..: Regiojet bude součástí ODIS :..

162.114 RegioJet, Sv 1010, Ostrava-Svinov, 25. 8. 2011, foto: Josef Petrák Ostrava — Již delší dobu existující myšlenka, že by byly ranní spoje dopravce Regiojet, vedené v trase Návsí – Třinec – Český Těšín – Havířov – Ostrava – Praha, ve své „ostravské části“ součástí integrovaného dopravního systému ODIS, narážela na povinné rezervace v těchto vlacích, které poněkud omezovaly myšlenku denního dojíždění těmito spoji z regionu Jablunkovska a Třinecka do Havířova či Ostravy. V úterý však informoval náměstek hejtmana MSK Jakub Unucka o vzniku dohody, která cestujícím právě toto zkvalitnění cest do škol či zaměstnání umožní.

Od prosince tak vznikne možnost cestovat prvními třemi spoji soukromého dopravce Regiojet v úseku Návsí – Ostrava na jízdní doklady ODIS. „S krajem jsme se dohodli na třech ranních spojích, které vyjíždějí z Návsí ve směru na Prahu. Pro cestující to bude jistě výhodné, protože budou moci cestovat na jeden doklad bez nutnosti kupování další jízdenky. Pro cestující v systému ODIS budeme mít vyhrazena místa ve vozech bez palubního servisu. Využívat mohou standardně zavedeného internetu,“ potvrdil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Jde o druhé avizované zapojení Regiojetu do integrovaného dopravního systému, o prvním byli cestující informování již dříve. V prvním případě se jedná o spoje Bratislava – Dunajská Streda – Komárno, které se součástí IDS Bratislavského kraje stanou od 1. ledna 2018, tedy o dva týdny později, než dálkové spoje linky Návsí – Praha.

Zdroj: Karvinský deník


Adam Vanting Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 18.10.2017 (17:57)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Moravskoslezský


22.10.2017 (19:10)  
Ale jo, někde se začít musí. Držím palce, ať to funguje.
Registered user IC540  mail  
21.10.2017 (14:26)  
Dle slov pronesených s úsměvem na rtech náměstka pro dopravu Unucky v Havířově před hosty na nástupišti kterého jsem se účastnil se ČD(zástupce místního centra) moc netvářil na zavedení tohoto kroku. No bohužel. Za to co tady s jízdními řády předvádějí se ani nelze divit...
Registered user IC540  mail  
21.10.2017 (14:22)  
Já jen nechápu proč nemohou být v Odis i ty večerní vlaky do Návsí.
Spousta lidí tak pojede tam na Odis a zpět na jízdenku od RJ z elektronické peněženky.

Využití a zapojení do Odis by prospělo i ČD R a EX.

No zřejmě to nemůže jako většina věcí začít fungovat najednou.
Ale stane se tak postupně...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko