..: Nový vlak z Polska do Oděsy :..

UZ vozy, foto: Adam Vanting Oděsa — Velmi silný rozvoj železničního spojení mezi Polskem a Ukrajinou stále pokračuje. Zatímco nedávno jsme psali o mnoha novinkách na poli mezinárodní železniční dopravy z Ukrajiny do střední Evropy, nová překvapení na sebe nenechala dlouho čekat. Tentokrát jde o noční rychlík č. 35/36 z Přemyšlu do Oděsy, jednoho z nejvýznamnějších ukrajinských měst na pobřeží Černého moře. Zatímco mnoho let zpátky spojoval Polsko s Oděsou rychlík 107/108, později byla jeho trasa změněna do trasy Užhorod – Lvov – Oděsa, a Polsko tak o spojení s tímto nejvýznamnějším ukrajinským přístavem přišlo. Velký zájem o železniční spoje z Ukrajiny do střední Evropy však podnítil ukrajinské železnice k zavádění mnoha (staro)nových spojení, mezi které patří i zmiňovaný spoj Přemyšl – Oděsa, který tak na koleje vyjede se začátkem nového jízdního řádu, tedy 10. prosince 2017.

Podrobnosti

Z Oděsy bude denně vyjíždět v 18.26 a do Přemyšlu dorazí následující den, kdy se opět vydá do Oděsy s příjezdem v 11.15 třetího dne. Vlak bude veden v podobných časových polohách, jako dříve zrušený spoj, avšak doposud není přesně znám nasazovaný typ vozů. Dle tiskové zprávy se však počítá s nasazením klasických vozů, mimo jiné budou k dispozici i vozy typu „kupé“. Spoj bude zastavovat například ve stanicích Lvov, Ternopil, Chmelnyckyj či Vapnjarka, a doplní tak již existující spoje IC+ Přemyšl – Lvov – Ternopil – Kyjev a Přemyšl – Lvov – Korosten – Kyjev. Posledně jmenovaný spoj zahájil revoluci ve spojení Ukrajiny se střední Evropou, když poprvé nabídl možnost cestovat přes den poměrně vysokou rychlostí a na velmi dobré komfortní úrovni z Polska do Kyjeva. Oba doposud jezdící spoje se těší velkému zájmu ze strany cestujících, zda bude takto úspěšný i nový vlak do Oděsy, je stále ve hvězdách, ačkoliv prognózy hovoří o podobném, ne-li stejném úspěchu, jako u spojů do Kyjeva.

Zdroj: TZ UZ


Adam Vanting Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 19.10.2017 (12:19)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from Evropa


Editor or ŽelPage Administrator Adam Vanting  mail  
19.10.2017 (12:22)  
Vážení čtenáři, omlouvám se za chybné uvedení vozidla. Dle tiskové zprávy ukrajinských drah nebude tento spoj tvořený nepohodlným „Hyundaiem“, ale pravděpodobně klasickou soupravou s vozy typu „kupé“. Více podrobností o nasazovaném typu vozidel není, v tiskové zprávě je na toto téma uvedena pouze krátká věta „У складі поїзда курсуватимуть купейні вагони“.
Registered user Keprt 
19.10.2017 (9:05)  
Traktorista: do Přemyšlu se dá dojet po 1520 mm.
19.10.2017 (8:00)  
jak je to delano se zmenou rozchodu? To cele jednotce predelavaji podvozek?
Registered user Laborec425  mail  
19.10.2017 (7:56)  
Teď už jenom můžeme čekat, až na Transsibiřské magistrále nasadí elektrické jednotky se zářivkovým osvětlením a konečně se vydám na vysněnou týdenní jízdu :).
Registered user Etienne  mail  
18.10.2017 (20:29)  
Z toho mě tedy jímá hrůza, že se Ukrajinci přiklonili k německému modelu nočních ICE na sedáka. Ještě že těch Hyunayů mají tak málo... mimochodem uspořádání to má 2+3, vyspíte se opravdu hodně.
Každopádně je i to krok pozitivním směrem.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko