..: Thalysem až do Bordeaux :..

Soupravy Thalys: vpravo PBKA, vlevo PBA, Paris Gare de Lyon, foto: Bras Cyril Brusel/Bordeaux — Ačkoliv teprve před pár dny bylo, minimálně na nejbližší léta, vyřčeno definitivní „ne“ přímému spojení Frankfurtu s Londýnem, jinde se rozvoji mezinárodních vysokorychlostních spojení daří. Od 19. června příštího roku bude zavedeno nové přímé spojení hlavního města Belgie, Bruselu, a Bordeaux, významného francouzského města nedaleko španělských hranic a pobřeží Atlantského oceánu. Jízdní dobu čtyři hodiny a sedm minut zvládne vlak pod značkou Thalys Soleil díky nové vysokorychlostní trati LGV Sud Europe Atlantique, na níž byl provoz v celém úseku Paříž – Bordeaux spuštěn teprve loni. Mezi oběma městy vlak pojede bez jakékoliv zastávky a veden bude pouze o sobotách v letním období, tedy zpravidla od června do září. Pro společný podnik francouzských, belgických železnic, jež zajišťuje spojení především v relací Dortmund/Amsterodam – Brusel – Paříž, to ale není jediný rozvojový cíl. V dubnu příštího roku bude zavedeno přímé spojení Amsterodamu s pařížským letištěm Charles de Gaulle a se stanicí Marne la Vallée-Chessy, nacházející se v těsné blízkosti populárního zábavního parku Disneyland.

Zdroj: RailJournal


Adam Vanting Poslat mail autorovi Ohodnotit na Flattru | 21.6.2018 (21:53)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from Evropa


Correspondent or Member of ŽelPage Zlámalík  mail  
02.07.2018 (16:20)  
Jen pro zajímavost, ví někdo, kudy je to propojeno okolo Paříže? Je ta jižní spojka přes Orly (Interconnexion Sud) hotová? Viz https://goo.gl/images/Stqyi2
Paříž neznám, tak díky za info.
Registered user Rail-2005  mail  
02.07.2018 (7:42)  
Já bych ten vlak viděl rád nejen o sobotách letní sezóny, ale minimálně každý den alespoň 2 páry. S přestupem v Paříži to vychází na 4h43, zatímco takto by to bylo 4h07, navíc bez onoho nepříjemného přestupu. Tříminutové zastavení na CDG by zvýšilo atraktivitu a zároveň by to tak moc jízdní dobu nenatáhlo. Samozřejmě mít v Bruselu dobrý přestup od/na ICE z Německa.
22.06.2018 (16:50)  
Častěji se užívá podoba Amsterdam, která respektuje i oficiální název města, podoba Amsterodam je však také správná a lze ji užít.

Inu burani z Katedry českého jazyka a literatury z Pedagogické fakulty. Kam ten svět spěje.
Registered user j p 
22.06.2018 (12:46)  
Opravte si preklep v textu. To nizozemske mesto se jmenuje Amsterdam. "Amsterodam" rikaji jen burani.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko