním zákoníku.
- alkohol i vlaky jsou dostupnější, takže co býval ojedinělý případ je dnes častý problém.
Registered user IvaA 
27.10.2017 (12:19)  
- Alkohol a intoxikace na veřejnosti jsou důležitou a platnou součástí sociální interakce po celé lidské dějiny
- Co se po takřka dvoustech letecht vlakové dopravy změnilo natolik, že je nutné alkohol ve vlacích zakázat?
- Nikotin je z hlediska této debaty OT
Registered user (gp) 
27.10.2017 (11:32)  
Prokázal se pravý opak: pasivní kuřáci elektronické cigarety mají v krvi víc nikotinu, než klasické.Ano, vliv dehtu a oxidu uhelnatého je minimalizován, ale problém je v tom nikotinu. A je rozhodně velmi existujícím zájmem dětí, aby nebyly ani exponovány nikotinu, ani vystaveny pohledu na někoho, kdo si myslí, že intoxikovat se na veřejnosti je normální a činí tak.

Tobě to asi nedochází, ale ve vlaku je normální se chovat slušně, tedy ne opile, ani jako prase a není potřeba to nařizovat, kontrolovat nebo zakazovat.
Registered user SYN 
27.10.2017 (9:52)  
Ačkoli se rád napiju, je třeba si uvědomit, že je alkohol legální, snadno dostupná droga. Následkem jejího neuváženého užívání ročně zemře mnohem více lidí, než je součet úmrtí uživatelů protizákonných návykových látek. Sociální dopady jsou rovněž daleko horší. Takže omezování konzumace alkoholu na veřejných místech má smysl - je třeba se zbavit pocitu, že jde o součást sociálního soužití.

S tím obecně souhlasím, ale nebylo by tedy správnější zakázat "být opilý" či ještě obecněji "chovat se jak prase"? Já vím, ono se toto mnohem hůř dokazuje a trestá než ty podstatně jednodušší konkrétní zákazy...
Obecně vidím u pití alkoholu (různé síly) na rozdíl od kouření žádný negativní vliv na okolí, maximálně "následný" a to jen v případě pití nezřízeného. Proto bych k tomu přistupoval jinak.
Mimochodem, proto mi v této souvislosti VELICE vadí zakazování kouření i elektronických cigaret, které mají obecně minimalizovaný vliv na okolí.
A ty argumenty o výchově dětí... jo tak to prožívám, když žádné nemám a kdekdo mi v jejich neexistujícím zájmu klade nepříjemná omezení. Laskavě začněte lepší výchovou hm??
Registered user (gp) 
25.10.2017 (10:28)  
Potíž se zrušením alkoholu v hospodě je v tom, že v hospodě se konzumuje toliko zde prodávané pití, zatímco cigára si každej nosí svoje. I tak je kuřárna zákaz nezákaz špatnej byznys.

Čistě prakticky: jet s někým, kdo je "trochu veselej", děěěsně vtipnej a zleje podlahu pívem nebo rumem s kolou je zážitek, kterej si rád odpustím a příště taky a přespříště pro jistotu taky. Já už si vybral, teď si musí vybrat dopravce, jestli chce cestující s pivem nebo cestující bez piva.

Mimochodem, v tramvaji a v metru se kouřit, jíst a pít nesmí vůbec.
Registered user JzB 
24.10.2017 (20:44)  
Je jasné, že po úspěchu všeobecného zákazu kouření to má alkohol spočítané. Za 3-5 let bude zakázán i v hospodách pod bohulibou záminkou, že "myslel někdo na děti?" a "ostatní obtěžuje" - to druhé viz uživatel (gp). Ovšem co omezíme pak? Hovor s ostatními, protože obtěžuje a leckdy je vulgární? "Myslel někdo vůbec na děti?" Utahování šroubu bude chtít po dalším úspěchu pokračovat.
Mňága a Ždorp: "Už vidím ty pevné
a nerozbitné
a nepromokavé
a dokonale symetricky šťastné
krychle!"
Registered user (gp) 
24.10.2017 (14:03)  
Hoši, hoši! Já nechci nikoho vychovávat, mně je jenom nepříjemný, když někdo jinej konzumuje. Jednak alkohol/toluen/tabák/tráva smrdí, jednak se lidi pod vlivem chovají často bezohledně až agresivně. Bejt zavřenej v salónu s někým, kdo nemá salonní chování, fakt není zážitek, o kterej bych stál a za kterej bych chtěl platit. Pokud někdo považuje za újmu, že si musí dát pivo, cígo nebo čáru ještě na nádraží, nedáváme mu málo svobody my, ale ta substance.
  1 2 3      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko